Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 03.03.2007, 22:04  postituse pealkiri:  Mandriva Linux 2007.1 beta 2  

Mandriva on välja lasknud teise beeta oma uuest versioonist 2007.1. Uue beeta võib leida Mandriva peeglitest /devel kataloogist. Tegu on esimese Mandrivaga, mis on kokku pandud uue "kokkupanija" poolt. Seoses sellega võib tunduvalt rohkem olla erinevaid vigu ja nii palutakse testijatele olla tähelepanelikumad. Mida uut siis uues distributsioonis kaasas on OpenOffice.org 2.1.0, viimane Gnome 2.18 beta2, viimased KDE paketid, Thunderbird 2.0b2 ja Firefox 2.0, Metisse, viimane 2.6.17 kernel koos uute draiveritega, uus RPMDrake, MandrivaUpdate, MandrivaOnline vahendid, XDG menüü, Wengo. Lähemat infot, mida veel uut võib uuest beetast leida saate väljatuleku teatest või siis DistroWatchi lehelt.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu



Viimati muutis spott 03.03.2007, 22:12; muudetud 1 kord
Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 03.03.2007, 22:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mis mõttes uut meetodit ja uusi vahendeid kasutades? Ma jälgin ikka Mandriva arengut üsna lähedalt ja ainus uus asi (mida ka mõlemas viidatud tekstis mainitakse) on uus "kokkupanija" (build manager) - aastaid asja juhtinud Warly lahkus nimelt hiljuti.

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 03.03.2007, 22:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Qilaq kirjutas:
Mis mõttes uut meetodit ja uusi vahendeid kasutades? Ma jälgin ikka Mandriva arengut üsna lähedalt ja ainus uus asi (mida ka mõlemas viidatud tekstis mainitakse) on uus "kokkupanija" (build manager) - aastaid asja juhtinud Warly lahkus nimelt hiljuti.

sain lihtsalt tiba valesti aru. Viga parandatud.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

naps
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 12.11.2005
Postitused: 133


blank.gif
postituspostitatud: 04.03.2007, 17:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mis mõttes _iimane 2.6.17 kernel_ viimane mida mina näinud olen ilma otsimatta oli iimane 2.6.20.1 kernel


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 04.03.2007, 18:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

naps kirjutas:
Mis mõttes _iimane 2.6.17 kernel_ viimane mida mina näinud olen ilma otsimatta oli iimane 2.6.20.1 kernel


mida sa mõtled? kuna mandriva kevadine versioon sisaldab ainult lisa tuuma peal töötavatele kergematele lahendustele, siis jääb sama 2.6.17 kernel, mis sügiseses versioonis oli, sellele on lisatud vaid turvaparandusi ja väga väikseid muudatusi.. 2.6.20 on vist miuteada contrib repos ja selle paigaldamine on kasutaja enda valida, kuid tõenäoliselt mitte kõige töökindlam lahendus (kui ise viimati proovisin, siis puudus selles tugi inteli kaardile minuteada)

_________________
Image Image Image

Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 04.03.2007, 19:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Jah, selgituseks siis nii palju, et 2007.1 - nagu nimigi näitab - ei ole mitte sõna otseses uus versioon, vaid ainult vana versiooni täiendus. Uus versioon ilmub sügisel/sügistalvel, arvatavasti nimeks 2008 (millele omakorda tuleb umbes pool aastat hiljem täiendus nimega 2008.1 - seda muidugi siis, kui praegune ilmumistsükkel püsima jääb).

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group