Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Poll :: Mitut Vista kasutajat tead?

mitte ühtegi
43%
 43%  [ 44 ]
ühte/kahte
46%
 46%  [ 47 ]
kolm kuni viis
6%
 6%  [ 7 ]
üle viie
2%
 2%  [ 3 ]
suurem enamus kasutab, keda tean
0%
 0%  [ 0 ]
Hääli kokku: 101


Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 16.05.2007, 20:32  postituse pealkiri:  Mitut Vista kasutajat tead?  

Microsoft väidab, et nende uue Vista juurutamine käib kaks korda kiiremas tempos. Rahvas pidi murdu jooksma uue Vista järgi ja kasutajaskond pidi tohutu kiirusega kasvama.

Ja nii tekkiski mul huvi teha siin Linuxi kasutajate seas küsitlus, et kui palju teate Teie inimesi, kes kasutavad Vistat.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 16.05.2007, 20:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mina olen aus ja otskohene - ei tea oma tutvusringkonnas mitte ühtegi inimest, kes kasutaks Windows Vistat. Ja pole seda imelooma isegi mitte näinud. Samuti kõik, kellega suhelnud olen - keegi ei tea sellest mitte midagi muud, peale suurte probleemide.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 16.05.2007, 20:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ise pole antud operatsioonisüsteemi veel oma silmaga näinud, ja tuttavaid, kes seda kasutavad, tean ma mäletamist mööda kahte, üks neist omab 4-tuumalise prose ja 8 giga rammiga masinat ning peale nvidia draiverite uuendamist pidavat isegi kuidagi viisi kasutatav olema, teine kirub aga nii kuidas jaksab

_________________
Image Image Image

mihkel
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.04.2006
Postitused: 1284

Distributsioon: Fedora/Centos
estonia.gif
postituspostitatud: 16.05.2007, 20:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
Mina olen aus ja otskohene - ei tea oma tutvusringkonnas mitte ühtegi inimest, kes kasutaks Windows Vistat. Ja pole seda imelooma isegi mitte näinud.



Ei viitsi ise sama teksti kribada


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 16.05.2007, 21:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Koolis on mõned testmasinad Vistat jooksutamas, aga eraisikutest ei tea küll kedagi otseselt.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

janek87
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 36
Liitunud: 13.04.2007
Postitused: 58

Distributsioon: Ubuntu 7.04 "Feisty Fawn"
estonia.gif
postituspostitatud: 16.05.2007, 21:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ei tea ka kedagi, kes kasutaks. Niipalju olen ise kokku puutunud, et netist mõnda screenshoti nägin. Igavesti palju jama temaga on ja üks õgard on ta ka...välimus mulle samuti ei meeldi. Ei näe küll, et rahvas nii-väga murdu jookseks selle Vista peale...


obundra
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 1213
Asukoht: 127.0.0.1
Distributsioon: RHEL, Solaris, Debian, Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 16.05.2007, 21:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Oma tuttavatest tean ainult ühte inimest.Küll aga puutun üsna tihti, kokku klientidega, kes soetanud arvuti koos Vistaga.Põhihädaks bugised või sootuks puuduvad draiverid või sobimatus rakendustarkvaraga.Nii mõnigi on op.süsteemi seetõttu vahetanud.

_________________
IT teenused

Mefistofeles
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 36
Liitunud: 15.03.2005
Postitused: 309
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Debian, Ubuntu, CentOS.
estonia.gif
postituspostitatud: 16.05.2007, 22:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Väga paljud on katsetand küll. Aga ühtegi kes praegu ka veel kasutaks.. Vist ei ole.


olleniit
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 49
Liitunud: 07.02.2007
Postitused: 53
Asukoht: Viljandi
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 17.05.2007, 00:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minu hallata on umbes 200 arvutit aga Vistat pole veel näinud. Ühte püüti müüa aga klient kauples endale ikkagi XP Pro. Kujuta ette kui ta arvutiga välismaal jänni jääb ja siis mulle helistab et abi saada - ja ma pole seda imelooma veel näinudki. Office 2007 põhjustab ka parajat paanikat. Ühe müüsin, nojah, leiutamine käib, kuidas selle imeloomaga igapäevatööd teha. Nad on mõnes mõtte poweruserid ja otsivad neid funktsioone taga, mida mina iialgi ei kasutaks.


2ndalpha
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 37
Liitunud: 16.04.2006
Postitused: 45

Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 17.05.2007, 00:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kahte. Ühel pani arvuti emaplaat varsti pärast vahetust pillid kotti ja kui koolis tahtsin teise sõbra Vistat näha hüppas BSOD ette. See asi on saatanast:D


Zen

Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 35
Liitunud: 07.10.2005
Postitused: 155


estonia.gif
postituspostitatud: 17.05.2007, 01:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Üks vist kasutab. Enam äkki ei kasuta, mine tea.

Microsoft väidab, et esimese 100 päevaga on 40 miljonit Vista litsentsi müüdud. Küll on ikka tore olla monopoli seisuses.

Keegi mäletab kuidas XP turuletuleku aegu oli? Ma mäletan, et kiruti et mängud ei tööta ja igavene jama on. Nüüd on see pea kõigil olemas ja kirutakse ikka.


Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 17.05.2007, 02:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ühte tean: ostsin emale sünnipäevakingiks sülearvuti ja sellel on Vista peal. Ja ta kasutab seda ka. Vähemalt temal mingeid Vista kui sellisega seotud probleeme pole või ei ole ta osanud neid näha...

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

priit
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 521
Asukoht: Tartu
Distributsioon: CentOS / OS X
estonia.gif
postituspostitatud: 17.05.2007, 06:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ei tea kedagi, kes kasutaks. Esiteks ei tea ma yhtegi inimest, kes l2heks poodi ja ostaks uue op-systeemi, enamus ei oskaks seda paigaldadagi. Eestlased hangivad endale winsowsi ikka uue arvutiga.

Proovisin enda arvutis (ajendatuna tobedast kleepekast l2pakal, et `windows vista capable`), oli ilusam, kui varasemad windowsid. Draivereid otsisin tikutulega taga, ei m2leta isegi, kas leidsin k6ik yles. Miinimumn6uded on sellel ikka sellised, et jube. Peale igat hiireklikki saab nt kohvi teha.

V2ike norimine: suurem enamus peaks olema lihtsalt enamus. Praegu on topelt - suurem suurem osa.


kalamaja
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 55
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 21
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 17.05.2007, 07:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Pole kordagi näinud. Ausaltöeldes pole ka midagi selle heaks teinud, et näha. Esimest korda näen tõenäoliselt siis, kui see mõnele tuttavale pähe määritakse ja probleemid tekkivad.


koger
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja



Liitunud: 26.02.2007
Postitused: 28

Distributsioon: Mandriva 2008
estonia.gif
postituspostitatud: 17.05.2007, 07:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ei ühtegi, ise pole ka näinud.


vreimz
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 40
Liitunud: 26.09.2006
Postitused: 31
Asukoht: tartu
Distributsioon: Ubuntu 12.04
estonia.gif
postituspostitatud: 17.05.2007, 08:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tean ühte. olen seda rc versiooni ise kah korra lähedalt näinud. raha sellise eest igatahes ei makskas.


Kaar3l
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 07.05.2007
Postitused: 692
Asukoht: Plv
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 17.05.2007, 09:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

priit kirjutas:
Proovisin enda arvutis (ajendatuna tobedast kleepekast l2pakal, et `windows vista capable`), oli ilusam, kui varasemad windowsid. Draivereid otsisin tikutulega taga, ei m2leta isegi, kas leidsin k6ik yles. Miinimumn6uded on sellel ikka sellised, et jube. Peale igat hiireklikki saab nt kohvi teha.

V2ike norimine: suurem enamus peaks olema lihtsalt enamus. Praegu on topelt - suurem suurem osa.

Proovisin ka enda arvutis ning enamvähem sama tulemus: draiverid olid kõik olemas ning töötas ka, alguses oli isegi päris normaalne, kuid kui tahtsin mõnda vanemat xp progre jooksutada siis hakkas pirtsutama. Ja no loomulikult 2 nädalat kasutades hakkas asi aeglaseks jääma, ning prose vent undas koguaeg Razz .Lõpuks sai xp ja kubuntu tagasi pandud.

Ja olen koolis ühte inimest näinud, kellel oli vista läpakaga kaasas ning peal.

_________________
Hyva päiva!

gorm
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 46
Liitunud: 12.06.2006
Postitused: 53
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo, (K)ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 17.05.2007, 09:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Aga mind ei koti eriti, mis OS mu tuttavate arvutis on. On mis on. Üldiselt ei reklaami ma ise ka neile, et mul läpakaga Vista kaasa tuli.


sarvik
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 40
Liitunud: 20.03.2007
Postitused: 60
Asukoht: jõgeva
Distributsioon: Fedora, RedHat, Centos, SuSe
estonia.gif
postituspostitatud: 17.05.2007, 09:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kohe hakkan ka ise kasutama Very Happy. Enamasti katsetuse ja testi eesmärgil. Eelmine nädalavahetus üritasin peale panna olemasolevale vabale ruumile. Kuid teadmatta põhjustel ta ei suutnud ennast olemasolevale kettaruumile lahti pakkida. Ei andnud mingit teadet, milles probleem. Sel nädalavahetusel katsetan uuesti eraldiseisvale kõvakettale. Ehk siis saab ka ise katsuda, millise tiluliluga MS hakkama on saanud. Kas mängida ja rahulikult töötada ikka saab Razz , ehk suudan kokku ka ajada Very Happy . Kas viiruseid ikka saan külge, kui väideti et viiruseid peaks kõvasti vähem olema. Driverite probleem polnud, kuna kasutan enamlevinud riistvara (MSI, ATI, Realtek), kuid kui stabiilsed driverid on, ei tea.

Kuid kedagi ma küll ei tea, kes Vistat kasutaks. Vähemalt pole küll keegi Vista pärast sillas, et tormask kohe ostma.

Enamasti miks MS oma tulu nii heast küljest näitab - on see, et MS teeb sohki. Rahvas mitte ei jookse tormi, vaid MS tegeleb sundmüügiga. Suurem osa uutest arvutitest müüakse nüüd Vistaga. MS ei paku enam XP litsentse nii avalikult.


Mart352
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja



Liitunud: 27.07.2005
Postitused: 33

Distributsioon: Gentoo/Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 17.05.2007, 13:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tuttavatel pole siiamaani ühtegi Vistaga masinat näinud.

Muidu ise olen kasutanud (praktikal olles) Vista beetat umbes 2 kuud ja Office 2007 betat 1 kuu.
Polnud seal midagi keerulist ega rasket. Tööasjad sai kõik tehtud (P4 1.6GHz, 512 MB, mingi Geforce 4 oli ka, TI või MX, seda ei mäleta) Draiveritega ka polnud vaja jamada.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group