Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 06.04.2006, 19:30  postituse pealkiri:  Kororaa XGL LiveCD 0.2  

Gentoo Linuxil baseeruv Kororaa on välja lasknud oma populaarsest XGL LiveCD-st uue versiooni, mis nüüd kannab numbrit 0.2. Kororaa XGL LiveCD sai populaarseks just tänu oma XGL-i tutvustava LiveCD-le. Peamiseks uuenduseks on kindlasti Kororaa installeri tööle saamine XGL LiveCD-l. See tähendab, et kasutajatel on nüüd võimalus kui süsteem meeldib see ka oma arvutisse lõplikult paigaldada. Lisaks on parandatud taas riistvara tuge nagu näiteks mõningad Radeoni tüüpi kaardid ja Inteli kaardid. KDE on uuendatud 3.5.2 versioonile ja Gnome 2.14-le. Kernelina kasutatakse versiooni 2.6.16. Paigaldamise kohta lugege Kororaa paigalduse manuali (pdf vormingus). Uudis ise aga pärit DistroWatchi lehelt, kust leiate ka otselingid uue Kororaa alla laadimiseks.


konna
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 36
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 119
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 06.04.2006, 20:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

No nagu rusikas silmaauku (Y) just mõtlesin kuda seda eelmist versiooni annaks HDD`le transportida.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 08.04.2006, 12:52  postituse pealkiri: Great ! Sai siis ka testitud  

Sai siis ka nüüd seda XGL tehnoloogiat tänu Kororaale testitud. Asi läks ilusti tööle minu Compaq Evo n610c läptopiga. Kohe töötas ilusti võrk (traadiga muidugi -PCMCIA WiFi kaardi tundis ka ära, kuid sellega ei viitsinud jamada). Heli töötab ja hetkel mängib mul siis taustaks Rythmiboxiga kohe kaasas olev mingi raadiojaam taustaks.

Süsteem ise oli täpselt selline nagu lubati. Mõnus Alt+ctrl+noole klahvi abil töölaudade vahetamine, läbipaistvad aknad, igati OK värk võib ühesõnaga öelda. Isegi Gnome ei tundu nii õudne olevat nüüd Smile
Mis on mõningad miinused - resolutsioon on 1024x768 ainult. Kui panin Gnomest 1280x1024, siis lõi pildi imelikuks. Seega ainuke võimalus kasutada siiski 1024x768 hetkel. Kui just ei lähe käsitsi xorg.conf faili muutma.
Lisaks - mitmed rakendused ei tööta. Näiteks menüüst ei õnnestunud minul tööle saada kuidagi Terminali. Lõpuks lõin ise töölauale viida xterm ja see töötas.
Ka Gnome-theme-manager ei tööta. Lihtsalt crashib. Seega palju oma LiveCD-d sättida ei saanud.
Kuid midagi ikka.
Mida veel võib puuduseks nimetada - loomulikult süsteemi aeglus. On ta ikka tunduvalt aeglasem, kui kõvakettalt. Kuid selle põhjus arvatavasti on siiski LiveCD. Kui kõvakettale asi paigaldada, siis peaks sellest veast paranema.

Plussid - kohe desktopil on viit XGL Key Shortcuts, kust siis saab teada, kuidas kasutada erinevaid klahvikombinatsioone.
Mugav ja ilus välimus. Tunnistan - parem, kui minu KDE-l. Kui sellega veel natuke vaeva ka näha, siis peaks tulemus olema supper.
Tegin testi ka oma USB mälupulgaga. Paar sekundit CD pööritamist ja mu desktopil oli uus ikoon - Removable Volume. Samuti tunti kohe ilusti ära minu Fujiutsu fotokas ja sai vaadata seal leiduvaid pilte.
Kahju, et istanbuli tööle ei saa - siis teeksin muuvit sellest, kuidas siin mul asjad töötavad.
Mida veel peab mainima - root parool on kororaa - seda võib vaja minna, kui tahate midagi süsteemi paigaldada või seadistada. Näiteks mountimisel läheb seda kindlasti vaja.
Samuti ei tööta portage. Ka miinus - ei saa kohe tarkvara lisada. Kuid ka see arvatavasti rohkem LiveCD probleem.

Igaljuhul soovitan soojalt uut XGL-i katsetada Exclamation


digweed
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 45
Liitunud: 10.07.2005
Postitused: 318

Distributsioon: Gentoo x86/amd64/Ubuntu 6.06 x86
estonia.gif
postituspostitatud: 09.04.2006, 09:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

keegi on kettale installinud?
mul krt.hirm äkki keerba partatsioonid peeti Smile
kuna gentoo enda installer seda kunagi tegi.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group