Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 10.01.2008, 23:09  postituse pealkiri:  backup kassetiseadmele  

mure siis selles, et iirimaal ühe serveri taha on vaja tööle saada backup kassetiseadmele ( HP TAPE ULTRIUM 100 200GB LT01 LVD SE TAPE DRIVE )

tar -cjpf /dev/st0 /kaustad /mis /vaja

töötas nii palju küll, et hiljem

tar -xjpf /dev/st0

suutis asjad uuesti lahti pakkida, aga samas kui midagi sinna otsa tar'iga veel lasta, siis see nagu tegi midagi, aga samas ka mitte midagi, sest lahti pakkides oli failide seis võrdne esialgsega

samuti tundub nagu kerib seade kassetti algusse tagasi peale backupi tegemist, kuna see on mul esimene kord neid seadmeid näppida ja ma isegi reaalselt ei näe, et mida ja mis hetkel see seade seal teeb, siis küsimus ongi selline, et inimesed, kes asjadega rohkem kokku puutund oskavad ehk öelda, kuidas ma saan ühele kassetile rohkem infot mahutada kui ühe backupi jagu..

mt -f /dev/nst0 eod

ei teinud minuarust seda, mis vaja, status näitab nagu oleks kasset ikka alguses, hetkel ei saa ka rohkem puutuda, sest

mt -f /dev/nst0 erase

jäi rippuma ja ma ei tea, kas ta nüüd kustutab seal või jooksis lihtsalt kokku, sellest kuuleb homme hommikul kui nad uuesti tööle naasevad..

lihtsalt tahaks teada, et mil viisil ma sinna võiks rohkem backupe selga ajada

_________________
Image Image Image

wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 10.01.2008, 23:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Äkki see aitab:
http://www.gnu.org/software/tar/manual/tar.html

_________________
Kõike hääd,
WK

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group