Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 50
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 11.07.2008, 02:33  postituse pealkiri:  Mandriva Linux Alpha2 väljas  

Sõltuvalt selle uudise lugemise ajast on sügisel ilmavalgust nägevast Mandriva Linux 2009-st kas kohe ilmumas või juba ilmunud Alpha 2 (Alpha 1 valmis mõne nädala eest, aga paraku selgus, et see oli liiga vigane ja nii seda avalikkuse ette ei lastudki, nii et käesolevat võib samahästi ka esimeseks alfaks pidada...).

Suurimad uuendused võrreldes Mandriva Linux 2008 Springiga:
1) KDE3 kolib lisavõimaluseks, vaikimisi töölauaks saab KDE4 (loomulikult saab valida ka Gnome (see peaks olema alfa 2 peal versioonis 2.23.4) või Xfce või veel millegi muu, see puudutab just KDE-d).
2) Tarkvara paigaldamise taustaprogramm urpmi on saanud tublisti kohendusi, millest üks silmatorkavamaid on nn orbude ehk kunagi paigaldatud (näiteks mõne muu tarkvara sõltuvusena), aga hiljem tarbetuks osutunud tarkvarapakettide valutu eemaldamise võimalus (vastav konkreetne käsk käsureal on urpme --auto-orphans). Samuti on omajagu parandatud paralleelse paigaldamise võimalusi ehk siis tarkvara tsentraalset paigaldamist/uuendamist paljudel masinatel korraga, aga selle kohta ei oska ma kogemuste puududes palju rohkem öelda.
3) uuemate ATI ja nVidia graafikakaartide toetus ja muidugi veel suurema osa tarkvara uusimad versioonid.

Vaadata tasub muidugi ka praeguseks teadaolevate vigade ja puuduste lehekülge http://wiki.mandriva.com/en/2009.0_Errata , kust kõige rohkem tasub rõhutada vast seda, et alfa 2 ei sobi uuendamiseks varasemalt versioonilt, vaid ainult iseseisvaks paigaldamiseks. Eriti uuendamise korral, aga ka iseseisva paigaldamise puhul võib esineda KDE4 töös mitmesuguseid puudusi, mis suurelt osalt esinevad küll ka teistes distrodes ja mida praegu, enne KDE 4.1 ametlikku ilmavalguse nägemist, koostöös kõrvaldatakse (lisaks muidugi uuendamise puhul ilmnevad vead, mis on seotud sellega, et KDE3 väljavahetamine KDE4-ga ei ole sugugi nii lihtne).

Uudise alusmaterjal: http://wiki.mandriva.com/en/2009.0_Alpha_2

ISO-sid võib Eesti ja Eestile lähematesse FTP-hoidlatesse arvatavasti oodata täna, s.t reede õhtuks või laupäevaks sõltuvalt sellest, kui sageli konkreetsed hoidlad end uuendavad.


naps
Pingviini aktivist
Pingviini aktivistLiitunud: 12.11.2005
Postitused: 133


blank.gif
postituspostitatud: 12.07.2008, 00:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

_1) KDE3 kolib lisavõimaluseks, _
Niru uudis sest minu kogemused ei räägi KDE4 midagi head!


Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 50
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 12.07.2008, 02:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kuidas võtta... KDE 4.1 tuleb tõenäoliselt juba päris korralik asi ja kui arvestada, et see ilmub juba juuli lõpul ning Mandriva ligikaudu kaks kuud hiljem, siis on aega ka need väiksemad asjad ära parandada, mis 4.1 väljatuleku ajal veel olla võivad. Samuti kohendada kõike seda, mis on seotud Mandriva ja KDE vahelise koostoimega (nagu öeldud, alfa 2-s on selles mõttes veel mitmeid lihvimata nurki, ka neid, mis tulenevad otseselt Mandriva poolt).
Ja pealegi ei kao ML 2009 ajal veel KDE3 kuhugi, vähemalt praeguste teadete kohaselt peaks see olema täiesti valitav. KDE4 on lihtsalt vaikevalik, s.t kui näiteks paigaldamisel valida töölauaks lihtsalt KDE, siis paigaldatakse KDE4. Aga seal on muidugi olemas "kohandatud" võimalus, mis lubab valida KDE3 ning KDE4 üldse unustada.

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group