Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 02.04.2006, 13:14  postituse pealkiri: Oh yes ! Ubuntu 6.06 Dapper Drake Flight 6  

Kuna uue Ubuntu väljatulek lükati 20. aprillilt edasi 1. juunile, siis nüüd on välja lastud kuues beeta versioon (Flight tähised Ubuntus) nüüdseks versiooninumbri 6.06-ks muutnud Ubuntu Dapper Drakest. Uues versioonis on mitmeid uuendusi, lisatud on uus installer ja loomulikult Gnome 2.14. Lähemat ülevaadet sellest, mis kõik uues Ubuntus olemas on, leiate Ubuntu Dapper Drake Flight 6 kodulehelt. Seal on palju kuvapilte uuest Ubuntust. Keda aga huvitab uue Ubuntu testimine, siis on saadaval nii LiveCD, kui ka install CD-d PowerPC, x86 ja x86-64 arhitektuuridele. Lisaks Ubuntule on välja lastud uued versioonid ka Kubuntust ja Edubuntust.
Alla saate need laadida eelnevatelt linkidelt.
Uudis ise on pärit OSNewsi lehelt.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 02.04.2006, 19:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

See postitus on siis tehtud Ubuntu Dapper Drake Flight 6 LiveCD tagant.

Mida võib öelda - nagu näete on mul korralikult ET klaver töös, võrk ka olemas. Resolutsioon ka enam vähem. Testmasinana kasutan Compaq Evo N610c läptopi. Wifi võrgu kohese äratundmisega ma oma pead vaevama ei hakka. Mul niikuinii Compaq W200, mis nõuab erladi Kerneli mooduli tegemist.

Huvitava asjana on kaasas kohe Desktopil kaust Exapmples, kus siis erinevad näited ja dokumendid Ubuntu kohta. Peamiselt tutvustavad need OpenOffice.org võimalusi. Ja kuna seal on nii arve näidis, maksu/amortisatsiooni arvutuse näidis, siis võib öelda, et tegu on tõesti rohkem äriklassile suunatud distributsiooniga.
Lisaks on kaasas erinevad meediafailid, kus nii Creative Common Licencega kaitstud muusika, lisaks muud meediafailid. Minu jaoks oli huvitav Ogg Theora video (SeeUbuntu.ogg). Just huvitab mind, kuidas see tehtud. Äkki keegi oskab mingit linki anda, kuidas selliseid videosid teha. Seal oli näidatud lihtsalt, kuidas on uues Ubuntus võimalik kasutada Firefoxi.

Gnome - see minu jaoks kindlasti kõige suurem pähkel. KDE inimene siiski. Kuid siiski suutsin peamised asjad enda jaoks kiiresti ära muuta. Siit tuli ka tegelikult välja asi, mis veel Example kaustas võiks olla - juhend, kuidas kohandada peale paigaldamist oma Ubuntut. Mul läks natuke aega, kuni sain asjale pihta.
Esimese asjana sai kiiresti vahetatud välja see Ubuntu pruun. Vahetasin välja desktopi tausta (Kubuntu oma vastu), ja muutsin ka menüüde teemat. Kahjuks ei leidnud võimalust, kus saaks põhjalikumalt muuta ikoone.
Veel häirib see, et harjunud kasutama nelja erinevat töölauda. KDE-s nad ilusti läbipaistvad kõik (transperent ka workspace alal) ja kahte veergu grupeeritud. Gnomes ma neid nii ilusti paika ei saanud. Kas peaksin siis tegumiriba suureks lohistama (mille puhul jälle ikoonid ei jää ilusad) või pean nad ühele reale kõik jätma. See aga tähendab, et nad võtavad palju ruumi, kuna eelistan hoida seal nimesid.
Lisaks on tegumiribal kolm valikut - Applications, Places ja System. Harjunud aga KMenüüga, kus kõik need asjad avanevad ühe K nupu alt. Lisaks sellele ei näidata viimati kasutatud asju. Asi, mis samuti KDE-s suhteliselt harjumuseks saanud.
Pilti minu katsetusest võite näha:
http://pingviin.org/album_showpage.php?pic_id=24


jrepan
Moderaator
Moderaator



Liitunud: 18.08.2005
Postitused: 317

Distributsioon: Arch Linux
blank.gif
postituspostitatud: 02.04.2006, 19:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Aga on olemas ju Kubuntu
Tõmmata saad siit


Innu
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 34
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 202
Asukoht: T.A.R.T.U
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 02.04.2006, 19:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Add to Panel -> Main Bar, siis nagu kdel, et kõik avaneb ühest.
Viimati kasutatud dokumendid Places->Recent Documents, aga programmide puhul kahjuks ei tea.

Tegelikult viimane osa su postituses oli rohkem gnome vs kde Very Happy


vih
Moderaator
Moderaator



Liitunud: 10.08.2005
Postitused: 654


blank.gif
postituspostitatud: 02.04.2006, 19:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Aitäh huvitava lugemise eest. Gnome on tegelt harjumise asi Smile


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 02.04.2006, 19:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

jrepan kirjutas:
Aga on olemas ju Kubuntu
Tõmmata saad siit

tean - kuid eesmärgiks oli just Gnomega tegemist teha.


kaugeltmaalt
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 43
Liitunud: 21.09.2005
Postitused: 122

Distributsioon: kxstudio, buntu.
estonia.gif
postituspostitatud: 02.04.2006, 20:58  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

nii proovisin oma poolvanaaegsel läpul kah. compaq armada m300.
esimene kord pildus koledaid erroreid gnome sisenemisel et applette ei saand laadida. ei tea mis toimus vbl raputasin cd-lugejat või midagi. või surfasin liigselt valikmenüüdes enne laadimist.

muidu linuxi laadimisel teeb veits imelikke asju läeb mingil hetkel tekstmode ja alul korraks mingid triibud ekraanile. ju ei sobi videochipiga kõige paremini alguses (ati rage). aga kui juba käib siis on norm. isegi mu pentium 3 kiirust oskab muuta Exclamation. seal aint kaks võimalust ongi aga debiani etchi peal ma seda küll käima ei osanud lükata. mepise peal ei mäleta. krt seda ka ei mäleta enam kas mepise laadimine toimus kaunilt. muidu mepisega oli see jura et ta töötas hästi seni kui hakkasid midagi updateima uusi pakette debiani omasid. lasti ka mingid plaadid mepisele sobilike pakettidega välja vist aga neid vist saab raha eest. buntu suhtes pole veel niikaugele jõudnud et midagi juurde tirima hakata. tea kuidas neil on repodes piisavalt asju või tuleb kah debianist tirida.

ja gnome menüüd küll eestikeelsed aga mitte menüüde pealkirjad. huvitav. kas pole tõlget ümber tõstetud selle koha pealt uuemasse gnome. minu arust debianis oli küll eesti keeles. eesti keelse klaveri laadimine käivitamisel automaatselt ei õnnestund miskipärast, hiljem käsitis lisades läks tööle.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 03.04.2006, 09:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
Minu jaoks oli huvitav Ogg Theora video (SeeUbuntu.ogg). Just huvitab mind, kuidas see tehtud. Äkki keegi oskab mingit linki anda, kuidas selliseid videosid teha. Seal oli näidatud lihtsalt, kuidas on uues Ubuntus võimalik kasutada Firefoxi.

Selle video kohta leidsin ka infot veits:
http://fedoraproject.org/wiki/ScreenCasting


Ziim
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 34
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 99

Distributsioon: bleedin' edge
estonia.gif
postituspostitatud: 03.04.2006, 18:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
Kahjuks ei leidnud võimalust, kus saaks põhjalikumalt muuta ikoone.

Kuidas oleks näiteks Süsteem -> Eelistused -> Teema -> Teema omadused -> Ikoonid. Ikoonide installimiseks lohista arhiiv sinna aknasse või .icons kataloogi.
spott kirjutas:
Veel häirib see, et harjunud kasutama nelja erinevat töölauda. KDE-s nad ilusti läbipaistvad kõik (transperent ka workspace alal) ja kahte veergu grupeeritud. Gnomes ma neid nii ilusti paika ei saanud. Kas peaksin siis tegumiriba suureks lohistama (mille puhul jälle ikoonid ei jää ilusad) või pean nad ühele reale kõik jätma. See aga tähendab, et nad võtavad palju ruumi, kuna eelistan hoida seal nimesid.

Paremklikk "tööalavahetajal" -> Eelistused ja sealt valid mitu rida sa tahad ja mitu tööala üldse on.

_________________
Debian | Ubuntu | GNOME | Firefox

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 03.04.2006, 18:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mõlemad kohad leidsin muideks üles. Kuid kasutades LiveCD peal olevaid ikoonide teemasid ei õnnestunud minul küll kuidagi sellist ikooni teemat leida, mis näiteks ka failihalduri nupud ära muudab (home, edasi tagasi jne).

Töölaudadega - nagu ütlesin - selleks, et neli töölauda oleksid kahes tulbas - siis muutus asi kas liiga pisikeseks või siis jälle jäid ikoonid ebaloomulikult väljavenitatud. Ja kõige rohkem häiris läbipaistvuse puudumine nendele töölaudadel.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

Külaline -- Ziim
Külaline






postituspostitatud: 03.04.2006, 19:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ikoonide puhul võib see olla mingi Live-CD probleem, kuna siinpool toimib asi perfektselt. Põhimõtst peaks kõik appid muutused kohe omaks võtma.

Selle töölauahalduri kaherealisusega. No sa näd ju ise ka et see paneel on oluliselt "madalam" kui KDE kicker. Tahad, siis tee suuremaks. Ikoonid peaks olema SVG (siinpool on) nii, et suurenevad rõõmsalt kaasa. Võimalus on, et see Ubuntu-looks ikooniteema pole võib-olla SVG aga lootus jääb.

Parim välimus imho ikka Clearlooks-Cairo + Tango ikoonid

Seda läbipaistvust pole kohanud, mis ei tähenda, et teda poleks.


yllse
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 17.03.2006
Postitused: 1


postituspostitatud: 19.04.2006, 21:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ei õnnestu teda installida minu AMD Thrubred 2500 XP (i386) prosega arvutisse. Eelmise Flight5 installis veel ära, aga Update-de pealelaskmise järel enam ei bootinud üles. Seejuures Breezy v 5.10 käib hästi. Kas tegu "Pentium Compatibility"-ga?


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 20.04.2006, 05:55  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

milles väljendub mitte buutimine?
Mis kernel kasutusel?

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group