Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 11.03.2008, 22:56  postituse pealkiri:  Firefox 3.0 neljas beeta  

Mozilla on avalikusele testimiseks välja lasknud neljanda beeta uuest Firefox 3.0 versioonist. Käesolev versioon on küll mõeldud ainult arendajatele ja testijatele, kuid loomulikult võivad teadlikumad huvilised samuti uut beetat testida ja oma kogemustest teada anda. Mõningad tähtsamad muudatused uues beetas:
* Parandatud on kasutajaliidest ja otsingu võimalusi
* Rohkem võimalusi Firefoxi isikupärastamiseks
* Täiustatud platvormide võimalusi (nagu HTML5 tugi jne)
* Parandatud on Firefoxi jõudlust ja kiirust
Lisaks plaju muid väiksemaid täiustusi ja uuendusi.

Allikas FreeSoftNews

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

Kaar3l
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 07.05.2007
Postitused: 692
Asukoht: Plv
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 11.03.2008, 23:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tahtsin lihtsalt küsida, et kas keegi kasutab 3.0-i ning, et kas on mõtet juba katsetama hakata või on asi veel liiga "beeta"?

_________________
Hyva päiva!

laur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 22.01.2006
Postitused: 1195
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Kubuntu, Mandriva, OpenSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 11.03.2008, 23:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mina kasutan, aegaajalt tõrgub aga tavaliselt on OLULISELT parem kui 2.

_________________
Image

tommi
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.11.2006
Postitused: 201
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu 10.04
estonia.gif
postituspostitatud: 12.03.2008, 08:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mul on ka masinas olemas. Kuna mõningad asjad ei tööta veel nii kui peaks, siis igapäevaselt ma teda ei kasuta. Kuid FF2-st tundub küll kiirem olevat Smile


laur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 22.01.2006
Postitused: 1195
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Kubuntu, Mandriva, OpenSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 12.03.2008, 10:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Või tundub Razz
Mul on 42 kaarti lahti ja FF ei köhatagi.

_________________
Image

zeratul
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 40
Liitunud: 22.02.2006
Postitused: 120
Asukoht: Kiili
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 12.03.2008, 10:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

On jah parem. Tundub, et mälulekke "fiitšör" on lõpuks eemaldatud. Kuid igapäevaselt ei kasuta sellepärast, et All-in-one gestures ja firebug ei tööta ning ilma viimaseta mul tööd teha pole eriti võimalik.


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 12.03.2008, 10:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mul ei ole küll lisada, aga on küsimus.
Kas oleks kuidagi võimalik, et estobuntusse lisanduks viimane stabiillne Firefox? Ubuntu tundub olema pisut uimane lapitud uuenduste servudesse paigaldamisel.
Või tundub mulle kuidagi valesti?


laur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 22.01.2006
Postitused: 1195
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Kubuntu, Mandriva, OpenSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 12.03.2008, 10:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minul on küll kõigis masinates viimane FF juba olemas .. et ma ei tea kust sul see probleem tuleb.
Mida ma mõelnud olen on see et Sandri tehtav eesti FF3 üles panna küll jah.

_________________
Image

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 12.03.2008, 12:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

zeratul kirjutas:
On jah parem. Tundub, et mälulekke "fiitšör" on lõpuks eemaldatud. Kuid igapäevaselt ei kasuta sellepärast, et All-in-one gestures ja firebug ei tööta ning ilma viimaseta mul tööd teha pole eriti võimalik.


http://getfirebug.com/ 1.1 beta töötab ka kolme peal

all-in-one gestures saab tööle kui xpi lahti pakkida, paigaldusfailis versiooni ühilduvuse number 2.* pealt 3.0.* peale ümber teha ja siis failid uuesti zip-iga kokku pakkida ning laiendiks .xpi panna..

http://sander85.com/index1.php?l=blog_one&i=88 siin postituses on mul üldiselt ära märgitud, et mis laiendusi ma ise kasutan ja mida neist saab juba ff3-s ka kasutada, üldiselt enamus kui pole juba ff-i kodukalt tõmmatavad, siis saab kas ise ringi tehes tööle või on neil oma eraldi kodukas, kus on eraldi versioon ff3-e jaoks, mis pole lihtsalt tagasiühilduv ff2-ga ja sellep pole ka ametlikult üleval veel..

tõlke koha pealt siis ka nii palju, et asi on aktiivselt tegemisel, tõlgin hommikul, lähen tööle ja tõlgin õhtul kui tulen töölt, üritan võimalikult kiiresti saada nende nö õige tõlkimise viisiga järje peale ja kui konfliktid on välja juuritud, siis peaks saama ka esimese väga koleda tõlkega paki valmis, millele siis ootan hulgim testijaid, et saaks vead ehk ff3-e väljatulekuks parandada..

ja kui hästi läheb, siis ff3-ga on juba tõenäolisem, et ühel päeval võib olla ka selle eestikeelne paigaldaja saadaval mozilla kodukal ning seeläbi levib see ehk ka rohkematesse distrotesse kui mandriva ja estobuntu..

_________________
Image Image Image

sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 12.03.2008, 14:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:


tõlke koha pealt siis ka nii palju, et asi on aktiivselt tegemisel, tõlgin hommikul, lähen tööle ja tõlgin õhtul kui tulen töölt, üritan võimalikult kiiresti saada nende nö õige tõlkimise viisiga järje peale ja kui konfliktid on välja juuritud, siis peaks saama ka esimese väga koleda tõlkega paki valmis, millele siis ootan hulgim testijaid, et saaks vead ehk ff3-e väljatulekuks parandada..

ja kui hästi läheb, siis ff3-ga on juba tõenäolisem, et ühel päeval võib olla ka selle eestikeelne paigaldaja saadaval mozilla kodukal ning seeläbi levib see ehk ka rohkematesse distrotesse kui mandriva ja estobuntu..


Tuhat tänu Sulle!

Tõlkida oskan isegi, aga tarkvara tõlkimiseks on seni julgust ja oskust puudu tulnud. Seega - Aitäh!!! Ja sõbralik õlamüks!


tikimunkee
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 20.04.2006
Postitused: 70
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: OpenSuse
estonia.gif
postituspostitatud: 13.03.2008, 05:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

FF-le on olemas ka lisa Nightly Tester Tools, mille abil saab add-onseid teha ühilduvaks FF3-ga - kahjuks kõiki lisasid pole võimalik (mul eesti keele pakk ei taha kuidagi töötada) samas eesti keele speller töötab.
Selleks et FF3 laseks mitteühilduvaid lisasid peale lasta tuleb Nightly Tester Toolsi optionsis -> Add-ons -> "linnuke" panna Disable add-on compatibility checking ette


kiirtee
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 40
Liitunud: 26.04.2007
Postitused: 382
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu 8.09
estonia.gif
postituspostitatud: 13.03.2008, 20:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma lasin ühele uuele masinale 8.04 ubuntu 6. alfa peale (vanemad versioonid ei tahtnud mulle nii vajalikku x-i näidata), seal siis ka see uus firefox testiks. Nahkade vahetamisel viskus google'i ikoon keset otsingurida. Allalaadimise aknas ei olnud enam "clear all" nuppu, a muidu täitsa huvitav.


Kaar3l
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 07.05.2007
Postitused: 692
Asukoht: Plv
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 13.03.2008, 21:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

FF3-s on kuidagi fondid kehvemad. :S Kuidagi saaks heaks ka mudida?

_________________
Hyva päiva!

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group