Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 19.05.2008, 15:42  postituse pealkiri:  Gentoo uudiseid  

Taas on tähelepanu alla sattunud Gentoo Linux ja tema taga seisev mittetulundusühing. Esmalt on hea uudis see, et taastatud on Gentoo projekti ametlik MTÜ staatus, mis vahepeal kadus, seoses vajalike paberite mitte täitmisega. Seega on Gentoo Foundation taas elus ja tegutsev.

Samas pole aga näha suuri muutusi Gentoo nõukogu suhtumises. Nimelt pidi paar päeva tagasi toimuma järjekordne Gentoo nõukogu istung, kuhu kohale tuli aga ainult kaks liiget. Vastavalt põhikirjale peab kohal olema aga vähemalt 50% liikmetest ehk minimaalselt oleks pidanud kohale tulema neli liiget. Põhikiri näeb sellisel puhul ette aga üsna karmi käitumise - uued valimised.
Seega on oodata taas uusi Gentoo nõukogu valimisi, sest eelmine ei suutnud neile pandud kohuseid täita.
Kuigi uusi valimisi püütakse vältida, on see siiski selge märk, et midagi on tõsiselt valesti Gentoo juhtimises.

Allikas LiveJournal

NB: Mõned isiklikud märkused samuti. Nimelt olen olnud kunagi samuti aktiivne Gentoo kasutaja. Kunagi olin tõsises vaimustuses aktiivsest Gentoo foorumist (mis üks maailma suurimaid), regulaarsetest uudistest, viimasest tarkvarast, paketihalduri paindlikusest jne. Kuid kahjuks on see kõik kängu jäänud. Foorum on küll aktiivne, kuid palju vanu teemasid on sealt likvideeritud (rvatavasti seoses MySQL serveri uuendamisega), uudiseid tuleb projekti kohta harva, Portage võimaldab küll alati viimast tarkvara, kuid nagu näha arendajate vähesuse tõttu tekib tihti olukord, kus uus asi lastakse stabiilselt käiku, siis leitakse sealt mingi viga ja see eemaldatakse. Samas on aga juba varemalt eemaldatud ka vanemad versioonid, ehk puudub võimalus lihtsalt vanema versiooni peale tagasi minna. Ka pole enam kindlust nende tarkvara valiku osas. Viimane häiriv asjaolu oli Apache 2.0 kaotamine Portagest. Ka Webmini ümber käiv tants ei ole kuigi meeldiv...

Seega olen jõudnud nii kaugele, et ma ei soovita Gentood enam serveritele ja ei soovita ka uutel kasutajatel oma teadmisi Gentooga täiendada. Sest nad võivad põrgata selliste probleemide otsa, mille puhul tegelikult pole süüdi Linux vaid Gentoo. Kuid halva maigu võib ta jätta siiski ka Linuxile.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group