Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
JanO
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 57
Liitunud: 30.04.2008
Postitused: 305

Distributsioon: Mageia
estonia.gif
postituspostitatud: 16.10.2008, 22:37  postituse pealkiri:  Mandriva Linux Free 2009 kasutusjuhendid  

Mandriva Linux FREE 2009 DVD-l on kaasas väga korralik UUS ja viimast väljalaset puudutav kasutusõpetus!

Kasutusõpetus on saadaval Peamenüüst Dokumentatsiooni osast. Toodud on Algajate käsiraamat, Juhtimiskeskuse käsiraamat ja Kiirkäivituse käsiraamat. Lehtsisesin nad läbi ja leidsin, et täiesti asjalikud juhised algajatele.

Kahjuks on kogu see hea kraam inglise keeles. Väike segadus on ka selle dokumendi autoriõigustega. Tegemist on kolmanda osapoole poolt koostatud dokumendiga ja autoriõigused kuuluvad Mandriva Linuxile. Kuni asja selgumiseni minu jaoks, neid siia igaks juhuks ei riputa.

Imelikul kombel ei leidnud ma neid õpetusi Mandriva One-st ega ka Mandriva Freest, mis on paigutatud neti kaudu. Arvata on et nad on kergelt lisatavad. Kes vähegi oskab seda meremeeste keelt siis soovitan tutvuda.

Näidiseks siin "Mastering manuali" sisukord

Tolle näidise alguses on ka selgitatud litsentsi tingimusi, kes nendega rohkem kursis on, võiksid kommenteerida.

Loodan jõudumööda täiendada ja ajakohastada ka Mandriva Linux | Eesti lehel olevaid maakeelseid juhendeid. Kui kellegil on midagi "sahtlisse" kirjutatud või teab muid häid maakeelseid viiteid, siis paluks teada anda.

_________________
Julge olla eestlane ka arvutis!
jaanus.ojangu.net

Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 16.10.2008, 23:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ega seal pole palju lisada sellele, mis öeldud: 1) seda dokumenti võid pmst igati levitada, peaasi, et seda oluliselt ei muuda ja (originaal)litsentsi ikka kaasa paned; 2) kui tahad selle füüsilisel andmekandjal, s.t paberis välja anda ja levitada, pead hankima vastava loa autoriõiguse valdajalt ehk Mandrivalt.
Tegelikult ei ole see sõna otseses mõttes kolmanda poole koostatud dokument, NeoDoc on pmst ettevõte, mis loodigi Mandriva dokumentatsiooni tarbeks (seal oli muid tegureid ka, kui ma õigesti mäletan, aga need ei ole antud juhul ilmselt olulised).
Kunagi sai see ka eesti keelde tõlgitud, aga nende dokumendihalduse süsteem jäi mulle väga mõistetamatuks (oli mingi Borgese nimeline asjandus). Praegu tundub asi olevat veidi paremaks muutunud, veebipõhine XML-failide tõlkimine, aga mul ei ole lihtsalt aega jagunud sellega tegelda. Võimalik, et tulevikus tekib selline aeg ja dokumentatsioon saab taas ka eesti keelde, aga kellegi, saati veel enda pead ei tahaks selle eest panti anda...
Ma ei ole päris kindel, aga Mandriva One'i puhul võivad takistuseks olla ruumipiirangud (kuigi mingi sisetunne nagu ütleks, et mu meelest peaks dokumentatsioon ka seal olemas olema...)


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group