Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 02.04.2008, 09:20  postituse pealkiri:  Kõu usb ühendus "ruuduna"  

Vahepeal tekkis vajadus kasutada rüperaalis Kõu mobiilset modemit. Lauaarvutis olin ma suutnud selle asja probleemideta tööle panna. Kuidas? Löö või maha, aga ei mäleta enam täpselt Mad
Läpakas aga keeldus koostööst tolle seadmega. Aitas ainult http://217.159.195.238/kou.tar.gz käivitamine.
Viga on selles, et need 2 scripti töötavad "root" õigustes. Minu tõsine soov ja tahmine oleks ühendus "kasutajana" luua.
Juhe on piisavalt koos, et abi küsida.

Kõik arvamused ja ettepanekud on oodatud.

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

midnight

Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 09.08.2007
Postitused: 733

Distributsioon: Ubuntu 8.04
estonia.gif
postituspostitatud: 02.04.2008, 09:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui ma selle kõu scripti .deb paigaldusfailiks teeksin?

wvdial saan sõltuvaks teha, et paigaldab ise repost automaatselt..

Mul kõu mobiilset ei ole, kuid testi võiks teha.




Viimati muutis midnight 07.04.2008, 15:25; muudetud 1 kord
sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 02.04.2008, 10:00  postituse pealkiri:  :)  

Oleksin tänulik!
Isegi väga.
Kui mõne teise asja lahendamisel aidata saaksin, siis saaksid minuga tingimata arvestada.

Kui viitsid, siis äkki tõesti Very Happy


zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1065


blank.gif
postituspostitatud: 02.04.2008, 10:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Eesti Energiale võiks ka seda teada (internet@energia.ee) anda - ehk panevad oma Kõu kodukale ka üles ja Linuxi kasutajad saaksid seda sealt otse laadida.

Kuigi ma olen ka sellest http://217.159.195.238/kou.tar.gz juba teada andnud aga paistab, et seda ei ole veel sinna http://www.kou.ee/index.php?id=103 lehele jõudnud... Läksin siis Teenus->Seadmed->Kasutusjuhendid ja tarkvara


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 02.04.2008, 10:48  postituse pealkiri:  Bump  

Eesti Energia on MS sõber. Linuxi teemaline klienditeenindus on olematu. Juhul, kui arvuliselt 10 000 klienti ummistavad postkasti ühe normaalse palvega, läheb asi käima. Ja-just! Alles siis. Nagu ütleb minu pisikene tütar - Pähh ja äka!


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 02.04.2008, 11:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Helistasin siis Televõrkku. Vasta võtnud inimene kinnitas mulle, et asi saab parandatud. Linuxi kasutajad saavad peagi targemaks Very Happy

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 02.04.2008, 11:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Jeerum - laarum! Ma ei tulnud selle pealegi, et minu, kui endise juristi omandatud kogemused võivad olla kasulikud...
Kokkuvõtlikult....

Televõrk tahab oma kodulehele panna Õpetuse, kuidas linuxi kasutajad saaksid ühenduse luua.
Selleks oleks korraks Teie abi vaja. Kes teeks korraliku "How-To"?
Peale seda oleks asi korras. Vist? No loodame...

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

laur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 22.01.2006
Postitused: 1195
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Kubuntu, Mandriva, OpenSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 02.04.2008, 11:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kellega sa rääkisid Televõrgust ?

_________________
Image

sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 02.04.2008, 11:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nikita Satunov
nikita.satunov@energia.ee

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 02.04.2008, 12:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

[eeldus: me räägime Kõust USB-pulga kujul, eks ole?]
Kuna ma kasutan Kubuntut, ei tea ma, mis on kppp analoog gnome'is, aga Kubuntus saab asja täiesti talutavalt tööle. Selleks on vaja
1) õpetada kernel vajalikku draiverit õigete parameetritega laadima, selleks tuleb administraatori õigustes lisada faili /etc/modules säärane rida:
Kood:
usbserial vendor=0x05c6 product=0x6000

2) lisada kasutaja väljahelistamise gruppi dialout, häguselt on meeles, et mingi grupp oli veel vajalik, aga seda saan kodus kontrollida
3) häälestada kppp: lisada uus modem (häälestamisel vaja määrata õige seade, ei muud), panna helisatama õigele numbrile (#777), õige kasutajanime ja parooliga

Kerneli mooduli laadimiseks ja grupiõiguste aktiveerimiseks on kõige lihtsam pärast kaht esimest sammu arvutile reboot teha.
kppp häälestamiseks vajaliku seadme nime saab kõige lihtsamini käsurealt vaadata, kui torkad modemi arvutile sappa ja annad käsu
Kood:
dmesg
siis sääl on näha seadmed kujul /dev/ttyUSB0

Ja siis kppp-ga helistad välja, nagu õndsal modemite ajal.
Eelnev töötas minul, aga kui on erinevaid USB-seadmeid Kõue jaoks, siis tuleb asja täpsemalt uurida.

[linuxipoliitika]
Mis puutub HOWTO tegemisse, siis tunnen sügavalt kaasa igasugu tehnilise abi osutajatele, kes peavad tegelema Linuxi (laialt, mitte ühe distro piires) probleemide lahendamisega. Juba kahe nii lähedase distro nagu Ubuntu ja Kubuntu puhul on ilmselt rida erinevusi, mis algajale võivad komistuskiviks osutuda.

Kui võtame valiku kõige levinumatest distrodest (Debian, Fedora, Mandriva, PCLinuxOS, Suse, *buntu), siis ühe väikese probleemi lahendamiseks on vaja nii palju lähteandmeid koguda, et ei kujuta küll ette, kuidas seda ühes helpdeskis teha. Kuni Linuxeid on nagu kirjusid koeri ja nende häälestamisalused võivad nii palju erineda, ei suuda ma ette kujutada mingit laiapõhjalist linuxituge. Lihtne on lahendada probleeme tuttava distroga, aga kui palju on vaja koguda oskusteavet, et vallata kogu seda loomaaeda?

Millalgi oli siin teemaks distro-soovitaja. Vot umbes sarnase interaktiivse programmi peab püsti panema üksnes selleks, et saada kätte piisav kogus infot, et hädas olijale [samm-sammulist] abi andma hakata. Kas algajad kasutajad on valmis abi saamiseks sellist kadalippu läbima? Kas (ja miks) peaksid olema valmis teenusepakkujad looma nii keerulist infosüsteemi klientide jaoks, kes moodustavad kasutajatest umbes protsendi või kaks?

Paljusus on hää ja ilus, aga standardsuseta jäävad linuxikasutajad omapäi.
[/linuxipoliitika]

_________________
Kõike hääd,
WK

sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 03.04.2008, 07:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

wk kirjutas:
[eeldus: me räägime Kõust USB-pulga kujul, eks ole?]
Kuna ma kasutan Kubuntut, ei tea ma, mis on kppp analoog gnome'is, aga Kubuntus saab asja täiesti talutavalt tööle. Selleks on vaja
1) õpetada kernel vajalikku draiverit õigete parameetritega laadima, selleks tuleb administraatori õigustes lisada faili /etc/modules säärane rida:
Kood:
usbserial vendor=0x05c6 product=0x6000

2) lisada kasutaja väljahelistamise gruppi dialout, häguselt on meeles, et mingi grupp oli veel vajalik, aga seda saan kodus kontrollida
3) häälestada kppp: lisada uus modem (häälestamisel vaja määrata õige seade, ei muud), panna helisatama õigele numbrile (#777), õige kasutajanime ja parooliga

Kerneli mooduli laadimiseks ja grupiõiguste aktiveerimiseks on kõige lihtsam pärast kaht esimest sammu arvutile reboot teha.
kppp häälestamiseks vajaliku seadme nime saab kõige lihtsamini käsurealt vaadata, kui torkad modemi arvutile sappa ja annad käsu
Kood:
dmesg
siis sääl on näha seadmed kujul /dev/ttyUSB0

Ja siis kppp-ga helistad välja, nagu õndsal modemite ajal.
Eelnev töötas minul, aga kui on erinevaid USB-seadmeid Kõue jaoks, siis tuleb asja täpsemalt uurida.

[linuxipoliitika]
Mis puutub HOWTO tegemisse, siis tunnen sügavalt kaasa igasugu tehnilise abi osutajatele, kes peavad tegelema Linuxi (laialt, mitte ühe distro piires) probleemide lahendamisega. Juba kahe nii lähedase distro nagu Ubuntu ja Kubuntu puhul on ilmselt rida erinevusi, mis algajale võivad komistuskiviks osutuda.

Tegelikult oli faili modules vaja lisada hoopis
Kood:
modprobe usbserial vendor=0x19d2 product=0xfffe

Peale seda hakkas usbview toda modemit nägema. Probleem oli selles, et gnome-ppp ei näinud modemit mitte. kppp samuti. Ja selles see jama oligi. Ah, et kasutaja grupiõigustes võib asi olla? Seda poleks osanud aimatagi. Uurin elu. Ainukese kasutajana arvasin ikka, et mul on vaba voli Smile

Mis puutub HowTo-sse, siis mina nii pessimistlik pigem ei oleks. Näituseks seesama kou.fail, kus sees 2 scripti. Ta ju töötab iseenesest. Urmet Jänes on samuti abiks usb pulga töölesaamisel. Tegemist on ju scriptidega, mitte spetsiifiliste distropõhiste pakkidega.


midnight

Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 09.08.2007
Postitused: 733

Distributsioon: Ubuntu 8.04
estonia.gif
postituspostitatud: 03.04.2008, 09:23  postituse pealkiri:  Re: :)  

sadiini kirjutas:
Oleksin tänulik!
Isegi väga.
Kui mõne teise asja lahendamisel aidata saaksin, siis saaksid minuga tingimata arvestada.

Kui viitsid, siis äkki tõesti Very Happy


See seadistusfail (install.sh) ja cdma.sh tuleks ümber natuke teha-
ASUKOHT=`pwd` Ehk siis aktiivne kataloog- ükskõik, kus kohta sa ta paned..

cdma.sh on siis script, mis käivitab usb ühenduse ja otsib loodud seadistusi..
Hea oleks kui see kupatus läheks kuskile /usr/share/ kataloogi- nimega kou-cdma või midagi sellist.. cdma.sh aga võib linkida või muuta /usr/bin/cdma'ks

terminalist saaks anda käsk näiteks: cdma

hiljem saab ka gnome või kde menüüsse ühendamise rakendada, kuid siis on vaja teha väikesed muudatused- internetti logimise osas..


wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 03.04.2008, 14:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
Tegelikult oli faili modules vaja lisada hoopis
Kood: ‹ Vali ›
modprobe usbserial vendor=0x19d2 product=0xfffe

Seda ma kartsin, et neid pulkasid võib erinevaid olla, aga modules faili tuleb see rida panna ikka ilma modprobe'ita. modprobe on programm, millega failis /etc/modules olevad aktiivsed read käivitumisel ükshaaval laetakse. Kui tahad sama asja käsurealt ise teha, siis pead andma sellisel kujul, nagu Sul kirjas on.

Ja vajaliku grupi näed ära, kui vaatad, mis grupile see modemi seade kuulub:
Kood:
ls -la /dev/ttyUSB0

Vmt, sõltuvalt seadme nimetusest.

Tsitaat:
Tegemist on ju scriptidega, mitte spetsiifiliste distropõhiste pakkidega.

Mis sääl vahet? Pakkide sees võivad ka skriptid olla. Probleem on selles, et iga distro talletab oma häälestust pisut erinevalt. Näiteks see sama /etc/modules on olnud pisut erineva nimega ja pisut erinevas kohas erinevates distrotes läbi aegade. Juba init-it on laias laastus 2 ajalooliselt erinevat lähenemist, mis siis peenemast kraamist rääkida.

_________________
Kõike hääd,
WK

sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 04.04.2008, 07:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

wk kirjutas:

Seda ma kartsin, et neid pulkasid võib erinevaid olla, aga modules faili tuleb see rida panna ikka ilma modprobe'ita. modprobe on programm, millega failis /etc/modules olevad aktiivsed read käivitumisel ükshaaval laetakse. Kui tahad sama asja käsurealt ise teha, siis pead andma sellisel kujul, nagu Sul kirjas on.
Ja vajaliku grupi näed ära, kui vaatad, mis grupile see modemi seade kuulub:
Kood:
ls -la /dev/ttyUSB0

Mis sääl vahet? Pakkide sees võivad ka skriptid olla. Probleem on selles, et iga distro talletab oma häälestust pisut erinevalt. Näiteks see sama /etc/modules on olnud pisut erineva nimega ja pisut erinevas kohas erinevates distrotes läbi aegade. Juba init-it on laias laastus 2 ajalooliselt erinevat lähenemist, mis siis peenemast kraamist rääkida.

Vaat seep see on! Teadmine on, aga mõelda ei viitsi. Loomulikut ei pea moodulite laadimise failis rakendust käivitada üritama. Täitsa "toru"!
Aga kui rääkida erinevate distrote kataloogipuu erinevustest, siis tõepoolest erinevusi on. See ei peaks aga näituseks takistama *buntule. HauduJõudu õpetust kirjutamast. Samas... Eks foorumgi ole ju olemas...


midnight

Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 09.08.2007
Postitused: 733

Distributsioon: Ubuntu 8.04
estonia.gif
postituspostitatud: 06.04.2008, 07:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ok.




Viimati muutis midnight 13.04.2008, 12:06; muudetud 1 kord
imapi
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 01.12.2005
Postitused: 567
Asukoht: Rakvere
Distributsioon: Mageia Cauldron
estonia.gif
postituspostitatud: 06.04.2008, 10:58  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sa rpm -i ei viitsi ka teha?
Ps. Tegelt on see väga kihft ju, et mingis mõttes palutakse Linuxi kasutajate abi teenuse pakkumisel sest kogu FOSS maailm ju tuginebki sellel, et aidatakse nii kuidas saadakse.


midnight

Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 09.08.2007
Postitused: 733

Distributsioon: Ubuntu 8.04
estonia.gif
postituspostitatud: 06.04.2008, 13:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Peale paigaldamist siis käsuga terminalist:
cdma (sudo cdma)
või esimest korda
sudo cdma-install
Nb! Programm asub nüüd http://ubuntu.planet.ee 's




Viimati muutis midnight 13.04.2008, 15:52; muudetud 3 korda
sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 07.04.2008, 07:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tuhat tänu!
Kuivõrd ma nüüd enne järgnevat nädalavahetust modemipulka katsuda ei saa, siis olen esialgu vaikselt tänulik. Cool


midnight

Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 09.08.2007
Postitused: 733

Distributsioon: Ubuntu 8.04
estonia.gif
postituspostitatud: 13.04.2008, 15:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sadiini kirjutas:
Tuhat tänu!
Kuivõrd ma nüüd enne järgnevat nädalavahetust modemipulka katsuda ei saa, siis olen esialgu vaikselt tänulik. Cool

HV kasutaja indrek11 proovis seda ning see töötab.

Kui Ubuntu ei leia seadet ülesse - vaadake üle, et failis /etc/init.d/mountdevsubfs.sh oleks /proc/bus/usb lubatud.

Kood:
#
# Magic to make /proc/bus/usb work
#
mkdir -p /dev/bus/usb/.usbfs
domount usbfs "" /dev/bus/usb/.usbfs -obusmode=0700,devmode=0600,listmode=0644
ln -s .usbfs/devices /dev/bus/usb/devices
mount --rbind /dev/bus/usb /proc/bus/usb

kou-cdma siis nüüd kodeeritud andmebaasis:
http://ubuntu.planet.ee/pub/uustarkvara/kou-cdma.deb.pgp-kirje.html

Avaliku võtme leiate ubuntu.planet.ee 'st!


OxA
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 43
Liitunud: 11.11.2007
Postitused: 23
Asukoht: Rakvere
Distributsioon: Open SuSE
estonia.gif
postituspostitatud: 13.04.2008, 23:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

[quote="wk"
[linuxipoliitika]
Mis puutub HOWTO tegemisse, siis tunnen sügavalt kaasa igasugu tehnilise abi osutajatele, kes peavad tegelema Linuxi (laialt, mitte ühe distro piires) probleemide lahendamisega. Juba kahe nii lähedase distro nagu Ubuntu ja Kubuntu puhul on ilmselt rida erinevusi, mis algajale võivad komistuskiviks osutuda.

Kui võtame valiku kõige levinumatest distrodest (Debian, Fedora, Mandriva, PCLinuxOS, Suse, *buntu), siis ühe väikese probleemi lahendamiseks on vaja nii palju lähteandmeid koguda, et ei kujuta küll ette, kuidas seda ühes helpdeskis teha. Kuni Linuxeid on nagu kirjusid koeri ja nende häälestamisalused võivad nii palju erineda, ei suuda ma ette kujutada mingit laiapõhjalist linuxituge. Lihtne on lahendada probleeme tuttava distroga, aga kui palju on vaja koguda oskusteavet, et vallata kogu seda loomaaeda?

Millalgi oli siin teemaks distro-soovitaja. Vot umbes sarnase interaktiivse programmi peab püsti panema üksnes selleks, et saada kätte piisav kogus infot, et hädas olijale [samm-sammulist] abi andma hakata. Kas algajad kasutajad on valmis abi saamiseks sellist kadalippu läbima? Kas (ja miks) peaksid olema valmis teenusepakkujad looma nii keerulist infosüsteemi klientide jaoks, kes moodustavad kasutajatest umbes protsendi või kaks?

Paljusus on hää ja ilus, aga standardsuseta jäävad linuxikasutajad omapäi.
[/linuxipoliitika][/quote]

OT: Sul on rohkem kui õigus! Sellist teksti olen ma ammu tahtnud lugeda ka kellegi teise käe alt.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group