Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
margo704
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.08.2005
Postitused: 242

Distributsioon: Linux Mint 20.1
blank.gif
postituspostitatud: 21.02.2008, 10:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Catfish kirjutas:
Minu arvates peitub üks Linuxi suhtelise ebaedu põhjus selles, et mingi kala puhul tarkvara töös ei saa inimene kedagi konkreetset kiruda (nagu vinni puhul Billi), sest kohe tekivad küsimused:
Kes see keegi on kes peaks sulle ilma rahata valmis nikerdama superhea op süsteemi ?
Kas sa ise oled midagi teinud vaba tarkvara arengu heaks (osalenud mõnes projektis, aidanud tõlkida, kasvõi raha annetanud) ?
Äkki oled ise loll ja ei oska endale valida sobivat distrot või töölaua keskkonda ?

Jah, ma olen ka alati seda öelnud, et windowsil on üks hea omadus - kui midagi nässu läheb, saad Billi kiruda. Aga linuxi puhul saad ainult iseennast süüdistada.

Ja siit tulenebki üks oluliseim windowsi (ja kapitalismi) eelis linuxi (ja anarhismi) ees - sa saad öelda: ma olen klient, ma maksan, ma nõuan, ma tahan saada ja olgu olla! Linuxi puhul ei saa aga midagi nõuda ja pole mingit garantiid, saab ainult loota.


mats
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 21.02.2008
Postitused: 41

Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 21.02.2008, 12:55  postituse pealkiri:  Re: Miks Linux ei levi — tasuta olemise needus  

Tiiger kirjutas:
http://www.delfi.ee/news/arvutiuudised/arvuti/article.php?id=18224931
et mis arvate artiklis püstitatud väitest?

Linuxi puudus ei ole mitte selles , et tasuta on vaid selles mida kommentaarides püütakse selgeks teha, õpetuste ja nõuannete raskes kättesaadavuses neile kellele neid vaja on. . Shocked
Fännid ei oska või ei taha mõelda lihtsa inimese mätta otsast vaadatuna.
Meenub lõik "Gulliveri reisedest" kus rätsepad võtsid mõõtu inglise tollides ja siis teisendasid mingisse teise ühikusse. Nad olid uhked, et oskavad matemaatikat. Kui juhtus väike näpuviga arvutamisel siis tuli üks püksisäär teisest lühem aga ega see ei olnud oluline. Oluline oli korrutamise oskus!
Delfis oli siinse foorumi nimi ja lubadus, et siin vastatakse igale rumalalae küsimusele sisuliselt ja mitte: "Ise oled loll kui nii lihtsat asja ka ei tea!" Tulin vaatama, kui palju selles jutus tõtt on.
Lollidest küsimustest mul puudus ei tule. Uurin veel, et kuhu teemasse need kirjutada. Kas on olemas mingi süsteem näiteks erinevate Linuxite jaoks? Mul on kahtlus, et küsimus Debiani kohta ei huvita eriti seda kes Mandrivat või Ubuntut katsetab ja vastupidi samuti.


Kaar3l
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 07.05.2007
Postitused: 692
Asukoht: Plv
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 21.02.2008, 13:16  postituse pealkiri:  Re: Miks Linux ei levi — tasuta olemise needus  

mats kirjutas:
Mul on kahtlus, et küsimus Debiani kohta ei huvita eriti seda kes Mandrivat või Ubuntut katsetab ja vastupidi samuti.

Ubuntu baseerub debianil, ning neil on suht palju ühist. Smile

_________________
Hyva päiva!

mats
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 21.02.2008
Postitused: 41

Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 21.02.2008, 15:59  postituse pealkiri:  Re: Miks Linux ei levi — tasuta olemise needus  

Kaar3l kirjutas:
mats kirjutas:
Mul on kahtlus, et küsimus Debiani kohta ei huvita eriti seda kes Mandrivat või Ubuntut katsetab ja vastupidi samuti.

Ubuntu baseerub debianil, ning neil on suht palju ühist. Smile

Very Happy Oleneb vaataja mättast. Väga suure asjatundja või täieliku võhiku silmis on ju Win ja Linux samuti väga sarnased. Raudvara on ju mõlemil ühine, ekraanil olevad pildid enamvähem samuti.
Mina näiteks leidsin, ed minu debiani nupustiku lugemise asub
/etc/console/boottime.kmap.gz Saan siin nuppe ümber tõsta nii nagu mulle meeldib. Ma ei ole kindel, kas Ubuntul asub samuti?
Kindlasti on vaja täpsustada suurel määral nad on sarnased ja milles erinevad veel peale nime!


KristjanS
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 35
Liitunud: 29.12.2006
Postitused: 419

Distributsioon: Debian
blank.gif
postituspostitatud: 21.02.2008, 21:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

margo704 kirjutas:

Ja siit tulenebki üks oluliseim windowsi (ja kapitalismi) eelis linuxi (ja anarhismi) ees - sa saad öelda: ma olen klient, ma maksan, ma nõuan, ma tahan saada ja olgu olla! Linuxi puhul ei saa aga midagi nõuda ja pole mingit garantiid, saab ainult loota.


No, kui kirumisvajadus nii suur on, siis võib ju mõne kommertslinuxi osta. Cool


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 21.02.2008, 22:58  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
Lollidest küsimustest mul puudus ei tule. Uurin veel, et kuhu teemasse need kirjutada. Kas on olemas mingi süsteem näiteks erinevate Linuxite jaoks? Mul on kahtlus, et küsimus Debiani kohta ei huvita eriti seda kes Mandrivat või Ubuntut katsetab ja vastupidi samuti.

Kui arvad, et sinu probleem on konkreetselt mingi distributsiooniga seotud,siis tee teema vastava distributsiooni alamfoorumisse. Kui sul on aga üldine probleem Gnome, OpenOffice.org kasutamisega vms, siis tee üldise tarkvara alla.

Ja kui lähebki valesti - nu siis tõstetakse ümber. Kuid mis peamine. Palun ära esita oma küsimusi suvalistes võõrastes teemades.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

kiirtee
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 40
Liitunud: 26.04.2007
Postitused: 382
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu 8.09
estonia.gif
postituspostitatud: 22.02.2008, 00:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Rääkisin ühel korral ühe tütarlapsega, et mis linuxist arvad ja kuidas juhenditega lood on? Informatsiooni pidi olema, aga seda on nii palju, et selles ei suuda tuulata. Inimesed lihtsalt ei oska infot otsida, olgugi, et guugel ja muud head asjad, aga lihtsalt võimalused on kasvanud mõtteviisist kiiremini - ma arvan. Vahest õe pealtki vaadates, ütlen talle särasilmil, et tõmba mulle või otsi see asi, või otsi selle kohta kähku infot, siis vaatab mulle suurte silmadega otsa: "Kust ma seda peaks võtma?"


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group