Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 20.03.2007, 16:47  postituse pealkiri:  portupgrade  

Kasutusel FreeBSD 6.2.

Kui on suurem hulk portse, mida vaja uuendada, siis aegajalt visatakse ette make conf dialoogi aken.
Arusaadavalt võtab portupgrade üsna kaua aega (allalaadimised + kompileerimised) ja mõistlik oleks arvutil lasta seda kõike öösel teha.
Aga kui 5min (näiteks) peale magamaminemist see make config ette jääb, siis pole masina käima jätmisest suurt kasu. Vajalik kasutajapoolne sekkumine, et asi edasi liiguks.
Siit ka minu küsimus:
On võimalik kõikideportsude uuendamisel lasta arvutil valida default konfiguratsiooni sätted, et seda make config ette ei tuleks?
Olen küll otsinud, aga vastust ei ole sellele veel leidnud.
Ehk teab keegi siinsetest mõnd nippi.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

gert
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 09.11.2006
Postitused: 42

Distributsioon: pc-bsd, ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 22.03.2007, 18:13  postituse pealkiri:  Re: portupgrade  

imre kirjutas:
Kasutusel FreeBSD 6.2.

Kui on suurem hulk portse, mida vaja uuendada, siis aegajalt visatakse ette make conf dialoogi aken.
Arusaadavalt võtab portupgrade üsna kaua aega (allalaadimised + kompileerimised) ja mõistlik oleks arvutil lasta seda kõike öösel teha.
Aga kui 5min (näiteks) peale magamaminemist see make config ette jääb, siis pole masina käima jätmisest suurt kasu. Vajalik kasutajapoolne sekkumine, et asi edasi liiguks.
Siit ka minu küsimus:
On võimalik kõikideportsude uuendamisel lasta arvutil valida default konfiguratsiooni sätted, et seda make config ette ei tuleks?
Olen küll otsinud, aga vastust ei ole sellele veel leidnud.
Ehk teab keegi siinsetest mõnd nippi.


Ei ole samuti sellele küsimusele vastust leidnud.


johnsmith
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 24.07.2006
Postitused: 714
Asukoht: Universum
Distributsioon: Ubuntu/Gentoo/FreeBSD
finland.gif
postituspostitatud: 22.03.2007, 19:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

See on jama jah aga lahendust tahaks ise ka teada. Nii ei saa korralikult magada mõtled, et nüüd jälle seisab. Confused

Kui sa viitsid võid selle uudisterühma postitada kui keegi sellele lahendust teab siis need onud seal "comp.unix.bsd.freebsd.misc"

Äkki Antik teab ?

_________________
"Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it" - Henry Ford

bsdo

Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 22.02.2007
Postitused: 140

Distributsioon: ubuntu server
canada.gif
postituspostitatud: 22.03.2007, 19:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Antik tegeleb hoopis pcbsd ja pbi arendamisega.

_________________
Ubuntust Image

imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 22.03.2007, 19:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mingi aeg ma leidsin mingist X allikas X tegutsemisviisi make conf jaoks.
Kusagilt mälusopist meenub.
Aga see oli üsna komplitseeritud see võte ja ei rahuldanud kõike!
Seega, ma ei süvenenud eriti asjasse.
FreeBSD meeldib mulle väga, aga just selles osas tahaks selgust/abi saada.
Üks asi häirib veel.
Kui arvuti kinni panna/vool kaob äkki, siis tihtipeale lendab /bin/sh peale väljas.
Ok, teen ketta kontrolli käsitsi ära, aga tahaks vanemate arvutile ka FreeBSD peale panna.
Kuidas automatiseerida seda olukorda?
On voolukatkestus, teeb HDD kontrolli ise ära, parandab vead ja logib ikkagi Gnome sisse.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

antik2
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 09.10.2006
Postitused: 634

Distributsioon: Big Strong D...
blank.gif
postituspostitatud: 23.03.2007, 12:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

bsdo kirjutas:
Antik tegeleb hoopis pcbsd ja pbi arendamisega.


PC-BSD == FreeBSD. Ja mina PBI arendamisega ei tegele- sellega tegelevad developerid- mina kontrollin, et kõik töötaks.


antik2
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 09.10.2006
Postitused: 634

Distributsioon: Big Strong D...
blank.gif
postituspostitatud: 23.03.2007, 12:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

imre kirjutas:
Mingi aeg ma leidsin mingist X allikas X tegutsemisviisi make conf jaoks.
Kusagilt mälusopist meenub.
Aga see oli üsna komplitseeritud see võte ja ei rahuldanud kõike!
Seega, ma ei süvenenud eriti asjasse.
FreeBSD meeldib mulle väga, aga just selles osas tahaks selgust/abi saada.
Üks asi häirib veel.
Kui arvuti kinni panna/vool kaob äkki, siis tihtipeale lendab /bin/sh peale väljas.
Ok, teen ketta kontrolli käsitsi ära, aga tahaks vanemate arvutile ka FreeBSD peale panna.
Kuidas automatiseerida seda olukorda?
On voolukatkestus, teeb HDD kontrolli ise ära, parandab vead ja logib ikkagi Gnome sisse.


Esiteks- portupgradega küsitakse konfiguratsiooni AINULT ÜKS KORD- edaspidi kui hakkad süsteemi uuendama, siis seda enam ei küsita. Tarkvara installeerimisel tuleb ikka esimest korda silma peal hoida, et üleliigset kraami ei installitaks- või äkki ongi vaja mingit spetsiifilist konfiguratsiooni mida binaarsete distributsioonidega ei olegi võimalik saavutada.

Kui tahad, et failisüsteemi kontrollitakse automaatselt peale alglaadimist, siis lisa käsk autoboot=yes /etc/rc.conf-i.

Veel üks käivitamise kiirendamise võimalus on rc_fast=yes, samuti /etc/rc.conf failis. See optsioon jätab vahele rc skriptide kontrolli, et kas eelmine protsess juba käivitus- kiirendades seega alglaadimist tunduvalt (serveritele ei soovita kuid lauaarvutitele on see päris mõnus variant).


hadara
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 42
Liitunud: 24.03.2007
Postitused: 6

Distributsioon: FreeBSD
estonia.gif
postituspostitatud: 24.03.2007, 15:32  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Puht intuitiivselt pakuks välja portsude probleemi jaoks 2 võimalust:
* lähed uuendatava portsu kataloogi ja ytled make config-recursive mis teeb läbi kõik configure dialogid antud portsu ja kõigi tema sõltuvuste juures. Ilmselt võib selle ka portupgradeile -B või -m võtmega ette anda.
* Ilmselt selleks optioniks mis /etc/make.conf sisse käis ja sulle enam ei meenunud oli BATCH=yes vanasti tähendas see kui mu mälu ei peta, et portsud mis tahavad suhelda tuleks vahele jätta, kuid paistab et praeguseks on tähenduseks just vaikeseadete kasutamine.

Pole kumbagi varianti kunagi ise praktikas proovinud, nii et ei oska toimivust koos portupgradeiga hinnata.

Tegelikult mind veidi yllatab selline probleem, kas tõesti teeb portupgrade muuhulgas ka make-rmconfig või kuidas need confid siis kaotsi on läinud üldse ? Jutt ju siiski uuendamisest mitte uute asjade installist.

Ahjaa üks võimalus on muidugi ka kasutada --use-packages võtit sest, kui sa nagunii tahad default optione siis pole kompileerimisel suuremat mõtet üldiselt.


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 24.03.2007, 16:23  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Näiteks:
Peale 6.2 väljatulekut sai asi peale lastud plaadilt.
Kuna kooli ühikas on netiühendus maruaeglane (max 11,5kb/s), siis ma ei üritagi kogu kupatust uuendada.
Seega "make conf" osa on läbimata igal juhul.
Arusaadavalt oleks tarvis arvutit kasutada päevasel ajal ja öösel tehku siis portupgrade.
See panebki mõtlema, et kuidas eelpakutud sätetega asi lõpuni viia.
Ma ei ürita "tweakida" peensusteni oma süsteemi Smile

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

johnsmith
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 24.07.2006
Postitused: 714
Asukoht: Universum
Distributsioon: Ubuntu/Gentoo/FreeBSD
finland.gif
postituspostitatud: 06.06.2007, 16:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Läbisin 2 päeva kestnud kadalipu, et uuendada xorg 7,2 peale. Peale muude trikkide tuli ka kõiki portse uuendada. Muidugi olin ma vahepeal igast programme pakina tõmmanud nii, et make config aken tuli kogu aeg ette.
Lugedes /usr/ports/UPDATING failist instruktsioone xorgi uuendamisest jäi mulle silma see rida:

" You may wish to set BATCH=yes in the environment to avoid interactive
dialogue boxes."

Ja see on värske soovitus kuna seda soovitati xorg 7,2 peale uuendamise puhul. See tuleb siis ilmselt käsuga "export BATCH=yes" bash puhul ja csh puhul "setenv BATCH yes" lisada muutujaks.

Ja kuigi ma olen portupgradet mitu korda kasutanud tuleb ikka dialoogi kaste kuna ilmselt ka uute versioonide sõltuvused muutuvad ja asendatakse uusi librasid ja muud sellist........

Seda eelpool mainitud BATCH=yes meetodit ma ise seekord ei kasutanud nii, et ei oska toimivuse kohta midagi öelda.

_________________
"Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it" - Henry Ford

imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 17.09.2007, 13:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

hm ...
Peaks sedasi olema:
portupgrade -a --batch

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

johnsmith
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 24.07.2006
Postitused: 714
Asukoht: Universum
Distributsioon: Ubuntu/Gentoo/FreeBSD
finland.gif
postituspostitatud: 17.09.2007, 18:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Portupgrade manualis on selline võti olemas jah see peab siis idee poolest samamoodi töötama kui exporditud muutuja.

Ei ole olnud võimalust proovida seda aga selliseid mitmepäevaseid uuendumisprotsesse eriti kogeda ei viitsi. Samas võib ju pärast mingi pordi eraldi uuesti konffida kui ei tulnud vaikimisi mingit omadust sisse.

_________________
"Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it" - Henry Ford

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group