Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
salakala
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 25.11.2008
Postitused: 3


blank.gif
postituspostitatud: 27.11.2008, 23:55  postituse pealkiri:  Linux + IBM e-Series power4 tüüpi prosega  

Õhtut.

Ei ole kindel, kas see on õige foorumi rubriik Embarassed Aga siiski, n00bi küsimus:

Kuidas subj. viidatud loomale linuxi peale saab ja nii, et see buudiks ka? St linux installeerub sinna küll, aga buutimisega hakkama ei saa... Googeldanud mõnevõrra olen, abi aga sellest pole seni olnud...


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 28.11.2008, 00:58  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

on see täieliku riistvaralise raidiga või fake raidiga nagu vähemalt mulle üks varasem aipõmmi isend on kätte sattunud ja kuidas süsteem kettaid näeb?

_________________
Image Image Image

salakala
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 25.11.2008
Postitused: 3


blank.gif
postituspostitatud: 28.11.2008, 11:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

IBMi fakeraidiga masin on mulle ka varem pihku sattunud, siis sai abi draiveridiskiga lähenemisest. Lõpuks tegin sinna siiski linuxi softraidi, tundus kuidagi puhtam ja kuivem.

Softraidiga tegin sinna e-seeriasse kettad. Süsteem näeb kahte raidiketast, /dev/md0 ja /dev/md1 , nende otsa tegin pardid LVM'iga. Muidu on nagu ikka, /dev/sd* seadmed olemas. Eraldi raidist väljas part on tehtud buutimiseks. Nagu ma mngist dokist lugesin, peab selle tüübiks olema PReP.

Seda veel, et ajasin sinna selga Suse, vindi pealt buutides jõuan yaboot'i prompti ja kõik.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 28.11.2008, 20:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mis asi see PReP on?

mul on omal tehtud üks masin nii, et md0 on 100 mega ext3 /boot ning ülejäänud md1-s on lvm-is, mingit probleemi pole täheldanud, muidugi on peal ka grub, ma ei tea, mida suse kasutab, olen kuulnud, et lilol on vist taoliste lahendustega probleeme

_________________
Image Image Image

salakala
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 25.11.2008
Postitused: 3


blank.gif
postituspostitatud: 29.11.2008, 13:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

PReP on, nagu ma aru saan, PowerPC Reference Platform.

Suse ppc versioon kasutab yaboot'i nimelist asja. Iseenesest ma võin ju proovida ka selle PReP tüüpi pardi seenele saata ja installida nii, nagu tavalise PC peale linuxit installitakse. Kaotada pole mul praegu veel nagunii midagi Smile


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group