Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
kiirtee
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 40
Liitunud: 25.04.2007
Postitused: 382
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu 8.09
estonia.gif
postituspostitatud: 20.01.2010, 13:34  postituse pealkiri:  Linux rahvusringhäälingus  

Mart Ummelas andis teada, et tuleb kuulata huvitaja saadet 21. jaanuaril.

Tsitaat:
Kuulake Huvitaja saadet 21. jaanuaril.
Mart Ummelas


Kunagi sügisel informeerisin ERR'i vihje e-posti aadressil pärast mitmenädalast windowsi reklaami, et on olemas ka teisi operatsioonisüsteeme. Sellest lähtuvalt siis see kiri. Huvitaja on vikeraadio eetris pärast kella 10-seid uudiseid.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 20.01.2010, 13:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tundub, et olemas ka arhiiv, eks siis homme kaeb, kas seal ka miskit kuulata on

http://vikerraadio.err.ee/kuularhiiv?saade=25&kid=123

_________________
Image Image Image

mihkel
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.04.2006
Postitused: 1284

Distributsioon: Fedora/Centos
estonia.gif
postituspostitatud: 21.01.2010, 09:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ärge siis maha magage.
mplayer http://wms04.mmm.elion.ee/vikerraadio


rents
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 36
Liitunud: 02.12.2008
Postitused: 89
Asukoht: Võru
Distributsioon: Arch Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 21.01.2010, 11:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Pole varem Huvitajat kuulanud, aga igatahes meeldisid saatejuhi pädevad ja asjakohased küsimused antud vallas.
Väga hea, et linuxist sellisel tasemel räägitakse. Annab kindlasti nii mõnelegi tõuke OS'i vahetamiseks.


akbgf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 763
Asukoht: Tõravere
Distributsioon: OpenSUSE, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 21.01.2010, 12:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

rents kirjutas:
igatahes meeldisid saatejuhi pädevad ja asjakohased küsimused antud vallas.
Mina küll saatejuhist nii hästi ei arva. Rohkem kui pool saateajast lasi ikkagi windowsi propagandat teha.
MSW TCO jutt oli ju lausvale. MSW-ga üksi ei tee kontoris midagi, juurde tuleb liita MSO, viirusetõrje ja sellele kulunud aeg, versioonivahetustega kaasneva ümberõppe ja probleemide lahendamise maksumus, mis on üsna sama suur kui MSO -> OOO üleminekul.

MSW promoja "tavakasutaja" ja mängude jutu peale teeks mina resümee, et MSW on mängimiseks, Linux töötegemiseks.

Kogu pika jutustamise häkkerite ja pahavara jms teemadel võtab väga hästi ühes lauses kokku keegi täna Slashdotis Mac-i turvaparanduste kommentaaris: turvariskid on kõigis OS-ides, viirused on ainult MS tarkvaras. Ja süüdistada linuxikasutajaid MSW-le viiruste kirjutamises ??
MSW-le viiruste kirjutamiseks peab väga põhjalikult MSW-d tundma, ehk siis profi-tasemel MSW kasutajad.


mihkel
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.04.2006
Postitused: 1284

Distributsioon: Fedora/Centos
estonia.gif
postituspostitatud: 21.01.2010, 12:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

See ju teada-tuntud asi, et kõik turvaspetsid (või siis suur osa) kasutavad Windowsi, sest seal liigub raha. Niiet jah - linuxi häkkereid win viiruste kirjutamises süüdistada oli alusetu. Kuigi ma arvan, et see väide lipsas üle huulte lihtsalt jutu jätkuks ega tuleks tuleks võtta saatejuhi tõsise veendumusena.


sx75
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 44
Liitunud: 13.10.2005
Postitused: 58

Distributsioon: Debian Wheezy & Jessie, Mint
estonia.gif
postituspostitatud: 21.01.2010, 12:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Praegusel hetkel ütleks nii, tähtis on et räägitakse. Suur osa kuulajatest sai ilmselt esimest korda teada Estobuntust ja ehk isegi sellest, et linux on lihtsam ja ei koosne ainult käsureast.


JanO
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 57
Liitunud: 30.04.2008
Postitused: 305

Distributsioon: Mageia
estonia.gif
postituspostitatud: 21.01.2010, 13:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kahe nädala pärast lubati jätkata teemaga. Jõudu neile Linuxi inimestele, kel võimalus seal saates osaleda.

_________________
Julge olla eestlane ka arvutis!
jaanus.ojangu.net

Valdur55
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 29
Liitunud: 02.06.2007
Postitused: 640
Asukoht: Tartu
Distributsioon: *buntu
estonia.gif
postituspostitatud: 21.01.2010, 16:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui aega saan siin kuulan asja järgi.
Muidu faili otselink on: http://heli.er.ee/helid/1279341.mp3


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 21.01.2010, 17:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

aga äkki saadaks kellegi meie meeskonnast sellisesse jutusaatesse, kes räägiks asja objektiivselt ja ei kallutaks seda juttu kummalegi poole?


wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 21.01.2010, 18:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

illukas kirjutas:
aga äkki saadaks kellegi meie meeskonnast sellisesse jutusaatesse, kes räägiks asja objektiivselt ja ei kallutaks seda juttu kummalegi poole?
Kuulsin saatest vaid jupi, aga mulle jäi mulje, et saates oli ka kasutaja zeroconf.

_________________
Kõike hääd,
WK

illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 21.01.2010, 18:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

wk kirjutas:
]Kuulsin saatest vaid jupi, aga mulle jäi mulje, et saates oli ka kasutaja zeroconf.

panin sikutama, õdana hea unejutuks kuulata.
See on hea kui keegi omadest ka seal saates on, on vähe objektiivsem


hinkus
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 52
Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 137

Distributsioon: mint 12
estonia.gif
postituspostitatud: 21.01.2010, 21:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kust kohast seda saadet tõmmata saab?

_________________
www.twitter.com/ubuntu10_04lts, kes tahab see liitugu

Valdur55
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 29
Liitunud: 02.06.2007
Postitused: 640
Asukoht: Tartu
Distributsioon: *buntu
estonia.gif
postituspostitatud: 21.01.2010, 21:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

See oli rohkem IT meeste mulin mis toimus.
Muidu tore kui meedias midagi räägitakse linuxist, ots lahti tehtud!
Muidu loe teema korralikult läbi, siis saad teata kust alla laadida seda:
Kopeerisin siin otselingi: http://pingviin.org/fpost53771.html#53771
Sander85 saatis vikerraadio kodulehele: http://pingviin.org/fpost53712.html#53712


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 21.01.2010, 22:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Edmund oli liiga võbiseva häälega ja puudus tema hääles enesekindlus (mingi nohin oli samuti pidevalt kuulda).
Võib-olla esimene otse-eeter tema jaoks ja see oleks ka mõistetav sellisel juhul.

Mida Edmund oleks pidanud ümberõppe puhul kindlasti (kasvõi vahele) ütlema, et ka Windowsi kasutamiseks on ju ikkagi õpet tarvis.
Inimesed ei ole sünnist saati windowsi loogikaga/ülesehituse/kasutamisega kursis.
Olgem ausad - Windows kui selline ei ole programm mida vaja õppida tegelikult. Patsiga poisid teevad ära hoolduse/uuendused, kasutaja kasutab ainult enda tööks vajalike rakendusi (kui firmadest rääkida).
Start menüü ja vali programm välja ainult

Eraisikud on siinkohal hooletusse jäetud enamasti.

Linuxi puhul ja eraisikute arvutites on seda hooldust ju kordades vähem, foorumite näol abi olemas, uss ei ründa ja tarkvara ennast ise ei paigalda. Et võõrast/tundmatut softi paigaldada, selleks peab ikka vaeva ka nägema ja teadmisi omama.
Nimelt suvalise tarkvarahoidlast tarkvara paigaldamiseks või tundmatust kohast pärit lähtekoodi kompileerimiseks.
Kui on aga teadmised kompileerimiseks, siis on ka aimu mida kurja see teha võib.

Aga ei, ma ei kritiseeri Edmundit üldse. Ta kindlasti andis endast parima ning tubli esitus siiski! Smile

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

hinkus
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 52
Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 137

Distributsioon: mint 12
estonia.gif
postituspostitatud: 21.01.2010, 22:18  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sain alla laetud! ma ei tea mis ma ennem siin arvuti taga magasin. tänud ikkagi!!

_________________
www.twitter.com/ubuntu10_04lts, kes tahab see liitugu

kdrk1
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 35
Liitunud: 11.03.2009
Postitused: 37

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 22.01.2010, 02:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mina olen tänulik, et meie rahvus-ring-hääling üldse selle teema üles võttis, et on mingi muu OS peale Winni. See on juba edusamm, meie M$ põhises ühiskonnas.

_________________
Image Image

veeall
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 49
Liitunud: 27.09.2006
Postitused: 264

Distributsioon: Slackware64 14.2
estonia.gif
postituspostitatud: 22.01.2010, 10:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Saade oli ka liiga lühike ja kaks inimest kõnelema võtta on natuke liig - kui vaidluseks läheb, siis neile agadele mis iga (arvutialase)teema puhul kipub esile kerkima kulub kogu saateaeg.

Tänapäeval linux tähendab tavakasutaja jaoks eelkõige lihtsalt kde-d või gnome-i ning rakendustarkvara mis kas siis on või ei ole erinev windowsi omast, aga selle windowsikasutaja jaoks seninägematu kontseptsiooni selgitamiseni jutt ei jõudnud veel.

Muidu norm saade, teema on suht keeruline ja tavainimene tahaks kindlasti kuulda lihtsaid konkreetseid vastuseid("kas linux on parem" jmt) mida on võimatu anda tausta selgitamata - aga siis ei ole vastus ka enam lihtne, ma olen näinud kuidas inimese arusaamine takerdub selgituse käigus mingi arvutialase termini taha, milleks kord oli sõna "folder". Smile

Häirib ka kui linuxit promotakse nagu spetsiaalselt windowsile tasuta alternatiivi pakkumiseks loodud konkurenti või "tahab olla nagu windows" OS-i, samas kui selles tegelikult võiks süüdistada vaid DE-ed(samuti vaieldav) ja mitte operatsioonisüsteemi GNU/Linux.

Ja kellel windows on ostetud see nö kaitsku oma investeeringut ja kasutagu seda. Tasuta alternatiivide promomisega peaks tegelikult tegelema BSA, aga nad ei soovi endale jalga lasta ja on valinud käeraudadega hirmutamise.


rents
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 36
Liitunud: 02.12.2008
Postitused: 89
Asukoht: Võru
Distributsioon: Arch Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 22.01.2010, 11:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kindlasti ei tohiks ka mainimata jätta Windowsi kasutajale tuttavat probleemi, kui süsteem hakkab pärast mõningast kasutamist aeglaseks muutuma, mida aga Linuxi omanikel üldjuhul ei kohta (failisüsteemide erinevused - eriti fragmendistumine, ühtse registri omamine või siis puudumine).

Windowsi kasutaja ütleb muidugi selle peale, et kasutan kord kuus defragmenti ja ccleanerit.


wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 22.01.2010, 12:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Arvestades saatejuhi poolt erakirjavahetuses välja öeldud avaldusi, siis läks saade minu arvates isegi väga hästi. Kuna tema enda kokkupuude vaba tarkvaraga on ülimalt minimaalne, praktiliselt olematu, siis kaasas ta inimese, kes suudaks spetsialistina Linuxi nõrku kohti paremini välja tuua. Selline suhtumine antud teema esimeses saates näitab saatejuhi ebakindlust teema lahtirääkimisel (NB! mitte teema valdamisel, see pole oluline).

Selle asemel, et rääkida inimestele (kes varem ei tea praktiliselt mitte midagi Linuxist ja vabast tarkvarast), mis on Linux ja mis on selle hääd ja tugevad küljed ja kuidas sellest võib inimestele kasu olla, alustas saatejuht sellest, et hakkas lahkama VÕIMALIKKE (mitte praktilisi, igapäevaseid) Linuxi probleeme. Et tegelikult on ju ka Linuxis võimalik asju pahasti teha jne... Ma olen oma majas kasutanud Linuxit töölaual 9 aastat ja mul pole olnud kordagi probleeme, mis teoreetiliselt võivad ka Linuxit puudutada.

Mulle zeroconfi esinemine iseenesest meeldis, sest see oli selline tasakaalustatud ja argumenteeritud lähenemine, mis möönas ka võimalikke probleeme. Pigem jätsid saatejuht ja Veiko Tamm pisut sellise hüsteerilise õigustaja mulje. Saatejuht otsis liialt vastandumist, millest zeroconf kõrvale põikles.

Isand Ummelas on minu arvates ses mõttes halb ajakirjanik, et ta ei julge ennast näidata rumalana. Kuivõrd valdav enamik kuulajatest ei tea Linuxist sisuliselt midagi, tuleks saatejuhil esitada rohkesti "rumalaid" küsimusi ja end usaldada spetsialisti (zeroconf) hoolde. Selle asemel võttis ta saatesse ihuspetsialisti, kes aitas teda hääst küljest näidata. Aga olgem ausad: sellest pole võhikutele mingit abi. Mida sai tädi Maali sellest saatest teada Linuxist või üldse vabast tarkvarast?

_________________
Kõike hääd,
WK

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group