Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1065


blank.gif
postituspostitatud: 28.10.2008, 00:50  postituse pealkiri:  OpenOffice 3.0.0 ei käivitu (Scim) --> LAHENDATUD  

Maadlesin OpenOffice 3.0.0-ga Estobuntu 8.09 all.

Konsoolist käivitades tuli veateade alguses selline:
Kood:
QSettings: failed to open file '/etc/qt3/qt_plugins_3.3rc'

... ja käima ei läinud.

Siis mingi aja (mitme minuti pärast) läks järsku OpenOffice 3.0.0 käima. Siis kui ta oli käima lõpuks läinud, pudistas ta konsooli mõned teated:
Kood:

$ /opt/openoffice.org3/program/../basis-link/ure-link/lib/libstdc++.so.6: version `GLIBCXX_3.4.9' not found (required by /usr/lib/qt3/plugins/inputmethods/libqscim.so)
 /opt/openoffice.org3/program/../basis-link/ure-link/lib/libstdc++.so.6: version `GLIBCXX_3.4.9' not found (required by /usr/lib/qt3/plugins/inputmethods/libqscim.so)


Lahendus on kirjas siin:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=808045

Muuta tuleb faili /etc/X11/xinit/xinput.d/skim, mille alguse sisu on algselt selline:
Kood:

XIM=SCIM
XIM_PROGRAM=" "


Peaks olema aga selline:
Kood:

XIM=SCIM
XIM_PROGRAM=/usr/bin/scim
XIM_ARGS="-d"
XIM_PROGRAM_SETS_ITSELF_AS_DAEMON=yes


Seejärel logida välja, teha X-ile taaskäivitus, uuesti sisse logida ja asi korras.
Konsoolis võib kirjutada nii:
Kood:
/etc/init.d/kdm restart


merike
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 06.04.2007
Postitused: 155
Asukoht: Laagri/Tallinn
Distributsioon: Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 03.11.2008, 20:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mul OpenOffice käivitus, aga andis sama teate paari .ppt avamisel ja pani seejärel pillid kotti. Skim faili muutmine ei aidanud.
Selle käigus selgus, et mul oli /usr/bin/scim üldse puudu :S.

Paigaldasin, siis Scimi, mis tekitas süsteemi salve ühe ikooni juurde ja ühtlasi lülitas klaviatuuri USA omaks, aga OpenOffice ikka ei tule toime nende paari failiga, ülejäänutega tuleb toime, kuigi väljundis on sama teade. Ühtlasi ei toimi muudetud faili korral Ctrl+Alt+Backspace, X ei käivitu pärast seda enam automaatselt, vaid on vaja startx'i. Pole aega täpsemalt uurida ka, hoian kahte versiooni OOst paralleelselt.


v6lur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 666
Asukoht: Kopenhaagen/Tartu
Distributsioon: Arch
blank.gif
postituspostitatud: 03.11.2008, 21:32  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minu tagasihoidlik arvamus: kellel pole just tarvis Aasia märgisüsteemides kirjutada, võiks SCIM-ist eemale hoida. Ise olen millalgi SCIM-i tõttu suutnud kaotada ära nii täpitähed (k.a failinimedes Surprised ) kui ka "magavate klahvide" (´`^) funktsiooni - tükk tegu, enne kui korda sain.

_________________
"Sleep, she is for the weak."

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group