Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
imapi
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 01.12.2005
Postitused: 567
Asukoht: Rakvere
Distributsioon: Mageia Cauldron
estonia.gif
postituspostitatud: 27.02.2009, 17:01  postituse pealkiri:  KDE4 ja graafika kiirus  

Lihtsalt informatsiooniks, mis mulle tuli üllatusena, et see vahe nii suur on. Nimelt kui kasutada KDE4 -ja ja mängida 3d shuuter mänge siis tasub mängimise ajaks see 3d välja keerata. Selleks on isegi selline kerge klahvi kombinatsioon nagu <alt>+<sihft>+<f12>
nimelt minu glxgears test, alguses on 3defektid sees, vahepeal lülitan välja ja siis jälle sisse tagasi:
[root@LenovoT61 BOINC]# glxgears
9280 frames in 5.0 seconds = 1855.955 FPS
7580 frames in 5.0 seconds = 1515.963 FPS
9423 frames in 5.0 seconds = 1884.593 FPS
13487 frames in 5.0 seconds = 2697.314 FPS
17229 frames in 5.0 seconds = 3445.751 FPS
17268 frames in 5.0 seconds = 3453.501 FPS
15704 frames in 5.0 seconds = 3132.643 FPS
9266 frames in 5.0 seconds = 1853.125 FPS
9640 frames in 5.0 seconds = 1927.941 FPS
[root@LenovoT61 BOINC]#

kahekordne vahe!


JanO
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 57
Liitunud: 30.04.2008
Postitused: 305

Distributsioon: Mageia
estonia.gif
postituspostitatud: 27.02.2009, 19:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minul viimasel ajal on üldse toiminud vanemates masiantes oluline graafika aeglustumine KDE 4-s. Ilmselt uuendustega tulevad värgindused on hakanud ressurssi närima. Kui enne ventilalator harva käivitus, siis nüüd aina rohkem ja pilt ka vahel on juba märgatavalt aeglasem.

_________________
Julge olla eestlane ka arvutis!
jaanus.ojangu.net

imapi
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 01.12.2005
Postitused: 567
Asukoht: Rakvere
Distributsioon: Mageia Cauldron
estonia.gif
postituspostitatud: 27.02.2009, 19:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

see võib oleneda tüürelist ka. Ise olen tähele pannud, et intel panustab oluliselt oma linuxi ajurite arendusse. Mul üks 3a. vana dell ja nüüd saan glxgearsi -ga ligi 500fps -i rohkem.


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 28.02.2009, 01:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

imapi kirjutas:
tüürelist ka
ajurite arendusse

no kurat on eesti keel...

kuigi ma ei saa aru, et miks see niiväga üllatusena tuli- iga protsess mis käib võtab mälu ja proset, mida rohkem nõutakse seda rohkem võtab. Akende vedeldamine ja põletamine peaks masinalt päris palju nõudma, seega loogiline, et võtab palju maha. Kui ei võtaks palju maha siis annaks ju compizega jooksutada mingit ilget vana masinat...

Kunagi oli teema võrdleme graafika kaarte linuxis- sealt leiad ka kui suur see vahe on...

keela mittekasutatavad süsteemi teenused ära, sisselogimisel käivitatavad teenused, igasugused effektid ka. teemad... saad veel nati kiiremaks, kuid mitte oluliselt. igasugune pisike asi on teoorias juba pisike võit ja mitu pisikest annavad kokku ühe suure

_________________
https://www.inlink.ee

imapi
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 01.12.2005
Postitused: 567
Asukoht: Rakvere
Distributsioon: Mageia Cauldron
estonia.gif
postituspostitatud: 28.02.2009, 09:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

illukas kirjutas:

no kurat on eesti keel...


Jah, kas pole meie keel ilus Smile oli kohe selline tunne, et tahaks neid kasutada. Tead mul on arvutis eesti keelne linux ka.

illukas kirjutas:

kuigi ma ei saa aru, et miks see niiväga üllatusena tuli- iga protsess mis käib võtab mälu ja proset, mida rohkem nõutakse seda rohkem võtab. Akende vedeldamine ja põletamine peaks masinalt päris palju nõudma, seega loogiline, et võtab palju maha. Kui ei võtaks palju maha siis annaks ju compizega jooksutada mingit ilget vana masinat...


Ma olen sinuga väga nõus, et iga prosess võtab mälu ja proset ja et akende vedamine ja põletamine on väga ressurssi nõudev töö aga sellel hetkel ei tehtud mitte ühtegi sellist tegevust. arvutis polnud lahti mitte ühtegi teist rakenudst (minu poolt) ma lihtsalt lülitasin mõneks sekundiks need efektid sisse ja välja. Kui ma sellel hetkel oleks "põletanud" aknaid ja neid vedanud ringi siis poleks see nii hämmastav olnud minu jaoks. Minuteada võtab mingi konkreetne tegevus seda ressursi, kui aga see tegevus seal oli ainult läbipaistva tegumiriba näitamine, siis see on minu jaoks üllatav. Aga üldiselt on mul poogen, kui palju ta võtab. Poleks lihtsalt uskunud. Ma olen enamuse oma elust istunud arvutite taga millel pole üle 800 neid fps -e Smile
Ps. Mina kasutan KDE -s kwin -i mitte compiz -i. Ma olen need kwin -i efektid keeranud sisse ka väga lahja masina peal prooviks. Tulemus oli parem kui ma oleks osanud oodata ja mul on sealt jäänud tunne, et neid efekte on võimalik KDE -s väga "odavalt" teha.


zaxon
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 10.04.2006
Postitused: 478
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 28.02.2009, 10:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ma muidugi ei tea vaid pelgalt oletan aga ehk glxgears aken seob end kah mingi efektiga, mis FPS -i alla toobki ?


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group