Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 15.02.2007, 19:09  postituse pealkiri:  Tuxi evangeelium.  

Välja olen toonud kaks olulisemat lõiku Pekka Himanen "Häkkerieetika ja informatsiooniajastu vaimu" 169-172 leheküljelt:

Ja Gatesi süda muutus kõvaks ja ta lausus klientidele ja inseneridele need manamise ja tõotuse sõnad:
"Kuulake mind, te Neumanni lapsed. IBM ja teised suurarvutifirmad sidusid teie esivanemaid ohtlike ja hirmuäratavate litsentsidega enda külge nii kõvasti, et oma hädas hüüdsite te appi Turingi ja Neumanni vaimu. Aga mina ütlen teile: mina olen suurem ja võimsam kui ükski Korporatsioon maa peal enne mind. Kas see tähendab, et ma lõdvendan litsentside kütkeid? Tõesti, tõesti, ma ütlen teile: mitte neid lõdvendama ei ole ma tulnud. Mina seon teid enese külge litsentsidega, mis on kaks korda ohtlikumad ja kümme korda hirmuäratavamad kui need, mille kütkes olid teie esivanemad.. Mina hoian teid kütkes ja ikke all nii, nagu ei ole ikkes hoitud ühtki varasemat sugupõlve. Miks hüüate Turingi ja von Neumanni ja Moore'i vaimu? Nemad ei kuule teid. Mina olen neist suurem ja tugevam, nüüd olen mina vägi ja võim. Üksnes minu poole võite te hüüda, elada üknes minu armu ja tasumise all. Mina olen teile põrguväravad, minu käes on MSNBC portaal ja Blue Screen of Death. Värisege, värisege viimases hädas! Mind ja üksnes mind tuleb teil teenida, ainult siis on teil elu."

Ja juhtus neil aegadel nii, et kaugel maal, kus asub linn nimega Helsingi, elas nooruke arvutiuurija nimega Linuz Tarkpea Torvalds. Linus oli pühendunud mees ja RMS-i jünger ning tulvil Turingi, von Neumanni ja Moore'i vägevat vaimu. Ühel päeval, kui Linus parajasti mõtiskles Arhitektuurist, vajus ta transsi ja talle ilmus nägemus. Nägemus oli suurest priskest Pingviinist, kes jääpangal rahulolevalt kala järas. Seda nähes heitus Linus üliväga ja hüüdis Turingi, Neumanni ja Moore vaimude poole, et nood seletaksid, millega on tegemist.
Unes ilmusidki talle Turing, von neumann ja Moore ja nende vaim ütles: "Ära karda, häkker Linus. Sinule on antud olla kullatükk kullakeste ja oivik oivaliste seas. Pingviin on su looming, sinu operatsioonisüsteem, mille jagad teistele üle kogu maailma. Jääpank- see on sinu jagatud süsteeme täis maailm, kus Pingviin võib tunda rõõmu ja mõnu. Kalad aga litsentseeritud rämps, mis vonkleb allpool maiste jagatud süsteemide piiri. Isukas on see sinu Pingviin. Kõige rõlge, jäle ja ohtlik langeb ta saagiks- iga kood, mis libeda spaketina vingerdab; iga kood, mis on nakatunud jubedistega; iga kood, mis on halvaendeliste ja ohtlike litsentside kütkes. Ja kui ta sellega valmis saab, siis ta kopeerub; ja kui ta kopeerub, siis ta ka dokumenteerub - ja toob vabaduse, rahu ja kirkuse, kõige kihvtima äraolemise kogu Maale ja kõigile, kes seal kodeerivad ja programmeerivad ja tarkvara loovad.

Originaal ja täisversioon Pingviini piiblist:
http://www.ao.com/~regan/penguins/tux.html


indrek
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 412
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Kubuntu
blank.gif
postituspostitatud: 15.02.2007, 21:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minu õde, kes seni olude sunnil (loe: vend valis läpaka ja pani opsüsteemi peale) linuxit kasutas, oli sellest raamatust igal juhul siiralt vaimustunud ja lubas põhimõtteliselt ainult linuxit kasutama jäädagi. Kinkis mulle ka tolle, aga pole veel jõudnud läbida.

Pekka Himanen on muuseas Soomes päris populaarne tüüp - läbi ajaloo noorim filosoofidoktor etc.


laur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 22.01.2006
Postitused: 1195
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Kubuntu, Mandriva, OpenSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 15.02.2007, 22:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Peaks äkki temaga ühendust võtma, et äkki mingisugusele eesti linuksiüritusele ka esinema tuleks.

_________________
Image

uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 16.02.2007, 20:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

laur kirjutas:
Peaks äkki temaga ühendust võtma, et äkki mingisugusele eesti linuksiüritusele ka esinema tuleks.


Ülikooli kutsel peaks ikka tulema, kui aega saab.

Siinkohal ütleksin, et interneti arengut arendavad kunagised ja praegused ülikooli häkkerid, kel nüüd oma juriidilised organisatsioonid:
http://www.ietf.org
http://www.w3.org/


laur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 22.01.2006
Postitused: 1195
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Kubuntu, Mandriva, OpenSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 19.02.2007, 11:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

See on täitsa hea mõte.

_________________
Image

zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1065


blank.gif
postituspostitatud: 26.08.2008, 23:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Idee: see Tuxi evangeelium võiks olla tõlgituna pingviin.org-i vikis Smile


buntus
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 02.12.2007
Postitused: 38

Distributsioon: Ubuntu 9.04
estonia.gif
postituspostitatud: 01.10.2008, 19:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

http://www.kakupesa.net/kakk/tux.html


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group