Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
martin
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja



Liitunud: 08.05.2007
Postitused: 19
Asukoht: pealinn
Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 29.12.2007, 14:42  postituse pealkiri:  gparted'i kasutamine fragmenteerunud kovakettal  

kas (g)parted'it saab/tohib kasutada fragmenteerunud kettaga opereerimisel(näiteks kui ketas on koguulatuses vormindatud NTFS failisysteemiga ja nyyd tahta ta pooleks jagada ning uuele poolele ext3 panna)? Kui ei tohi, siis millise tarkvaraga Ubuntu LiveCD keskkonnas saab NTFS/FAT32 failisysteemi defragmenteerida? Rolling Eyes


PeTzZz
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 10.09.2005
Postitused: 629

Distributsioon: Fedora 19
blank.gif
postituspostitatud: 29.12.2007, 15:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tõenäoliselt on defragmenteerimine (loogiliselt võttes) vajalik, kuna kui failide tükid on mööda ketast laiali, siis ilmselt ketta poolitamine ei ole kõige otstarbekam...

See on puhas arvamus, muidu ei ole asjaga kursis.


Meelis
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 23.07.2007
Postitused: 297

Distributsioon: Xubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 29.12.2007, 15:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Soovitav on kõvaketas windowsiga defragmenteerida. Ma ise ei ole kunagi enne windowsi kokkulükkamist windowsit defragmenteerinud. Kokku olen lükanud windowsit Mandriva 1.-e plaadiga. Peale seda on windows ise end korda seadnud. Mingeid probleeme pole olnud. Siiski on alati õige teha enne varukoopiad.


martin
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja



Liitunud: 08.05.2007
Postitused: 19
Asukoht: pealinn
Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 29.12.2007, 21:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Meelis kirjutas:
Soovitav on kõvaketas windowsiga defragmenteerida. Ma ise ei ole kunagi enne windowsi kokkulükkamist windowsit defragmenteerinud. Kokku olen lükanud windowsit Mandriva 1.-e plaadiga. Peale seda on windows ise end korda seadnud. Mingeid probleeme pole olnud. Siiski on alati õige teha enne varukoopiad.

samas windowsi defrag.exe'ga defragmenteerimine oleks sellisel juhul kaunis mõttetu, sest mitmeid systeemifaile(ja vist ka virtuaalmälu) ei suuda see Windowsi töö käigus liigutada. Googeldades ei leidnud ka, et kellegi oleks mingeid probleeme olnud- järelikult pole see ilmselt probleemiks ning võib külma rahuga partitsioone poolitada. Ometi ei saa ma hästi aru, kuidas see töötab, sest kui ketas näiteks pooleks jaotada, siis tõesti jääks mingi osa Windowsi süsteemifaile sellele partitsioonile, kuhu ma ext3 partitsiooni teen?


midnight

Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 09.08.2007
Postitused: 733

Distributsioon: Ubuntu 8.04
estonia.gif
postituspostitatud: 29.12.2007, 21:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ubuntu live'is küll ei ole mõtet mässata- ubiguity (installer) on kõvasti gpartediga seotud, Kardan, et midagi läheb segamini.

Kõige parem on otsida googlest GParted Live CD- et maha ei jookse kui selle cd ära kõrvetada..
Seal on võimalik windowsi vähemaks šrinkida ja vabast ruumist ext3 ja ka swap partitsioon on vaja teha, et natuke linuxile virtuaalmälu anda,,

Aga ma soovitan ikka ainult ühte OS-i peal hoida. ntfs vajab ikka kärisemiseks palju ruumi.


Meelis
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 23.07.2007
Postitused: 297

Distributsioon: Xubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 29.12.2007, 21:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Martin kirjutas
Tsitaat:
partitsioone poolitada

Minu arust ei poolitata partitsiooni, vaid surutakse windows kokku väiksemaks partitsiooniks. Nii ei lähe midagi kaduma. Peale kokkusurumist windows ise sätib kõik töökorda. Windowsile peab jääma tööks piisavalt ruumi.


kiirtee
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 40
Liitunud: 26.04.2007
Postitused: 382
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu 8.09
estonia.gif
postituspostitatud: 29.12.2007, 21:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Leidsin ühe imagetegemis softi: PING - Partimage Is Not GhostPING
Katsetasin seda tsipa - imgategemiseks ja aega võtab 2x kauem kui Norton ghost, aga saab hakkama.
Ennem defragmenteeri ikka ketas igaks juhuks.


martin
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja



Liitunud: 08.05.2007
Postitused: 19
Asukoht: pealinn
Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 30.12.2007, 03:23  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Meelis kirjutas:
Martin kirjutas
Tsitaat:
partitsioone poolitada

Minu arust ei poolitata partitsiooni, vaid surutakse windows kokku väiksemaks partitsiooniks. Nii ei lähe midagi kaduma. Peale kokkusurumist windows ise sätib kõik töökorda. Windowsile peab jääma tööks piisavalt ruumi.

jah, see on kõige loogilisem. Ilmselt siis gparted esmalt tõstab kõik failid, mis jäävad sellele kettapoolele kuhu ext3 tuleb, ümber ketta esimesele poolele(seal, kus NTFS on) ja siis vormindab teise poole kettast ext3'ga ära. Siis lihtsalt fragmenteerunud ketta vormindamine võtab pikemalt aega, sest rohkem on ümber tõsta. Tore, et Windows nii tark on, et muutunud keskkonnas ikkagi probleemidetta tööle läheb. Huvitav, kas siis Gparted oskab MFT muuta?


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group