Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 29.01.2009, 20:35  postituse pealkiri:  KDE 4.2 väljas  

Eestis on juba korraldatud väikest viisi uue KDE 4.2 väljatuleku pidusid. Üks peaks parasjagu Tartus aset leidma ja loodetavasti saame ka mingit tagasisidet antud ürituselt. Seniks aga soovime head istumist Tartusse.

Kuid KDE meeskond andis 27 jaanuaril teada uue KDE 4.2, koodnimega "The Answer" valmimisest. KDE arendajate sõnul on tegu suure edasiarendusega KDE 4.0 seerias. KDE 4.0 lasti välja sellisena nagu ta oli, siis KDE 4.1 lisas suurem osa 4.0 versioonist välja jäänud rakendustest ja KDE 4.2 peaks nüüd olema suunatud täielikult lõppkasutajatele.
Sisse on viidud suurel hulgal uuendusi ja täiustusi. Suurem osa on nendest kohe lõppkasutajatele ka näha. Kõiki uuendusi pole mõtet siin kirjeldama hakata. Kõige mõttekam on vaadata antud uudise allika KDE väljatuleku teadet, kus ka vastavad videod avaldatud või siis veel parem - ise uut KDE 4.2 versiooni testides.

Allikas KDE

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

TT
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 64
Liitunud: 09.01.2007
Postitused: 141
Asukoht: Pärnu-Jaagupi
Distributsioon: Archlinux/Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 29.01.2009, 21:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Üks küsimus seoses KDE-4.2 paigaldamisega: kas kasutada kde-testing overlayd või ametlikku portage'is olevaid pakette, mis on "hardmasked"-olekus?


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 29.01.2009, 21:45  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

soovitan siiski ametliku portaget. Kuigi - pole enam kindel, kui kiiresti nad seda uuendavad.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

TT
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 64
Liitunud: 09.01.2007
Postitused: 141
Asukoht: Pärnu-Jaagupi
Distributsioon: Archlinux/Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 29.01.2009, 21:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Aitäh. Muide, tuvastasin just, et kde-testingus enam 4.2 versiooni polegi.


leio
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 39
Liitunud: 31.07.2007
Postitused: 126
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Gentoo Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 29.01.2009, 22:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sest see on portage's. Hetkel küll veel hard masked, aga küll ta ka varsti ~arch läheb. Kui väga kiire, peaks saama selle mask bloki ajutiselt /etc/portage/package.unmask alla kopeerida..

_________________
Gentoo Linux arendaja -- GNOME ja GStreamer - http://www.gentoo.org/

takito
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja



Liitunud: 03.06.2008
Postitused: 30

Distributsioon: ubuntu 10.10
blank.gif
postituspostitatud: 29.01.2009, 22:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas KDE 4.2 oleks võimalik ka Kubuntu 8.04 paigaldada?
Kubuntu 8.10 on see küll võimalik.


TT
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 64
Liitunud: 09.01.2007
Postitused: 141
Asukoht: Pärnu-Jaagupi
Distributsioon: Archlinux/Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 29.01.2009, 23:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
Kui väga kiire, peaks saama selle mask bloki ajutiselt /etc/portage/package.unmask alla kopeerida..

Tänan. Tegingi nii.


asjameez
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 34
Liitunud: 09.03.2007
Postitused: 428
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 29.01.2009, 23:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

takito,

deb http://ppa.launchpad.net/kubuntu-experimental/ubuntu intrepid main
Ise kasutan seda, kuna siia tulevad pakid hulga varem, siiski suutis see mul vahepeal 12 tunniks KDE peeti keerata kuna osad pakid ei olnud uuendatud. Järgmisel päeval uuendasin uuesti ning kõik toimis jälle. See oli siis KDE 4.2 beeta aegu, pärast seda pole probleeme olnud.

Teine võimalus on, et asendad sources.list failis hardy -> intrepid ja lased KDE 4.2 peale.


indrek
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 412
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Kubuntu
blank.gif
postituspostitatud: 30.01.2009, 04:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Esmamuljed on üle ootuste head.

Eluaegse kde-kasutajana olin oma netbookil sunnitud viimasel ajal päkapikku jooksutama (sama jama, mis Linusel - distro pakkus ainult kde4, mis ei olnud seni minu jaoks kasutatav). Ainult kiidusõnad muuseas Gnome kohta. Nüüd olen viimased tunnid kde 4.2 peal olnud ja asi töötab! Smile

Uhh, viimase beeta pealt vaatasin veel, et tuleb ilmselt 4.3 ootama jääda.


arvomagi
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 22.12.2007
Postitused: 164
Asukoht: Tallinn

estonia.gif
postituspostitatud: 30.01.2009, 07:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kes soovib LiveCD abil KDE 4.2 proovida, võiks alla tirida selle openSUSE-põhise plaadi - KDE Four Live 1.2.0 (KDE Other Software). Ekraani eralduvõime tuleb enne käivitamist valida klahviga F3. Plaadil on KDE 4.2, Amarok 2.0, digiKam 0.10 RC1, KOffice 2.0 ja K3b 1.95-svn. Kas kellelgi on sellega plaadikõrvetamise kogemusi?

Uus põnev võimalus on Activity (tegevus?). Iga tegevuse (nt fototöötluse) jaoks võib kokku panna oma töökeskkonna, st kaustavaated, kasutatavate programmide ikoonid, taustapildi, vidinad jm. Neid keskkondi saab vahetada hüpikmenüüst korraldusega Zoom Out või vastava vidina abil.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 30.01.2009, 07:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Paistab, et tagasiside on igati positiivne. Peaks ka võibolla testima, kui aega saan.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

KristjanS
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 35
Liitunud: 29.12.2006
Postitused: 419

Distributsioon: Debian
blank.gif
postituspostitatud: 30.01.2009, 09:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

GTK programmid näevad imelikud välja, eriti Firefox. Vahekaartide graafika on täitsa vigane, see pidi mingis seoses NVidia draiveritega olema. Mul on 7600GT, mille ma ostsin just selleks, et see peaks Linuxis hästi toimima. Samas see kõik oli eelnevates KDE väljastustes täpselt samamoodi.

Appearance settings all Get New Theme... valides viskab pildi mustaks. Pole õrna aimugi millest see tingitud on.

Muidu täitsa bueno kraam Razz

_________________
Ubuntu Brainstorm: Have a device manager
Seadmehalduriga peaks saama jälgida riistvara, juhtprogrammi vahetada, ning vastavalt juhtprogrammile seadistusi muuta.

sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 30.01.2009, 13:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

indrek kirjutas:
Esmamuljed on üle ootuste head.

Eluaegse kde-kasutajana olin oma netbookil sunnitud viimasel ajal päkapikku jooksutama (sama jama, mis Linusel - distro pakkus ainult kde4, mis ei olnud seni minu jaoks kasutatav). Ainult kiidusõnad muuseas Gnome kohta. Nüüd olen viimased tunnid kde 4.2 peal olnud ja asi töötab! Smile

Uhh, viimase beeta pealt vaatasin veel, et tuleb ilmselt 4.3 ootama jääda.

Tekkis huvi Smile

Alustasin just KDE keskkonnaga. Gnoom seevastu ei taha nii rohkelt ressurssi ja on stabiilsem, aga mitte vähesuutlikum.
Tõtt öelda on ainukene rakendus, millest aeg-ajalt puudust tunnen K3b. Parim minu silmadega vaadates.
Tegelikult on ta mul ikka paigaldatud ja vahest harva, kui teised võimalused nõrgaks jäävad, siis ma teda ka kasutan.

Probleem on vist siiski muus. See on elementaarne laiskus.
KDE4 on seda kujundust ja rakenduste paiknemist muutnud. Mina ei ole teda juba pikemat aega kasutanud, ega tea selle tõttu, kuskohas miski asub. Lisaks olen ehk liialt harjunud Päkapiku keskkonnaga, mis on koduseks saanud.
Kes on kõrvalt vaadanud, on küsinud, et "Kuidas sul PC arvutis Mac jookseb?". Eks ma olen siis vastnud, et see on paranähtus.

Testimiseks on siiski vaja aega, masinat ja laiskusega võitlemise rasket tööd Razz

Kui 4.3 välja lastakse, siis ehk proovin tõepoolest järele.


kiirtee
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 40
Liitunud: 26.04.2007
Postitused: 382
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu 8.09
estonia.gif
postituspostitatud: 30.01.2009, 14:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Testisin ubuntu hardy'l. Võib-olla ka sellest mõned anomaaliad.
* BMPx sureb, kui last.fm pluginat kasutada.
* Taskbari suuruse muutmisel ilmnevad vead: tiny juhul kaob osa kde ikoonist piiri taha. Huge või large, mis seal oli juhul jääb allapoole taskbari valge riba.
* Masin ei tahtnud kinni minna. Proovisin siis nupust ja lõi ette käsurea. Kuidagi läks kinni. Hommikul käima pannes sai kül logida kde4 töölauda kasutades, aga taskbari ei tulnud jällegi kuskilt välja. kde3 puhul kõik toimis.
* Menüü on mu meelest veits aeglaselt navigeeritav ja kasutaks vana kde3-l kasutatavat.


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 30.01.2009, 14:18  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nüüd võiksid sõna võtta need, kes reaalselt KDE 4.2 kasutavad.

Teeks äkki küsitluse?

Kde kolmas seeria versus neljas?

Kasutusmugavus, stabiilsus, vigurid, elementaarsetest asjadest teavitajad (võrk, ketas, kasutajad vms.)

Siis saaksin ka mina (näituseks) mingi reaalse pildi KDE kasutamisest.

Jah?


veeall
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 49
Liitunud: 27.09.2006
Postitused: 264

Distributsioon: Slackware64 14.2
estonia.gif
postituspostitatud: 30.01.2009, 14:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nüüd on võimalus töö ajal 1 silmaga telekat vaadata, vt ekraani alumises paremas nurgas:

kde4.2

--------
Kde3.x programmid ei järgi kde4 värviteemat, sama käib osaliselt ka qt4 programmide kohta.

Minimeeritud aknad on "expose" töölaudade vaates nähtamatuna oma orig. asukohas ikka klõpsatavad.

Graafika väreleb ja vilgub aeg ajalt. Võibolla nvidia viga. + menüüde alt kaovad hiirega üle libistamisel varjud, openoffice menüüd on varjudeta algusest peale.

Juk mis näib, et vahetab minu töölaual välja Amaroki on bugine.

Plasma ikooni ekraani ülanurgas ei ole võimalik peita. Kuidas neid "activities" töölaudu kustutada saab?

Tahaks, et tegumihalduril oleks rullile vajutades võimalik programme sulgeda, seda seadistamisvõimalust kde4-s veel pole. Samuti ei saa seadistada mis menüüd avanevad töölaual klikkides.

Töölaual rullides saab töölauda vahetada.

"Olemasolevad aknad" pistiku saab lisada Alt-tab klahvikombinatsiooni tegevuseks, aga akende jaotamine käib mingi teise valemi järgi kui ekraani servast aktiveerimisel. Effektide seadistus sellele ei mõju, näib.

Systray ikoonid ei skaleeru korralikult väikese paneeli kõrguse puhul. Samas on super, et paneeli saab teha väga peeneks.

--------
Smile Lisasin "Applications:" kausta töölauale ja äkki tundus, et "folder view" on taasavastatud windows 3.1 kasutajaliides.


medieval
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 34
Liitunud: 16.11.2008
Postitused: 175
Asukoht: Saaremaa/Tartu
Distributsioon: Ubuntu 10.10
estonia.gif
postituspostitatud: 30.01.2009, 17:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Puhas install kubuntu 8.10+kde 4.1.4 ning pärast upgrade kde 4.2-le, kui kunagi esimest korda kubuntu installisin(Kde 3.x), siis kolisin kohe gnome peale tagasi, aga praegu tundub, et jään veel Kde peale, Kde 4.2 on positiivselt üllatanud.

Töötab kenasti arvutiga HP Compaq nx6325 1,5G RAM ja 128mb integreeritud graafika kaart, isegi wifi(Broadcom BCM4312) töötab Broadcomi STA driveritega. Firefoxil on väikesed iluvead, aga need töötegemist ei sega.
Pdf-e sisaldav kaust on millegipärast väga aeglane:
Edastas sellise errori:

Rakendus: Dolphin (dolphin), signaal SIGSEGV

Thread 1 (Thread 0xb5db16c0 (LWP 7709)):
[KCrash Handler]
#6 0xb687bab5 in QCoreApplication::postEvent () from /usr/lib/libQtCore.so.4
#7 0xb687bd9c in QCoreApplication::postEvent () from /usr/lib/libQtCore.so.4
#8 0xb688a467 in QObject::deleteLater () from /usr/lib/libQtCore.so.4
#9 0x0807967d in _start ()

Mõnikord pärast Dolphini sellist errorit viskab ka plasma vidinad laiali.

Kui lisasin arvutisse Thunderbirdi, ei lisatud seda menüüsse.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 30.01.2009, 20:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

medieval kirjutas:
Puhas install kubuntu 8.10+kde 4.1.4 ning pärast upgrade kde 4.2-le, kui kunagi esimest korda kubuntu installisin(Kde 3.x), siis kolisin kohe gnome peale tagasi, aga praegu tundub, et jään veel Kde peale, Kde 4.2 on positiivselt üllatanud.

Töötab kenasti arvutiga HP Compaq nx6325 1,5G RAM ja 128mb integreeritud graafika kaart, isegi wifi(Broadcom BCM4312) töötab Broadcomi STA driveritega. Firefoxil on väikesed iluvead, aga need töötegemist ei sega.
Pdf-e sisaldav kaust on millegipärast väga aeglane:
Edastas sellise errori:

Rakendus: Dolphin (dolphin), signaal SIGSEGV

Thread 1 (Thread 0xb5db16c0 (LWP 7709)):
[KCrash Handler]
#6 0xb687bab5 in QCoreApplication::postEvent () from /usr/lib/libQtCore.so.4
#7 0xb687bd9c in QCoreApplication::postEvent () from /usr/lib/libQtCore.so.4
#8 0xb688a467 in QObject::deleteLater () from /usr/lib/libQtCore.so.4
#9 0x0807967d in _start ()

Mõnikord pärast Dolphini sellist errorit viskab ka plasma vidinad laiali.

Kui lisasin arvutisse Thunderbirdi, ei lisatud seda menüüsse.


mulle tundub, et see teema on vale koht, kus neist vigadest teavitada Smile

_________________
Image Image Image

KristjanS
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 35
Liitunud: 29.12.2006
Postitused: 419

Distributsioon: Debian
blank.gif
postituspostitatud: 30.01.2009, 21:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ei tea miks? Tõrked on osa kasutajakogemusest. Või on siin lubatud ainult positiivsetest kogemustest teada anda?

_________________
Ubuntu Brainstorm: Have a device manager
Seadmehalduriga peaks saama jälgida riistvara, juhtprogrammi vahetada, ning vastavalt juhtprogrammile seadistusi muuta.

medieval
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 34
Liitunud: 16.11.2008
Postitused: 175
Asukoht: Saaremaa/Tartu
Distributsioon: Ubuntu 10.10
estonia.gif
postituspostitatud: 30.01.2009, 21:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
mulle tundub, et see teema on vale koht, kus neist vigadest teavitada Smile


Olemas see dolphini bug report: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/kdebase/+bug/258894


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group