Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
PeTzZz
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 10.09.2005
Postitused: 629

Distributsioon: Fedora 19
blank.gif
postituspostitatud: 11.02.2007, 14:28  postituse pealkiri:  Amarok ja ka mõned teised programmid ei näita vene tähti  

Mul on üks vene muusikaga CD. Amarok näitab väga imelikke sümboleid artisti ja pala nimes. Sama on ka mõnede vene lugude mp3-dega, mille tagid peaksid muidu venekeelsed olema. Sama on ka üldiselt teiste audioprogrammidega ning ka Nautiluses ehk siis üleüldiselt...

EasyTAG'is saab määrangutest character encoding'ut muuta ja vast sellega saab seal neid näitama panna seal, kuid vaikimisi näitab muidu ka imelikke sümboleid.

Kas asi seisab selle taga, kas vastavas programmis on võimalik muuta character encoding'ut või saab ka muud moodi kuidagi neid tähti vene tähtedena näitama?

Muidu üht albumit mp3'na näitab kõikjal ilusti vene tähtedega. EasyTAG'is saab vast siis teised ka kuidagi ära konvertida, aga kui mängin CD pealt?


johnsmith
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 24.07.2006
Postitused: 714
Asukoht: Universum
Distributsioon: Ubuntu/Gentoo/FreeBSD
finland.gif
postituspostitatud: 11.02.2007, 17:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Seda probleemi tahan mina ka lahendada kui vaid leiduks mingi guru.....

Mul on ka vene muusikat ja pooled neist näitavad laulunimede asemel mingit prügi või küsimärgid.. Sama jama oli mul juba kaua aega tagasi windoosas.

Ma olen mõelnud selle üle ja ilmselt meil puudub tugi sellele kodeeringule millega need tähed on salvestatud. Sama on siis kui sul on mingi programm mis salvestab binaarfaili mingi struktuuri või objekti. Neid saab tagasi lugeda ainult siis kui sa tead mida sa sinna oled kirjutanud siis omad teadmisi selle struktuuri muutujate ja muu kohta.

Prügi on ilmselt siis kui ta arvab, et teab mis kodeeringut on kasutatud aga nende bittide tähendus ei ole antud kodeeringus midagi mõistlikku.

Küsimärgid ilmselt siis kui ta ei suuda tuvastada mingit kodeeringut ega üritagi seda lugeda.

_________________
"Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it" - Henry Ford

PeTzZz
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 10.09.2005
Postitused: 629

Distributsioon: Fedora 19
blank.gif
postituspostitatud: 11.02.2007, 18:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Põhimõtteliselt kui on mp3 failidena, siis paistab, et kui EasyTAG'is sätetes ID3 Tag Settings all valida lugemise character set'iks Cyrillic (Windows-1251), siis on neil kirjad kõik ilusti nähtavad (hetke kaustale tuleb refresh teha, et muutus aset leiaks). Seejärel et ka mujal programmides/failihalduris/jms ilusti näha, tuleb failinimi ja tagid üle salvestada. Siis ta salvestab default encodingus, milleks seal on ISO-8859-1 (kui ei õnnestu selle codinguga salvestada, siis salvestab UNICODE'is). Kui nii teha, siis on igal pool ilusti vene tähed näha. Kui tagides midagi muuta ei ole, aga tahad ümber salvestada, siis võib näiteks suvalise tähe lisada suvalisse kohta ja siis samas ka see ära kustutada, siis laseb salvestada.

Samas kui on Audio CD ja palade informatsioon tõmmatakse kuskilt internetist, siis ma ei kujuta hetkel ette. Tuleb leppida selle kirbumustaga ja etiketti dešifreerimiseks kasutada.

(character encodinguga pole üldse kursis muidu)


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group