Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
zaxon
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 10.04.2006
Postitused: 478
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 02.07.2008, 13:06  postituse pealkiri:  Kuidas panna lauaarvuti automaatselt ärkama ?  

Praegu on tehtud nii, et vastava nupuvajutusega paneb hibernate-ram arvuti kenasti magama, kuid oleks tarvis seadistada arvuti lisaks ka automaatselt ärkama mingi ette antud graafiku alusel. Olen proovinud mitmeid võimalusi, kuid toimima pole saanud neist ühtegi ehk keegi oskab kasulikku nõu anda ?


obundra
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 1213
Asukoht: 127.0.0.1
Distributsioon: RHEL, Solaris, Debian, Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 02.07.2008, 13:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mida juba proovinud oled?Mõned variandid meenusid.BIOSis osadel emaplaatidel võimalus sättida kellaajaliselt alarm.Teine variant oleks WoL kasutamine, selleks peab emaplaadil ja võrgukaardil olema WoL tugi.Kolmas lihtne võimalus oleks näiteks miskit elektroonilist äratuskella kasutada, et see siis "otsad kokku" lülitaks.

_________________
IT teenused

zaxon
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 10.04.2006
Postitused: 478
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 02.07.2008, 14:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

wake on lan olen proovinud, ei sobi, siis ka seda:
http://www.linuxtv.org/vdrwiki/index.php/Nvram_wakeup
aga see ei toeata KN9 seeria platterit. Biosis iga kord käsitsi äratust muuta on natuke ebamugav, oleks hea, kuid seda saaks teha sama mugavalt nagu windooza all task scheduleriga seda teha saab. mingit tinutamist ei viitsi kah ette võtta.


insippo
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 54
Liitunud: 07.06.2009
Postitused: 181


estonia.gif
postituspostitatud: 04.08.2010, 11:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ma ka katsetasin.Biossist lubasin wol-i aga ei midagi.Kasutasin etherwake ip mac


antik2
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 09.10.2006
Postitused: 634

Distributsioon: Big Strong D...
blank.gif
postituspostitatud: 04.08.2010, 13:53  postituse pealkiri:  Re: Kuidas panna lauaarvuti automaatselt ärkama ?  

zaxon kirjutas:
Praegu on tehtud nii, et vastava nupuvajutusega paneb hibernate-ram arvuti kenasti magama, kuid oleks tarvis seadistada arvuti lisaks ka automaatselt ärkama mingi ette antud graafiku alusel. Olen proovinud mitmeid võimalusi, kuid toimima pole saanud neist ühtegi ehk keegi oskab kasulikku nõu anda ?


Pane masin täiesti kinni, ehk shutdown, seadista pistikusse pandav kell/taimer (poes müüakse) teatud ajal voolu sisse/välja lülitama.


M6h
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 28.04.2009
Postitused: 171

Distributsioon: Linux Mint 15 (Olivia)
estonia.gif
postituspostitatud: 04.08.2010, 16:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui ma õieti mäletan, siis Rhythmboxil oli ka mingi plugin millega sai selle teatud ajal äratusena muusikat laskma (oli ka vist võimalus, et lülitad arvuti välja ja see lülitab automaatselt sisse), kuid täpselt ei mäleta enam. Pole hetkel võimalust katsetada ka.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group