Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
weix
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 37
Liitunud: 07.02.2009
Postitused: 5

Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 07.02.2009, 18:56  postituse pealkiri:  HP dv2525en + gentoo  

Tere,
avastan siin Linuxi maailma - sai Gentoo linux installeeritud HP Dv2525en läptopile. Üritan esimese asjana tööle saada wifi, kuid see ei taha
õnnestuda hästi.
Wifikaardiks on Intel® Wireless WiFi Link 4965AGN. Sai kernelis määratud vastavad komponendid. Wifikaarti näidatakse kui sisestada "net-setup wlan0" seal määran vastavad parameetrid mida vaja on, hiljem näitan Kwifimanager, et on midagi kuhugi connectitud, Wifi-radar samuti, näitab isegi ipd, mille ma käsitsi määrasin. Kuid mida ei tee, ei pingi ta ei kuskile...ei gatewayd ja muust rääkimata.
Proovisin Knetworkmanageri. See näitab ka wifi kaarti, kuid ei connecti kuhugi.
Kas oskate mind aitada ja puust, punaselt õpetada, et see probleem lahendada`?




Viimati muutis weix 10.02.2009, 00:28; muudetud 1 kord
sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 07.02.2009, 19:38  postituse pealkiri:  Re: HP dev 2525en + gentoo  

weix kirjutas:
Tere,
avastan siin Linuxi maailma - sai Gentoo linux installeeritud HP Dv2525en läptopile. Üritan esimese asjana tööle saada wifi, kuid see ei taha
õnnestuda hästi.
Wifikaardiks on Intel® Wireless WiFi Link 4965AGN. Sai kernelis määratud vastavad komponendid. Wifikaarti näidatakse kui sisestada "net-setup wlan0" seal määran vastavad parameetrid mida vaja on, hiljem näitan Kwifimanager, et on midagi kuhugi connectitud, Wifi-radar samuti, näitab isegi ipd, mille ma käsitsi määrasin. Kuid mida ei tee, ei pingi ta ei kuskile...ei gatewayd ja muust rääkimata.
Proovisin Knetworkmanageri. See näitab ka wifi kaarti, kuid ei connecti kuhugi.
Kas oskate mind aitada ja puust, punaselt õpetada, et see probleem lahendada`?


kui alles linuxiga lapsekingades, siis ma kahtlen, et gentoo on parim distro, millest alustada.. mõtlen seda tõsiselt.. Ubuntu, Mandriva, OpenSUSE, Fedora ja veel palju teisi on tõenäoliselt palju parem variant algajale..

_________________
Image Image Image

KristjanS
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 35
Liitunud: 29.12.2006
Postitused: 419

Distributsioon: Debian
blank.gif
postituspostitatud: 08.02.2009, 01:34  postituse pealkiri:  Re: HP dev 2525en + gentoo  

sander85 kirjutas:
kui alles linuxiga lapsekingades, siis ma kahtlen, et gentoo on parim distro, millest alustada.. mõtlen seda tõsiselt.. Ubuntu, Mandriva, OpenSUSE, Fedora ja veel palju teisi on tõenäoliselt palju parem variant algajale..


Miks mitte, Gentoo on väga õpetlik ja sellel on väga hea dokumentatsioon. Mis iwconfig ütleb? Kas Wifi on krüpteeritud, kui siis millega?

_________________
Ubuntu Brainstorm: Have a device manager
Seadmehalduriga peaks saama jälgida riistvara, juhtprogrammi vahetada, ning vastavalt juhtprogrammile seadistusi muuta.

weix
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 37
Liitunud: 07.02.2009
Postitused: 5

Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 08.02.2009, 02:41  postituse pealkiri:  Re: HP dev 2525en + gentoo  

KristjanS kirjutas:
Miks mitte, Gentoo on väga õpetlik ja sellel on väga hea dokumentatsioon. Mis iwconfig ütleb? Kas Wifi on krüpteeritud, kui siis millega?


Tere

unustasin ennem lisada, et kerneli versioon: kernel-genkernel-x86-2.6.27-gentoo-r8
graafiline liides: kde 3.5

Startupis ütleb: Starting wlan0 [OK]
Configuring wireless network for wlan0
wep key is not set for "minu wifi ssid" - not connecting
Could'nt associate with any access points on wlan0
bla bla bla...

Kusjuures, kui naabrimehe wifi minuni jõuab, siis näitab seda samat asja ( wep key is not set for ) tema wifi ssid -le ka.

aga iwconfig näitab enne "net-setup wlan0"-i

wifi on mul krüptitud wepi-ga

wlan0 IEEE 802.11abgn ESSID:""
Mode:Managed Frequency:2.412 GHz Access Point: Not-Associated
Tx-Power=off
Retry min limit:7 RTS thr:off Fragment thr=2352 B
Encryption key:off
Power Management:off
Link Quality:0 Signal level:0 Noise level:0
Rx invalid nwid:0 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0
Tx excessive retries:0 Invalid misc:0 Missed beacon:0


net-setup näitab kohe alguses ilusti:
Interface name: wlan0
Device: Intel Coprporation PRO/Wireless 4965 AG or AGN Network Connection
mac address: xx:xx:xx:xx:xx:xx ( nende "x" asemel on ikka õiged asjad )
Driver: iwlagn
Bys type: pci
pärast kui olen määranud net-setupis wep key, ja pannud käsitsi ip, gateway, dns -id ja värgid paika:


IEEE 802.11abgn ESSID:"minu wifi ssid"
Mode:Managed Frequency:2.412 GHz Access Point: Not-Associated
Tx-Power=off
Retry min limit:7 RTS thr:off Fragment thr=2352 B
Encryption key:off
Power Management:off
Link Quality:0 Signal level:0 Noise level:0
Rx invalid nwid:0 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0
Tx excessive retries:0 Invalid misc:0 Missed beacon:0

ifconfig näitab wlan0 kohta:

wlan0 Link encap:Ethernet HWaddr 00:13:e8:92:b1:d9
inet addr:192.168.1.76 Bcast:192.168.1.255 Mask:255.255.255.0
UP BROADCAST MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes:0 (0.0 B) TX bytes:0 (0.0 B)


leio
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 39
Liitunud: 31.07.2007
Postitused: 126
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Gentoo Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 08.02.2009, 05:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas net-wireless/iwl4965-ucode on paigaldatud, et asi töötada saaks?
2.6.27 kerneliga vist oli ABI-2 nii et uusim versioon peaks sobima (228.57.2.x)

dmesg'is peaks olema midagi taolist:

Kood:
iwlagn 0000:0c:00.0: firmware: requesting iwlwifi-4965-2.ucode

ilma sellele järgnevate kurtmisteta, et seda ei leita.

Kernelis peab olema ka mingi hunnik crypto komponente, et krüptitud wireless töötaks. Ma vist ise polegi seda korralikult kernelis konfinud, sest WPA ja WPA2'st üks neist mul töötab, teine mitte. Muidu töötab suhteliselt kenasti (mingi jama on rfkill'iga, et pärast wifi rfkill lülitiga taaslubamist vaja teha /etc/init.d/NetworkManager restart, et NM-0.6 töötaks)

Veel infot mitteametlikus Gentoo wikis - seal peaks ka mainitud olema, milliseid kerneli crypto mooduleid vaja võib minna.

_________________
Gentoo Linux arendaja -- GNOME ja GStreamer - http://www.gentoo.org/



Viimati muutis leio 08.02.2009, 05:59; muudetud 1 kord
leio
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 39
Liitunud: 31.07.2007
Postitused: 126
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Gentoo Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 08.02.2009, 05:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Üldiselt tundub, et Sul tavalised init scriptid ka üritavad midagi teha (starting wlan0). See on hea variant, kui ühendud alati ühte kindlasse WiFi võrku, kohvikutes ei kola, NetworkManageri ja muud taolist ei kasuta, jne. Siis vaja SSID ja paroolid määrata kusagil /etc/conf.d/net all vist. net.example peaks midagi selgitama.
Aga kui kasutad NetworkManageri, siis võib see asju segi ajada, sest NM üritab ka juhtmega võrku hallata, aga init scriptid seda juba teevad. Ja nagu näha, on vist ka wlan0 init script Sul olemas, ja see võib juba otsesemaid probleeme tekitada.

Ise kasutan NetworkManager'i, kui KDE-3.5, siis vist sobib graafiliseks liidesega KNetworkManager - http://en.gentoo-wiki.com/wiki/KNetworkManager - mainisid, et proovisid seda ka. Äkki siis crypt hädad või net.wlan0/net.eth0 init scriptide ja NM koostöötamise häda?

_________________
Gentoo Linux arendaja -- GNOME ja GStreamer - http://www.gentoo.org/

weix
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 37
Liitunud: 07.02.2009
Postitused: 5

Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 08.02.2009, 17:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

leio kirjutas:
Ise kasutan NetworkManager'i, kui KDE-3.5, siis vist sobib graafiliseks liidesega KNetworkManager - http://en.gentoo-wiki.com/wiki/KNetworkManager - mainisid, et proovisid seda ka. Äkki siis crypt hädad või net.wlan0/net.eth0 init scriptide ja NM koostöötamise häda?


Aitäh sulle!
Asjad on sealmaal, et sain tänu NetworkManageriga wifitama hakata! Süsteemi sain tööle tänu selle Knetworkmanageri seadistamise õpetusele. Tolle kerneli asja olin ma juba ennem ära teinud.

Nüüd tekib probleem, et kuidas ma saaksin suvalises kohas wifitada - otsida SSID 'd ja ühenduda sinna ( avalikud kohad: kool, kohvik ). Networkmanager lubab sisestada ainult SSID ja siis ühenduda?? Kwifimanageriga otsin wifit?


TT
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 64
Liitunud: 09.01.2007
Postitused: 141
Asukoht: Pärnu-Jaagupi
Distributsioon: Archlinux/Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 08.02.2009, 19:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kasutan samuti Knetworkmanageri ja pole siiani olnud proleeme võrkudesse logimisel - nii traadiga kui traadita.
Mida tegin: rc-update del net.eth0 (traadiga), rc-update del net.eth1 (wifi - Sinul vist net.wlan0 või midagi sellist). rc-update add NetworkManager default. Sellisel moel Networkmanager laadimisel käivitub, aga võrgu valin juba pärast (KDE-sse) sisselogimist.
Knetworkmanageri ennast polegi olnud vaja mingil moel seadistada.


weix
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 37
Liitunud: 07.02.2009
Postitused: 5

Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 08.02.2009, 20:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ahaa, OKEI, ma sain nüüd süsteemile pihta. Kui leiab teisi võrke, siis ta ka näitab seda ...Mul lihtsalt ei levi koju ühtegi teist võrku. Cool

Aitäh teile, kes aitasid hüva nõuga!

Üritan nüüd teisi jublakaid tööle saada arvuti küljes, mis ei tööta.
Smile


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 08.02.2009, 23:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

au ja kiitus, et esmadistroks gentoo sai valitud ja sellega ka hakkama saadud ning sellega ka järjepidev ollakse.
Ise olen sama meelt, et soovitaks ennam midagi lihtsamat ja alles siis gentood, et linuxi rõõmust alguses ilma ei jääks

ja sõnu polegi vaja- oleks selliseid linuxikasutajaid ainult rohkem

_________________
https://www.inlink.ee

TT
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 64
Liitunud: 09.01.2007
Postitused: 141
Asukoht: Pärnu-Jaagupi
Distributsioon: Archlinux/Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 08.02.2009, 23:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
Üritan nüüd teisi jublakaid tööle saada arvuti küljes, mis ei tööta.

Mis jublakad need on?


weix
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 37
Liitunud: 07.02.2009
Postitused: 5

Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 09.02.2009, 01:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

illukas kirjutas:
au ja kiitus, et esmadistroks gentoo sai valitud ja sellega ka hakkama saadud ning sellega ka järjepidev ollakse.
Ise olen sama meelt, et soovitaks ennam midagi lihtsamat ja alles siis gentood, et linuxi rõõmust alguses ilma ei jääks

ja sõnu polegi vaja- oleks selliseid linuxikasutajaid ainult rohkem


Ma tänan!

Ma päris üksi poleks Gentoo peale saamisega hakkama saanud. Mul on üks hea abiline, kes aitas mul selle peale saada.
Gentoo pilti nägin ma juba 3-4 aastat tagasi. Kuid siis ei pakkunud mulle see üldse huvi. Naljakas oli vaadata, kuidas inimene kirjutab mustale taustale mingeid asju ja paar päeva hiljem näeb alles pilti Very Happy Kuid 3 NÄDALAT!! tagasi sain ma pisiku Debiani näol. Olin mõni aeg tagasi korra ka virtuaalmasinas Ubuntut proovinud, kuid see tunuds igav ja sinna ta ka jäi. Debiani install mulle juba meeldis, kuid ei olnud ikka see. Ja 2 nädalat tagasi sai Gentoo pandud virtuaal masinasse algselt ja pärast sellesse sülearvutisse. Vahepeal viskas närvid nii püsti, et jäi asi seisma, kuid tänane saavutus ( sain wifi tööle ) andis mulle jõudu.

Jublakad, mis ei tööta on: webcam, need puutetundlikud nupud klaviatuuri üleval, mälukaardi lugeja, võimalik, et TV-out, puldi IR, sõrmejälje lugeja.
Sõrmekaardilugejat ma nagunii ei kasuta, et sellega ma vaeva ei viitsi esialgu näha ( kui seda üldse võimalik tööle saada on ).
Lisa monitori asja peab ka uurima, tööle ta hakkab, aga lööb resolutsioonid 1:1 -le.
Bluetoothi sain ka just tööle.
Power savingud ja sellised asjad ka vaja tööle saada, kuid ennem vist tuleb mul uuesti kogu süsteem kompileerida, kuna ma olen suutnud "genkernel --menuconfig all" -iga midagi pekki keerata. Ta ei taha hästi ära kompillida kernelit Smile

Ma vähehaaval üritan mässata asjaga.


leio
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 39
Liitunud: 31.07.2007
Postitused: 126
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Gentoo Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 09.02.2009, 10:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

weix kirjutas:
Jublakad, mis ei tööta on: webcam, need puutetundlikud nupud klaviatuuri üleval, mälukaardi lugeja, võimalik, et TV-out,

Kõlab enamus kerneli asjade järgi. Webcam on V4L2 (ja mõnel juhul legacy V4L) värk, viimastes kerneli versioonides on enamus webcam'ide tugi võimalik saada sealtkaudu ilma out-of-tree moodulitega jamamata.
Puutetundlikutest nuppudest ei oska midagi arvata, pole näinud selliseid isendeid veel. Tavaliselt mingi input driver kernelis.
Mälukaardid vajavad ühtteist generic draivereid. TV-out on pigem graafika draiveri ja konfiguratsiooni küsimus.

weix kirjutas:
puldi IR, sõrmejälje lugeja.

puldi IR on lirc kaudu reeglina, hetkel eraldi, mingi liikumine toimub kernelisse integreerimise suhtes nüüd lõpuks (2.6.27's pole).
Sõrmejälje lugeja on nutusem - tavaliselt on nad sisemised USB seadmed ja töötavad userspace'ist. Kui fprint projekt seda toetab, on mingi hea lootus kuskile jõuda sellega. Omaette teema on selle kaudu autentimine.

weix kirjutas:
Lisa monitori asja peab ka uurima, tööle ta hakkab, aga lööb resolutsioonid 1:1 -le.

Töötamise pealt saab selliseid asju konfigureerida, ka graafiliste vahenditega. Ainuke probleem on, kui "virtuaalne framebuffer" ei ole nii suur kui vaja oleks, et erinev pilt soovitava resolutsiooniga saada. Hetkel ei ole selle suuruse dünaamiliselt X.org töötamise ajal muutmine võimalik ning seda saab ainult xorg.conf kaudu piisavalt suureks teha (samas ülearu suurus võib mõjutada töötamise kiirust samas, eriti 3D oma näiteks radeoni puhul). Kui see on piisavalt suur, et mahutada mõlema ekraani resolutsioon kõrvuti või üksteise peale, peaks olema ka võimalik seda konfigureerida KDE või GNOME graafiliste vahenditega.
(Tehniliselt on virtual framebuffer töötamise pealt suuruse muutmise võimaluse eelduseks vaja DRI2 tuge ja veel ühtteist, mis alles nüüd hakkavad kusagile jõudma Inteli graafika draiveri puhul, nii et loodetavasti selle aasta jooksul saab see asi inimsõbralikumaks)

weix kirjutas:
Power savingud ja sellised asjad ka vaja tööle saada, kuid ennem vist tuleb mul uuesti kogu süsteem kompileerida, kuna ma olen suutnud "genkernel --menuconfig all" -iga midagi pekki keerata. Ta ei taha hästi ära kompillida kernelit Smile

Kernel ja muu süsteem on suhteliselt eraldi asjad. Kerneli parandamiseks või selle järel ei näe ma mingit põhjust kogu süsteemi üle lasta.

weix kirjutas:
Ma vähehaaval üritan mässata asjaga.

Edu!

_________________
Gentoo Linux arendaja -- GNOME ja GStreamer - http://www.gentoo.org/

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group