Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 08.06.2008, 12:04  postituse pealkiri:  Firefox 3.0 tutvustav video  

Mike Beltzner on loonud Flashis pea nelja minutilise video, mille eesmärgiks on anda ettekujutus uue Mozilla Firefox 3.0 võimalustest ja omadustest. Vaadeldud on menüüribade ülesehitust, järjehoidjate märgiseidd (tags), turvalisuse kontrolli ja palju muud. Video on kahjuks Adobe Flash SWF formaadis, kuid kellel võimalus, võib seda siiski vaadata. Video leiate siit lingilt.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 08.06.2008, 12:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

olenemata sellest, et ma kõike seda juba tean, oli see siiski huvitav vaadata, soovitan ka teistel kindlasti vaadata Smile

_________________
Image Image Image

Johu2
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 35
Liitunud: 31.10.2006
Postitused: 61
Asukoht: Zürich
Distributsioon: Arch/Ubuntu
switzerland.gif
postituspostitatud: 08.06.2008, 15:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Üsna hea, et nad tähelepanu juhtisid uuendustele. Muidu ei paneks mõndagi tähele.

Mõned asjad on minumeelest läbimõtlemata. Näiteks see turvalisuse asi aadressi riba vasakus otsas võib minna häirivalt suureks ja ma isiklikult midagi sellist ei vaja. Koos selle bookmarkimise tähekesega läheb aadressiriba juba päris väikseks. Rääkimata sellest, et mida enam vidinaid, seda suurem on võimalus mingiteks bugideks, siis mumeeli võiksid need uhked asjad olla saadaval pluginnidena, mitte defaultis kaasas olla :/. See downloadide aken ei muutunud kah just paremaks... need väiksed nupud (resume ja stop, mis videos näha olid) on senisest ebamugavamad ju... liiga pisikesed.
Oskan ju ise ctrl+j ja ctrl+b vajutada ja seega need uuendused ei tõsta minu jaoks kuidagi kasutamismugavust.

Tulirebase areng on vist jõudnud nii kaugule, et tuleb hakata sihtgrupile spetsialiseeruma. Mina vajan kiiret ja töökindlat brauserit, millel on veebiarendust lihtsustavad pluginnid ja näiteks bookmarkide sünkroniseerimine. Seni firefoxile polnud alternatiivi vaja otsida, aga kui uus on gadgetitega ülepingutatud ja jookseb tihedamini kokku kui FF2 (mida me veel ei tea... ff2 on üsna talutavuse piiril), paneb ringi vaatama küll :/

Mõttetu pikk whine...


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 08.06.2008, 21:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ma ei tea, kas turvalisus on just mingi mõtetu ja läbimõtlemata asi, pole just palju saite, kus on see roheline silt, et oled nüüd tõesti turvalises kohas.. ntx hansa pangas see on ja kui peaksid mingi ime läbi sattuma pettuse otsa, siis päris kindlasti märkad, et sealt puudub too roheline jupike, mis kindlustab, et asi on õige, selle pikkus hakkab ehk häirima väiksema resoga monitori puhul, mina seda häirivana kindlasti ei näe, see on suur edasiminek turvalisuse osas, IE7 kasutab vist midagi samalaadset oma urli ribal..

downloadide aken on mul nii kui nii asendatud extensioniga download statusbar, pealegi kui tihti sa ikka oma tõmbamisi pooleli jätad? Rolling Eyes

aga noh, eks ta maitseasi ole ja keegi ei keela ju midagi muud kasutada..

_________________
Image Image Image

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 08.06.2008, 22:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

turvalisusest siis veel niipalju, et arendusel on üks laiendus, mis kaitseb XSS-i ja muude kurjade skriptide vastu isegi paremini kui noscript..

http://people.mozilla.com/~bsterne/site-security-policy/index.html

_________________
Image Image Image

Johu2
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 35
Liitunud: 31.10.2006
Postitused: 61
Asukoht: Zürich
Distributsioon: Arch/Ubuntu
switzerland.gif
postituspostitatud: 09.06.2008, 00:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
downloadide aken on mul nii kui nii asendatud extensioniga download statusbar, pealegi kui tihti sa ikka oma tõmbamisi pooleli jätad? Rolling Eyes
Ma mõtlesin et tekstikesed stop ja resume on asetatud pisikeste ümmarguste nuppudega, mida peaks sihtima hakkama.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 09.06.2008, 02:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Johu2 kirjutas:
sander85 kirjutas:
downloadide aken on mul nii kui nii asendatud extensioniga download statusbar, pealegi kui tihti sa ikka oma tõmbamisi pooleli jätad? Rolling Eyes
Ma mõtlesin et tekstikesed stop ja resume on asetatud pisikeste ümmarguste nuppudega, mida peaks sihtima hakkama.

ma sain aru küll, mida sa mõtlesid, aga reaalselt.. kui tihti sa neid nupukesi kasutad?

_________________
Image Image Image

PeTzZz
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 10.09.2005
Postitused: 629

Distributsioon: Fedora 19
blank.gif
postituspostitatud: 09.06.2008, 10:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
ma sain aru küll, mida sa mõtlesid, aga reaalselt.. kui tihti sa neid nupukesi kasutad?

Mitte kõige vingema ühendusega on hea suure faili tõmbamist vahel peatada kriitilisema faili heaks. Nupud on suht väiksed jah, aga kolmandal korral vast läheb ikka pihta.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group