Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 29.12.2008, 15:20  postituse pealkiri:  10 parimat avatud lähtekoodiga tarkvara 2008 aastal  

ChannelWeb on koostanud ülevaate 10 nende arvates olulisemast avatud lähtekoodiga tarkvarast 2008 aastal.
Siia nimekirja on sattunud näiteks OpenOffice.org, IBM Lotus Symphony, Firefox ja Android.
Samas on ja jääb Linux siiski siiani avatud lähtekoodiga liikumise südameks ja peamiseks tuumikuks.

Nimekirjas oli minule näiteks ka mõningaid üllatusi. Näiteks Laconica nimelisest rakendusest polnud ma senini midagi kuulnud. Samuti on minu arvates liiga palju erinevaid distributsioone nimekirja sattunud. Selle asemel võiks olla rohkem rakendusi. Näiteks uus GIMP või Blender pole nimekirja sattunud. Lisaks on minu arvates taolisi tarkvarasid veel.

Ehk võite ka omalt poolt siia teemasse kirja panna, mis on Teie jaoks 2008 aastal kõige meeldejäävamateks muudatusteks olnud tarkvara poolelt.

ChannelWebi ülevaate leiate aga nende kodulehelt.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

oldgreeneye
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 33
Liitunud: 24.01.2008
Postitused: 297
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 29.12.2008, 15:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Distributsioonid ei sobi tõesti sinna nimekirja, nendest tuleks teha eraldi nimekiri, sest nad on ju üldisemalt ise tarkvara kogumid.

Mina märgiks ära näiteks Gnome, mis on teinud suure arengu, eriti abistava tehnika valdkonnas, ekraanilugeja, suurendusklaas, selle valdkonnaga tuleb mul üsnagi palju kokku puutuda.

Hetkel ei oska rohkem miskit lisada, ma ei tegele väga palju tarkvara katsetamisega.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 29.12.2008, 15:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ja Gnome kasutajana ei saa ära unustada ka KDE-d, koos oma erinevate rakendustega. Ka väga suure sammu edasi teinud.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

oldgreeneye
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 33
Liitunud: 24.01.2008
Postitused: 297
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 29.12.2008, 15:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Neetud ma jätsin Estobuntu lisamata, ise seda kül ei kasuta aga kiidusõnu on selle kohta siiski kuulda.


ehhr
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 37
Liitunud: 14.03.2007
Postitused: 506
Asukoht: Pärnu
Distributsioon: Ubuntu 8.10, Elementary OS(Ubuntu 12.04)
estonia.gif
postituspostitatud: 29.12.2008, 20:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Distrod jätaks mina ka sellisest edetabelist välja.Selle asemellisaks nimekirja Amarok'i ning k3b mis minu meelest omal alal parimad.Häid asju on muidugi veel ja veel
Wink


KristjanS
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 35
Liitunud: 29.12.2006
Postitused: 419

Distributsioon: Debian
blank.gif
postituspostitatud: 29.12.2008, 22:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nii ei saa asjale üldse läheneda, iga tarkvara on mingiks kindlaks otstarbeks hea, ning vaadelda saab, kui hästi mingi tarkvara oma otstarvet täidab. On kümneid, või pigem sadu avatud lähtekoodiga rakendusi, nagu (Qt)Octave, Sage, Texmaker, jne, mis täidavad oma eesmärki vähemalt sama hästi, kui seal edetabelis toodud rakendused.

_________________
Ubuntu Brainstorm: Have a device manager
Seadmehalduriga peaks saama jälgida riistvara, juhtprogrammi vahetada, ning vastavalt juhtprogrammile seadistusi muuta.

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group