Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
priit
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 521
Asukoht: Tartu
Distributsioon: CentOS / OS X
estonia.gif
postituspostitatud: 28.01.2008, 20:46  postituse pealkiri:  Gmail + (al)pine + Thunderbird/Evolution  

Kasutan peamise postkastina Gmaili, millel on IMAPi tugi olemas. Tahan, et kogu Gmaili postkasti sisu oleks ka mu kõvakettal kogu aeg olemas (á la working offline variant meiliklientides) ning saaksin sellele ligi Thunderbirdiga (või siis Evolutioniga - füüsiliselt arvuti taga olles) ja ka pine-ga (üle võrgu ssh-ga arvutisse logides või lihtsalt konsoolis olles).

Teoorias tundub asi lihtne (nii ja naa) - miski meilidaemon kontrollib imap.gmail.com-ist meili (fetchmail?) ja downloadib kohalikku /var/mail kausta, kust pine ja thunderbird/evolution/miskimuu-graafiline-jublakas selle kätte saab (thunderbirdil ei paista sellist võimalust olevat). Aga oskab keegi midagi sellise konfiguratsiooni kohta öelda? Aega tõsisemalt sellele pühendada on vast alates neljapäevast, enne tahan aga rohkem infot koguda.

Praegu on mul nii, et Thunderbirdil on oma seadistused ja tirib meilid alla, pine võtab üle võrgu ja ei talleta kirju arvutis.

Loodan, et saite midagi aru Smile


midnight

Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 09.08.2007
Postitused: 733

Distributsioon: Ubuntu 8.04
estonia.gif
postituspostitatud: 28.01.2008, 21:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Seda teemat lugedes tuli mulle mutt meelde.


priit
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 521
Asukoht: Tartu
Distributsioon: CentOS / OS X
estonia.gif
postituspostitatud: 28.01.2008, 22:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

midnight kirjutas:
Seda teemat lugedes tuli mulle mutt meelde.

Mutt tuli meelde kui "ma tean küll, kuidas seda kõike saavutada, kasutades pine asemel mutti" või "mul tuli veel üks konsoolipõhine meililugeja meelde"?


obundra
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 1213
Asukoht: 127.0.0.1
Distributsioon: RHEL, Solaris, Debian, Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 28.01.2008, 23:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Oma vaimusilmas näen ma, et fetchmail tirib mailid kohale ja siis maildrop või mõni MTA (sendmail, exim vms) pistab nad sulle lokaalsesse postkasti.Gmail FS tundub ka huvitav tükk olema.

_________________
IT teenused

priit
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 521
Asukoht: Tartu
Distributsioon: CentOS / OS X
estonia.gif
postituspostitatud: 29.01.2008, 15:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Vahepeal on selgunud, et Debianis sisalduval alpinel pole Maildiri tuge, mida ma praegu mõtlesin kasutada. Ehk siis hetkel ongi konsoolis kasutuses mutt. Graafilises osas Evolution, mis toetab Maildiri küll.

Kuna fetchmailil katkes pidevalt mingi ~400 kirja juures ühendus, proovisin getmail4-ga, millega teisel korral isegi kõik kirjad alla laadis (ainult Inboxis olevad kirjad, arhiveeritud kirju ei lae, aga selle saab confi juurde kirjutada. Praegune conf on selline:

# .getmail/getmail.rc
[retriever]
type = SimpleIMAPSSLRetriever
server = imap.gmail.com
username = priit*********@gmail.com
password = ***********

[destination]
type = Maildir
path = ~/Mail/

getmaili jooksutasin esimest korda käsurealt:
Kood:
getmail -vv -a


ja hiljem
Kood:
getmail -vv -n


Kas keegi oskab öelda, kas on kuidagi IMAPi ühendus võimalik nagu Evolutioni/Thunderbirdiga, et serveris olevad kirjad laetakse kõik alla (esimesel korral) ning neil on sama staatus, mis serveriski (st kas loetud või lugemata) ning hiljem laeb alla need kirjad, mida lokaalses mailboxis pole? Ja kas on võimalik ka lokaalses arvutis loetud kirja gmailis loetuks märkida?

Praegu tundub, et nii fetchmail kui ka getmail4 tirivad alla kas kõik kirjad või lugemata kirjad, kui kaks korda tõmmata alla kõik kirjad, siis tõmmatakse need topelt (kui vahepeal ühendus katkes, siis proovisin sama käsuga, st getmail -vv -a).


priit
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 521
Asukoht: Tartu
Distributsioon: CentOS / OS X
estonia.gif
postituspostitatud: 30.01.2008, 09:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Hetkel teen sünroniseerimist nii:

offlineimap (Debianis olemas) tirib alla kirjad ja lisab need kohalikku Maildir kausta, mutt/Evolution on ühendatud kohaliku Maildiri kausta külge. Kuna offlineimap teeb (seda osa testin veel) kahepoolset synci, siis võib see isegi lahendus olla.

Kood:

# ~/.offlineimaprc

[general]
accounts = Gmail

[Account Gmail]
localrepository = Local
remoterepository = Remote

[Repository Local]
type = Maildir
localfolders = ~/Mail

[Repository Remote]
type = IMAP
remotehost = imap.gmail.com
remoteuser = priit*****
remotepass = **********
ssl = yes
folderfilter = lambda foldername: foldername in ['INBOX', '[Gmail]/Drafts', '[Gmail]/Sent Mail']
nametrans = lambda foldername: re.sub('^\[Gmail\]\/', '', foldername)


Ma ei tea veel, kas folderfilter ja nametrans töötavad korralikult, kuna praegu ta alles sünkroniseerimisega tegeleb.

Valisin ainult INBOX, Drafts ja Sent Mail kausta, et kirju ei tuleks topelt (lisaks All Mail kaust sisaldab kõiki, k.a saadetud kirju), enne kirjutasin Gmailis ümber filtrid, et kirjad, millele label külge läheb, jääksid Inboxi (enne arhiveerisin enamus selliseid kirju, et Inbox puhtamana hoida). Teoreetiliselt peaks saama kohalikus procmailiga kirju sorteerida, aga ma pole kindel, kuidas Gmail sellesse suhtub.

edit: parandasin folderfilteri ja nametrans süntaksi Gmaili jaoks ära


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group