Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
boron
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 37
Liitunud: 18.09.2006
Postitused: 26
Asukoht: Ida-Virumaa
Distributsioon: Kubuntu 8.04
estonia.gif
postituspostitatud: 09.06.2007, 17:20  postituse pealkiri:  live.linuX-gamers.net
09.06.2007
 

Tere sõbrad!
Arvan, et see on huvitav uudis:

Internetis leidsin LiveDVD distributsioon, kus on üheksa 3D Linuxi mängu.

See mängud on:
BZFlag
Enemy Territory
Glest
Nexuiz
Sauerbraten
Torcs
Tremulous
True Combat
Warsow
World of Padman

http://live.linux-gamers.net/ - projekti lehekülg
http://live.linux-gamers.net/?s=games - siin on mängu info
http://live.linux-gamers.net/?s=download - distributsiooni allalaadmine lehekülg


ingram
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 30
Liitunud: 19.01.2006
Postitused: 225
Asukoht: Viljandi
Distributsioon: Arch Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 09.06.2007, 23:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

See ongi seesama LiveDVD millest archlinuxi kodulehel räägiti (seda esitati Linuxtag 2007 üritusel). http://archlinux.org/news/330/

Sellel DVD'l pole installeeritud Graafikadraivereid, aga neid saab hõlpsalt installida.

_________________
- i pwn n00bs -

boron
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 37
Liitunud: 18.09.2006
Postitused: 26
Asukoht: Ida-Virumaa
Distributsioon: Kubuntu 8.04
estonia.gif
postituspostitatud: 10.06.2007, 10:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ingram, kas see on täpselt? Lihtsalt kui DVD'l ei ole installeeritud grafikadraivereid - kuidas töötavad mängud?

Lihtsalt mina ei ole mängija, ja juba mittu aastat mängin ainult Web-Based Online mängud.

Ja mina vaatasin üks diskussioon vene foorumis, kus arutavad läbi see DVD, seal ei mitte keegi pole ütlesid, et DVD'l ei ole draivereid.

Aga kui DVD'l ei ole täpselt pole installeeritud grafikadraivereid, mina mõtlen, et see pole teginud sellepärast, et distributsiooni autorid tahavad tegeda "puhas" distributsioon, aga palju graafikadraiveri autorid tegevad draiverid mitte GPL litsensiooni. Mõtlen, et sa said aru - mida ma tahtsin öelda.

_________________
Kubuntu 8.04, KDE 3.5.7, Opera 9.52
Vabandage, et ma kirjutan nii paha eesti keelel. Lihtsalt see ei ole minu emakeel...

imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 10.06.2007, 10:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Graafikadriverite kaasapanek ei ole minu mäletamist mööda lubatud.
Kui meenutad seda jama, mis toimus Kororaa-ga.
Seal hakati ka ütlema, et rikub litsentsi jne.
Mängud aga graafikadriveritega on suhteliselt mõttetud.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 10.06.2007, 11:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

draiverid võivad kaasas olla, kuid mitte kerneli moodulitena juba paigaldatud. Ehk sa võid panna draiverite arhiivi kaasa ja lastapaigaldamisel õiged draiverid ka kohe paigaldada. kuid sa ei saa LiveDVD peal kaasas omada juba valmis kompileeritud draivereid. Esiteks rikutakse siis GPL litsentsi ja teiseks on asi niikuinii problemaatilisem, et tagada, et õiged draiverid laetud saaks.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

boron
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 37
Liitunud: 18.09.2006
Postitused: 26
Asukoht: Ida-Virumaa
Distributsioon: Kubuntu 8.04
estonia.gif
postituspostitatud: 10.06.2007, 13:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott, kui sina ütlesid loetama GPL litsentsi mulle: mina loetasin tema 2 aasta tagasi ja ma mäletan, missugune litsentsia see on.

Ma saan aru, et mõlemad draivirid juba on kernelis, aga mõlemad ei ole.

Kui mina õieti tean, ATI (või NVidia - täpselt ei mäleta) draiverid pole installeeritavad palju distributiivid, sellepärast, et tema draiveri litsension ei ole GPL... Võib olla mina eksin, aga mina lugesin seda, kuidas loesin diskussioon, kus arutavad läbi: miks openSUSE distributsioonis ei ole ATI (või NVidia) draiveri.

P.S. Võib olla mina eksin - lihtsalt minu laptopil video töötab normaalne (minul pole ATI ja pole NVidia) ja mina ei huvitanud sellese küsimuse normaalne.
(vabanda minu teksti veade eest)

_________________
Kubuntu 8.04, KDE 3.5.7, Opera 9.52
Vabandage, et ma kirjutan nii paha eesti keelel. Lihtsalt see ei ole minu emakeel...

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 10.06.2007, 15:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

boron - ehk ei saanud su jutust päris täpselt aru, kuid nüüd siis veel väike selgitus ja ühtlasi ka selgitus sellel teemal, miks Kororaa rikkus GPL litsentsi.

Nii ATI kui ka nVidia enda loodud draiverid on suletud lähtekoodiga. Nad pole ühilduvad GPL litsentsiga. Samas võite neid vabalt kasutada oma tarbeks - kui te neid ei levita. Seega - oma kodusesse arvutisse nende draiverite paigaldamine pole mingil määral keelatud.

Miks nad rikuvad GPL litsentsi. Nimelt on Linuxi kernel avaldatud GPL litsentsi all. Mis tähendab, et kõik tarkvara, mis levitatakse koos selle litsentsiga tarkvaraga ja mida ei saa lugeda eraldiseisvaks programmiks - peavad samuti olema avaldatud GPL litsentsi all. ATI ja nVidia draiverid aga on Kerneli moodulid, mis kasutavad oma tööks kerneli komponentde. Seega - neid levitades koos kerneliga peaksid ka nemad olema juba GPL litsentsi all.

Selles tekkiski probleem Kororaaga - nad kompileerisid valmis nii kerneli kui ka ATI ja nVidia moodulid ja levitasid seda koos. LiveCD pandi kohe vastavad draiverid ka tööle.

Mis ei ole aga GPL litsentsi rikkumine - kui te panete nVidia või ATI draiverid kaasa tavalise paketina. Ehk - te ei ole loonud veel vastavat moodulite baasil ühendust juba kernelis. Ehk paigaldades - kasutaja saab ise otsustada, kas ta üldse paigaldab endale vastava paketi või mitte. Näiteks on kaasas LiveCD, millel on olemas ka kõvakettale paigaldamise võimalus, ati draiverite.deb pakett ja nvidia draiverite .deb pakett. Ja kõvakettale paigaldamisel pakutakse välja, kas soovite endale paigaldada näiteks ka nVidia enda draiverid.
Selline tegevus ei ole vastuolus GPL litsentsiga ja Mandriva ja mitmed teised distributsioonid ka seda kasutavad. Nende kogu litsentsis on lihtsalt kirjas, et kasutusel on erinevad litsentsid.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group