Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
salatoimikud
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 19.10.2007
Postitused: 7


blank.gif
postituspostitatud: 18.01.2008, 20:21  postituse pealkiri:  Ubuntu + muusika, filmid jne  

Nimelt saab kohe peale pandud lisaks windowsile ka ubuntu. Ja nüüd huvitab mind selline asi. Samal kettal kus ubuntu on on mul ka filme, muusikat, pilte. Et kas saab kuidagi nii teha et nii saan muusikat kuulata, pilte vaadata jne nii ubuntus kui ka windowsis?




Viimati muutis salatoimikud 18.01.2008, 21:54; muudetud 1 kord
laur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 22.01.2006
Postitused: 1195
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Kubuntu, Mandriva, OpenSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 18.01.2008, 20:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ikka sab, näiteks teed ühe meediapartitsiooni ntfs formaadis ja paned asjad sinna peale.

_________________
Image

sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 18.01.2008, 20:28  postituse pealkiri:  Re: Ubuntu + muusika, filmid jne  

salatoimikud kirjutas:
Nimelt sai peale pandud lisaks windowsile ka ubuntu. Ja nüüd huvitab mind selline asi. Samal kettal kus ubuntu on on mul ka filme, muusikat, pilte. Et kas saab kuidagi nii teha et nii saan muusikat kuulata, pilte vaadata jne nii ubuntus kui ka windowsis?


Kõike, mis sisaldub sinu Windows kaustades, saab Ubuntu vahendeid kasutades majandada. Mingit lisapartitsiooni selleks vaja ei ole.
Lihtsalt ava oma windowsi meediafailid Ubuntus ja kõik...

Aga vaat vastupidi niivõrd lihtsalt ei saa. See vajab programmi, mis tõlgiks buntu partitsiooni windowsi keelde. Ei mäletagi enam ta nime. Olemas ta küll oli. Mingi ext2 lugeja oli...


margo704
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.08.2005
Postitused: 242

Distributsioon: Linux Mint 20.1
blank.gif
postituspostitatud: 18.01.2008, 20:44  postituse pealkiri:  Re: Ubuntu + muusika, filmid jne  

sadiini kirjutas:
Aga vaat vastupidi niivõrd lihtsalt ei saa. See vajab programmi, mis tõlgiks buntu partitsiooni windowsi keelde. Ei mäletagi enam ta nime. Olemas ta küll oli. Mingi ext2 lugeja oli...

Seda mõtled vist - http://www.fs-driver.org/


habe
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 47
Liitunud: 18.01.2008
Postitused: 4


blank.gif
postituspostitatud: 18.01.2008, 23:43  postituse pealkiri:  Re: Ubuntu + muusika, filmid jne  

salatoimikud kirjutas:
Nimelt saab kohe peale pandud lisaks windowsile ka ubuntu. Ja nüüd huvitab mind selline asi. Samal kettal kus ubuntu on on mul ka filme, muusikat, pilte. Et kas saab kuidagi nii teha et nii saan muusikat kuulata, pilte vaadata jne nii ubuntus kui ka windowsis?


kubuntu on sul sellisel juhul hea valik. windowsi (NTFS) partitsioonilt loeb failid välja ilma, et midagi peaks kusagilt näppima või mudima.

kui soovid dual-boot masinat, siis on mõistlikuks lahenduseks luua multimeediafailide jaoks eraldi loogiline ketas, nagu eespool sai mainitud. kindlasti tee 'format' windowsi alt, sest linuxi NTFSi win ilma lisaprogrammideta välja ei loe.

jõudu!


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 19.01.2008, 00:13  postituse pealkiri:  Re: Ubuntu + muusika, filmid jne  

margo704 kirjutas:

Seda mõtled vist - http://www.fs-driver.org/


Jajust! See ta oligi Very Happy


Ziim
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 34
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 99

Distributsioon: bleedin' edge
estonia.gif
postituspostitatud: 19.01.2008, 01:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

hoiatuseks enda värske kogemus.

läpakal kolm põhilist partitsiooni. Ühel NTFS partitsioonil ilstub Vista install ja teine NTFS on laoruumiks. Kolmas oli EXT3 linuxi juurpartitsioonina.

Enamiku ajast istusin läpaka all ja kasutasin seega teist partitsiooni päris tihedalt. (Esimest kasutasin ka, aga kaugeltki mitte nii palju). Tulemuseks oli, et mõned kuud hiljem Vista ei loe teist partitsiooni enamvälja. Räägib buudil kuidas midagi on pahasti ja kontrollib üle. Näiliselt nagu saab oma asjadega hakkama, aga partitsioonile ikka ligi ei saa.

Linuxi alt töötas asi endiselt perfektselt ja sain kõik oma andmed sealt ära tõstetud. Praegu ma siin mõtlen, mis formaati ma ta panema peaks, et seda nalja vältida.
Minule on see igatahes esmakordne olukord, kus Windows enam NTFS'i välja ei loe aga linux loeb.

Hoiatuseks, et kohtle linuxi võimekust NTFS'le kirjutada alati väikese kahtlusega. 99%et töötab korralikult. Aga jäta meelde, et see võimekus on ehitatud ära arvamise peale (MS ei ole vist ikka veel NTFS'i dokumentatsiooni avaldanud)

_________________
Debian | Ubuntu | GNOME | Firefox

midnight

Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 09.08.2007
Postitused: 733

Distributsioon: Ubuntu 8.04
estonia.gif
postituspostitatud: 19.01.2008, 11:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minu arust on sinu häda sellepärast, et kasutad Vistat ntfs partitsioonis. Peaksin hoiatama hoopis sind, et Vista on ennast üle turvanud.

Ennustan, et Vista kasutajad hakkavad siin tulevikus veelgi virisema linuxi üle ja hoiatama linuxi võimekuse eest. Asi on vastupidi just Vista kinnises süsteemis.

Teeksin ettepaneku foorumis sõnad: "Vista, vista, VISTA" täielikult ära keelata ja muuta sõnaga: "Ettevaatust: Microsoft!


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 19.01.2008, 12:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ziim kirjutas:

Hoiatuseks, et kohtle linuxi võimekust NTFS'le kirjutada alati väikese kahtlusega. 99%et töötab korralikult. Aga jäta meelde, et see võimekus on ehitatud ära arvamise peale (MS ei ole vist ikka veel NTFS'i dokumentatsiooni avaldanud)

Pigem tuleb kahtlusega suhtuda Vista võimekusse andmete lugemisel.
Selles vallas on xp kiirem ja võimekam.

Ja anekdoot:
Hunt küsib Punamütsikese käest: "Punamütsike, mis sul seal korvis on?
Punamütsike vastab: "Kook ja Rock õlu vanamoori tarbeks!"
"ÕUDNE!", mõtleb hunt ja lahkub kiirustades.

Windows??? Jees, jees - plastik, Arutech, Plasto, Odav Aken, Viking!


Ziim
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 34
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 99

Distributsioon: bleedin' edge
estonia.gif
postituspostitatud: 19.01.2008, 15:23  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Arvestades, et ma põhiliselt kasutan linuxit ja toda partitsiooni linuxi kaudu, kahtlustan ma pigem siiski linuxi ntfs driveri võimekust.
Ma olen üle 7 aasta linuxit kasutanud ja mäletan hästi kuidas alles paar aastat tagasi oli NTFS'le kirjutamine vene rulett partitsioonil olevate andmetega.

Ma olen ise pidev linuxikasutaja ja eelistan seda, aga mul viskab tohutult üle kui puhtalt MS'i mainimise peale hakatakse mingit läbu genereerima. Saage aru maailm ei ole nii mustvalge, et alati oleks MS süüdi. NTFS on nende süsteem ja on palju tõenäolisem, et nemad teavad paremini kuidas ta töötab, kui inimesed, kes seda käitumise põhjal ära arvama peavad.

Kas ma peaks nüüd igaks juhuks veel mainima, et ma olen pigem linuxi kui windowsi kasutaja?

_________________
Debian | Ubuntu | GNOME | Firefox

sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 19.01.2008, 15:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ziim kirjutas:
Arvestades, et ma põhiliselt kasutan linuxit ja toda partitsiooni linuxi kaudu, kahtlustan ma pigem siiski linuxi ntfs driveri võimekust.
Ma olen üle 7 aasta linuxit kasutanud ja mäletan hästi kuidas alles paar aastat tagasi oli NTFS'le kirjutamine vene rulett partitsioonil olevate andmetega.

Ma olen ise pidev linuxikasutaja ja eelistan seda, aga mul viskab tohutult üle kui puhtalt MS'i mainimise peale hakatakse mingit läbu genereerima.
Kas ma peaks nüüd igaks juhuks veel mainima, et ma olen pigem linuxi kui windowsi kasutaja?


O`la!
Kui linux nii loeb, kui ka kirjutab ja Win ei loe ega kirjuta, siis huvitav oleks teada, et miks?
Mõni aasta tagasi polnud ntfs tõepoolest 100% toetatud. Möönan!
Ise olen linuxit kasutanud alates aastast 1992 ja selle ajal rohi veel nii roheline ei olnud, kui hetkel näha on.
On muljetavaldav, et 10 aastased noored vihased mehed võtavad isuga vastu väljakutse ja sukelduvad linuxi siiruviirulisse maailma.

Jääb üle ainult selle üle rõõmustada ja edu soovida Very Happy


Ziim
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 34
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 99

Distributsioon: bleedin' edge
estonia.gif
postituspostitatud: 19.01.2008, 19:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ja kas sina oled see julge mees, kes ütleb, et praegu on NTFS 100% toetatud? Millegipärast NTFS toe arendajad ei ole nii julgete väljaütlemistega.

ma võin muidugi eksida, aga minu loogika on väga lihtne. linuxi jaoks on NTFS nagu minule mõni võõrkeel. ma võin seda rääkida väga hästi, aga mitte kunagi ei saa ma teda tundma sama hästi kui põline tolle keele rääkija. võib-olla teen ma ainult ühe korra inglasega rääkides vea, aga kui see viga on antud olukorras piisavalt raske on kogu edasine arusaamine rikutud. mina räägin enda meelest edasi inglise keelt ja jumala õigesti, aga inglase jaoks ajan ma mingit eelnevaga täiesti seosetut jama välja.


btw. see 10-aastane ei olnud tollal mitte üldse õnnelik, et ta linuxit kasutama sunniti. (kättesaadavat alternatiivi lihtsalt ei olnud). see on ka võib-olla põhjus, miks mul on selline pragmaatiline suhtumine linuxisse.

_________________
Debian | Ubuntu | GNOME | Firefox

sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 19.01.2008, 22:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tõtt öelda ma ei tea, kas ntfs on 100 või 85% toetatud, sest ma ise selle projektiga ei tegele. Küll aga näikse probleem olema sellest, et Windows on see op-süsteem, mis failisüsteemiga suhtlemisega hakkama ei saa.
Seega oleks loogiline otsida lahendust windowsi poole pealt. Kui linux funkab, siis on linuxi ja selle võimega failisüsteemiga majandada kõik korras. Windowsiga EI ole kõik korras, kui ta failisüsteemiga majandada ei oska.

Võta lahti windowsi logifailid, loe läbi errormessaged, otsi lahendusi windowsi knowligebasest, foorumitest, helpdeskist.

Nii kõva mees olen ma küll, et ükski windowsi install pole mul iial suutnud linuxi tööd segada. "Putukaid" täis winni puhul on alati aidanud "värske install", sest "parandatud" win on reeglina jäänud mingit otsa pidi lonkama.

P.S. Huvi mõttes installisin testmasinasse Vista. Kui olin kolmandal õhtul ta normaalselt tööle saanud s.t. kõik Billi kellad maha rookinud, igakordsed totrad küsimused disablenud, registrit piisavalt muutnud ja "update policy" ümber kirjutanud, avastasin oma rõõmuks, et olen suutnud teha täiesti legaalsest tootest täieliku piraadi, mis igal võimalikul moel litsentsitingimusi rikub. Aga töötas! Nii et vile taga! 2 päeva ta veel oli seal. Siis tegin ketta jamast puhtaks.


wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 19.01.2008, 23:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui Linuxi ntfsi-draiver teeb süstemaatiliselt mingit asja teisiti (aga mitte süsteemi halvavalt), kui see on MSi poolt ette nähtud, siis ainult Linuxist NTFSi kasutades ei saagi aru saada, et midagi valesti on. See viga ilmneb alles siis, kui me peame asjale teise süsteemi kaudu lähenema.

Päriselt ei saa välistada MSi Linuxi-vastast vandenõud, et nad võtsid ette avatud koodiga Linuxi draiveri, uurisid selle toimimisest välja mingi tähtsusetu nüansi, mille peale ehitasid Vistale "süütuse" kontrolli, mis kasutajatele ata-ata teeb. Aga jätaks vandenõud ikka kõige viimaseks. Ziimu variant on sootuks tõenäolisem.

_________________
Kõike hääd,
WK

sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 20.01.2008, 01:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Teen vahepeal ühe ettepaneku n.ö. Ühispartitsiooni kasutamise kohta. Asi kisub mõttetuks jahumiseks.

Visake see NTFS part kus 16 ja formaatige ta ext2`ks.
Kasutades http://www.fs-driver.org/ võimalusi saab windows sellele kenasti ligi ja linux teatavasti mõistab seda formaati samuti.

Raske probleem lihtsalt lahendatud.


Või kuidas?


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 20.01.2008, 01:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

pigem siis vaadata juba ext3-e poole, sest failisüsteemi rikete puhul on ext2 lootusetult õnnetu juhtum..

_________________
Image Image Image

sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 20.01.2008, 01:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

No sellisel juhul peaks arvestama http://www.fs-driver.org/faq.html#acc_ext3
kirja pandut.

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

midnight

Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 09.08.2007
Postitused: 733

Distributsioon: Ubuntu 8.04
estonia.gif
postituspostitatud: 20.01.2008, 08:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

fat32 on mõistlikum linuxi ja windowsi vahel.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 20.01.2008, 13:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

midnight kirjutas:
fat32 on mõistlikum linuxi ja windowsi vahel.


ja suuremad kui 4GB failid kirjutad sa kuidas sinna kettale?

_________________
Image Image Image

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group