Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
paadikapten
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 41
Liitunud: 26.01.2007
Postitused: 300
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Debian/Ubuntu suguharu ja pisidistrod
estonia.gif
postituspostitatud: 09.03.2007, 08:28  postituse pealkiri:  Ubuntu 5.10-uuendused ja Firefoxi kapriisid  

Vahepeal õnnestus oma Ubuntu 5.04 tõmmata 5.10 peale. LMMS, netistriim, Gaim, videovaatamine jms töötavad, kuid on mõned probleemid.

1) Uuendused ei saabu mitte kõik, mõnikord üritab ja siis teatab, et ei saanud serveriga ühendust. Update graafilise liidese abil (Update Manager ja Synaptic) ja katsed Terminali kaudu annavad vastuseks, et selle ja selle serveriga (kus peaks Ubuntu 6.06 saama tõmmata) ei saa ühendust. Sources listis ei oska ma miskit ette võtta-Ubuntu 5.04 puhul soovitati sõnad "hoary" asendada sõnadega "breezy", kuid siin on kõik juba niigi "breezy" ja edasi ma mõtelda ei oska. Ubuntu 6.06 plaate on ka mitu, aga need ei hakka mu masinas tööle, vaid natuke aega boodivad ja siis masin lihtsalt hangub, aitab vaid nupust välja lülitamine.

2) Firefox ei lase mind mõnele lehele-Hinnavaatluse ja hot.ee lehtedel teeb ta seda, et kui sinna lähen ja sisse logida proovin, siis tulirebane lihtsalt lülitab end välja.

3) Millalgi õnnestus silmist kaotada 15 GB FAT32 partitsioon. Kasutan ketaste ühendamiseks graafilist liidest (Süsteemi menüü all) ja mõnda aega suutsin alati kõik soovitud kettad taha võtta. Nüüd aga on nii, et süsteem näeb vaid teist ketast, millel on Win (FATi peal), kuid sellel kettal, millel Linux on, on ka 15 GB vaba FAT igasugu pula hoidmiseks (tehtudki selleks, et nii Linuxi kui ka Windowsi all saaks seal olevat pula kasutada) ja ta küll näeb seda, aga ei õnnestu külge ühendada nii, et ka töölaual see näha oleks, kuigi vastava liidese all näitab, et see partitsioon peaks ühendatud olema. Saaks kuidagi näiteks Terminalis asja korda teha?

4) Kuidas saaks tööle täpitähed? Klaveri ja keele seaded on Eesti, osad menüüd ja rakendusedki eesti keeles-aga ma ei saa täpitähti trükkida. Ei aidanud ka see, kui sättisin peale vaid inglise keele seaded või siis inglise ja eesti seaded koos (n: keel inglise ja klaver eesti settingutega). Ka senised update´d pole asjasse selgust toonud.

Arvuti: prose 1,7 GHz, rammi 192 mega. 2 kõvaketast-6 GB (sellel on Windows) ja 20 GB (Linux ja vaba FAT pahna ladustamiseks).


bsdo

Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 22.02.2007
Postitused: 140

Distributsioon: ubuntu server
canada.gif
postituspostitatud: 09.03.2007, 09:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Interneti ühendus koinib?
Ja kas sul äkki on vale plaat tõmmatud- milline arvuti sul on? x86 sobib pentiumitele kõige paremini.
Imelik, kuid 5 seeria oma on nii mõttetu, et soovitan siiski 6.0.6-
Tegelikult on selline asi, et firefox võtab ise juba 50 MB mälu ära ja kuna sul on 192MB rami- ja gnome võtab kuskil 125 miinimum. Seega mälu on soovitavalt juurde panna..

_________________
Ubuntust Image

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 09.03.2007, 10:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sisesta terminali järgmine käsk:
gedit /etc/apt/sources.list
(kuid võid ka niisama graafilises keskonnas liikuda kataloogi etc, siis apt ja sealt võtta lahti sources.list fail)
Ja kopeeri oma sources list siia. Ma kahtlustan, et ta üritab sul midagi tõmmata X rigi serverist, mis pole kõige stabiilsemad.

Ebastabiilsuse asi - viitab vanale Firefoxile, millel ka vast osad pluginad korralikult ei tööta. Proovi, kuidas Mozillaga järsku lood on?

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

paadikapten
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 41
Liitunud: 26.01.2007
Postitused: 300
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Debian/Ubuntu suguharu ja pisidistrod
estonia.gif
postituspostitatud: 09.03.2007, 23:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kõigepealt nüüd pean taastama hävinud Grubi. Sai Windowsile nimelt uus install tehtud, Grub on läinud ja ma ei oska ilma selleta Linuxisse minna.
Linuxi partitsioone ma installi käigus ei puudutanud, need jäid alles, Win läks ikka selle väiksema ketta peale.

Millised on variandid ilma Grubita Linuxisse pääsemiseks ja Grubi taastamiseks?


priit
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 521
Asukoht: Tartu
Distributsioon: CentOS / OS X
estonia.gif
postituspostitatud: 10.03.2007, 01:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Hangi kuskilt m6ni cd, mis buudib grub-i. Nt ubuntu installplaat peaks seda tegema. Kui oled grubi menyys, vajuta 'c', et command-line-i saada. Seal kirjuta 'root(hdx,y)', kus 'x' on k6vaketta number (esimene k6vaketas on 0, teine 1 jne) ja 'y' partitsiooni number (j2lle: esimene partitsioon on numbriga 0, teine 1, kolmas 2). Kui saad mingi m6istliku teate, et see-ja-see-failisysteem, siis kirjuta 'cat /boot/grub/menu.lst' ja vaata, mismoodi seal su ubuntud laeb, ehk siis mingi 'kernel ...' rida ja v6ibolla ka 'initrd ...' rida ja peale seda 'boot'. Peaksid edukalt oma ubuntusse j6udma, kus teed lihtsalt 'sudo grub-install /dev/hdx'.


paadikapten
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 41
Liitunud: 26.01.2007
Postitused: 300
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Debian/Ubuntu suguharu ja pisidistrod
estonia.gif
postituspostitatud: 15.03.2007, 08:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Installikat kasutades on küll võimalik sattuda graafilisse menüüsse, kus saab valida, millist komponenti soovitakse installida, kuid peale soovitud komponendi valikut on vaid kaks varianti: kas minna edasi ja teha puhas install või siis katkestada install ja leppida sellega, et GRUBi pole ikka veel.

Ilmselt on vaja mingit teistsugust installiplaati? Või saab GRUBi taastada ka live CD abil (ka see on olemas)?

Kas on ka võimalus teha nii, et ühendan Windowsi ketta kaablist lahti (Win ju teisel füüsilisel kettal)?

Noh, ja kui siis ka ei saa, tuleb ikkagi puhas install teha. Vähemalt saan siis siia algse sources listi panna...


priit
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 521
Asukoht: Tartu
Distributsioon: CentOS / OS X
estonia.gif
postituspostitatud: 15.03.2007, 08:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas graafilises menüüs ei saa vajutada 'c' klahvi? Minu teada peaks seal grub olema ja töötama.


paadikapten
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 41
Liitunud: 26.01.2007
Postitused: 300
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Debian/Ubuntu suguharu ja pisidistrod
estonia.gif
postituspostitatud: 16.03.2007, 08:18  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

priit kirjutas:
Kas graafilises menüüs ei saa vajutada 'c' klahvi? Minu teada peaks seal grub olema ja töötama.


Proovisin. Kas vajutasin vales kohas või mis.... Polnud kusagil kirjet selle kohta, et "siin vajuta C, kui tahad GRUBI menüüsse saada" ja "c" toksimine ei mõjunud kah kusagil ning partitsioneerijast edasi ma minema ei hakka, sealt tuleb juba puhas install.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group