Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 39
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8794

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 31.12.2007, 21:34  postituse pealkiri:  Head vana aasta lõppu ja uue algust  

Kõigile Pingviini foorumi uutele ja vanadele Linuxi kasutajatele soovin portaali poolt head vana aasta lõppu ja uue algust.

2007 aasta oli Linuxi jaoks paljuski murranguline. Järjest rohkem inimesi vaatab Microsoft Windowsi asemel teiste operatsioonisüsteemide poole ja üheks tugevaimaks alternatiiviks on kindlasti Linux. Sellel aastal on palju edasi arendatud Ubuntut, mille ühe alamdistributsioonina on aasta lõpus ka laiema avalikuse tähelepanu pälvinud Estobuntu. Kuid ka Fedora, Mandriva ja openSuse oma kommuunidega on palju vaeva näinud ja edasi arenenud. Kuigi Linuxi maailma peetakse väga killustatuks ja mõnes mõttes ta seda ongi. (Erinevaid distributsioone on sadu) Siis hoolimata killustatusele arenevad tegelikult erinevad Linuxi distributsioonid ühiselt edasi. Kui midagi uut ja huvitavat luuakse openSuses, siis varsti kaasatakse see näiteks Fedoras jne. Nii ei eksisteeri aktiivsete distributsioonide vahel siiski suuri erinevusi ja nende areng toimub üsna sarnaselt. Seega pole vaja karta, et Teie töö, mis teete näiteks Ubuntu juures läheb kaotsi ja seda mujal ei kasutata. Kui huvi ja vajadust on, siis Linuxi kommuunid võtavad alati üksteiselt parimaid komponente, et luua parim distributsioon.

Ka tarkvara osas on lõppev aasta toonud suuri edusamme. Kindlasti suur samm edasi tuleb jaanuaris KDE 4.0 väljalaskega, kuid ei ole oma arengus peatunud ka Gnome ega Xfce. Ka Enlightenment on aasta teises pooles aktiivsemaks muutunud. Mozilla on jätkanud oma toodete võidukäiguga ja rekonstrueerib oma organisatsiooni. OpenOffice.org on samuti kiiresti edasi arenenud ja kunagise 1.0 versiooniga ei saa seda enam kuidagi võrrelda. On hea näha, et avatud lähtekoodiga tarkvara, mida on tegelikult väga palju, areng jätkub ja tema kasutamine laieneb. Sest mis saab veelgi meeldivam arendajatele olla, kui nende loomingu kasutajaskond suureneb. Ja kasutajaskond suureneb aasta aastalt.

Seega soovin kõigile head vana aasta lõppu ja uue algust. Uuest aastast loodame, et maailmas jätkub Linuxi levik ja vaba tarkvara kasutamine saab veelgi laiema kasutajaskonna. Lisaks arendame edasi Pingviini portaali ja Vikit, et uutel kasutajatel oleks ikka kuhu oma muredega pöörduda.

Pingviini Web
spott

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

Heix
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 39
Liitunud: 23.07.2005
Postitused: 356

Distributsioon: Arch Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 31.12.2007, 22:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ka minu poolt kõigile head vana aasta lõppu ja uue algust,


Shadow
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 45
Liitunud: 17.07.2006
Postitused: 453

Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 01.01.2008, 01:23  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ka minu poolt Smile

_________________
Image

laur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 34
Liitunud: 22.01.2006
Postitused: 1195
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Kubuntu, Mandriva, OpenSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 01.01.2008, 04:32  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Head uut aastat !

_________________
Image

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group