Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 25.07.2005, 18:27  postituse pealkiri:  Miks kasutada Gentood???  

Tekkis selline küsimus....
Hetkel käib tiba närvi üks pidev kompileerimine. Updatemisel annab pärast uuesti conf faile kontrollida, sest see muudab need kõik ümber....
Ei vaidle vastu, et sellega õpib palju, kuid lõpuks muutub see pidev kompileerimine ja conf failide käsurealt tagajamine nagu tiba tüütuks... Äkki ma lihtsalt natuke kanatamatu - ei tea....
Äkki keegi oskab tuua põhjendusi, miks Gentoo ikka niii hea on. Endale meeldib, et vastavalt make.conf flagidele kompileeritakse sinule vastav süsteem - jep - see OK ja mulle väga meeldib, kuid miks kuradi päralt on tarvis peale iga updatemist conf failid üle kirjutada????


laurivosandi
Moderaator
Moderaator


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 647
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 25.07.2005, 20:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ega ei olegi vaja, arvan et see rohkem hoiatusena et vanad ei pruugi uue süsteemiga toimida, ma pole ühtegi conf faili muut peale update'mist. muidugi kui mõni serviis käima ei lähe siis vaja pilk peale visata


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 26.07.2005, 06:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

viimane kord jätsin uuendamata ja pärast KDE ei käivitunud. Seekord uuendasin - ja taas KDE ei käivitunud. Default manager oli ära muudetud...


HoHo
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 527
Asukoht: Tallinn/Paide
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 26.07.2005, 23:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
miks kuradi päralt on tarvis peale iga updatemist conf failid üle kirjutada????
Oled sa kuulnud käsust etc-update? See näitab sulle ära mis faile on muudetud ning sealt saad juba ise valida mida võtta, mida jätta, mida modifitseerida. Minu arvates üsnagi lihtne ja mõnus Smile

Võibolla pole ma eriti erapooletu erinevaid distrosid hindama kuid võin kätt südamele pannes öelda et Gentoo on ainus distro mida olen kasutanud üle 24h oma ~1.5a linuxi kogemuse juures.
Siiani pole ma suurt midagi leidnud mis väga valesti oleks või parem olla võiks. Jah, uuendamine võtab aega kuid kuna mul on võrgus paar suht high-end masinat siis võtab see ainult loetud minutid. Conf


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 27.07.2005, 06:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

seda etc-updatet ma ju kasutangi conf failide uuendamsieks.
Kuid kõiki neid järjest üle kontrollida, mida ta nüüd teeb.....


HoHo
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 527
Asukoht: Tallinn/Paide
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 27.07.2005, 10:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
Kuid kõiki neid järjest üle kontrollida, mida ta nüüd teeb.....
Ma ei tea, kui ma nädalas korra või harvemini uD world'i teen siis tavaliselt küll rohkem kui kümmekond confi uuendada ei tule. Neistki parimal juhul võibolla kaks-kolm mida peab hakkama vaatama kas lasta üle või mitte. Ei ütleks et see confide uuendamine võtaks üle paari minuti.
Minul on etc kataloogis kokku ~5-10 faili mida ma külmalt üle ei hakka laskma ning neid uuendatakse haruharva. Samas vahel on ka nii et kui ei uuenda .conf'e siis tekivad samuti probleemid.

Pealegi olen üsna kindel et ka teiste distrotega on samad probleemid, kui mitte hullemadki(ei ole võimalust vaadata mida kuidas uuendatakse). On ju üsna loogiline et kui uuendad miskit proget siis ka sellle confi uuendatakse.

See kui sul KDE ei käivitu viitab et üsna tõenäoliselt upgradeti xorg.conf'i ning nüüd on näiteks videokaardi seaded paigast ära.
Teine variant on see et sa uuendasid kernelit ning ei reinstallinud videokaardi kerneli moodulit.
Kolmas, üsna ebatõenäoline variant, on see et uuendasid KDE 3.3 pealt 3.4 peale ning nüüd ei lase KDM enam root'una sisse logida.

Kui on mingi muu probleem, lase aga tulla. See et ütled lihtsalt et enam ei tööta pole just kõige parem probleemi kirjeldus.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 27.07.2005, 14:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

KE ei käivitunud esimesel juhul just uuendamata conf faili pärast. X lükkas tööle, kõik seaded õiged, kuid KDE käivitamisel ei suutnud süsteemseid teenuseid käima lükata ja kogu moos. Sinna ta jäi. Updatesin conf failid ära - kõik OK.
Järgmine kord oli aga üle kirjutanud rc.conf faili. Seal Defaultmanager vale, muutsin käsurealt asja ära ja läks ilusti tööle.

Olen pikka aega kasutanud Fedorat ja kasutans eda läpakas edasi ning mingit conf failide sellist uuendamist ei toimu.

Oskaks äkki keegi koostada vastava listi /etc/ conf failidest, mida tuleb alati uendamisel jälgida?
xorg.conf ja rc.conf-i tean nüüd juba ise ka Razz


HoHo
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 527
Asukoht: Tallinn/Paide
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 27.07.2005, 15:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
Olen pikka aega kasutanud Fedorat ja kasutans eda läpakas edasi ning mingit conf failide sellist uuendamist ei toimu.
Kui tihti sa seal xorg/xfreed või kde'd uuendasid? Ma arvan et seal on lihtsalt by default pandud mingi teine default manager.
spott kirjutas:
Oskaks äkki keegi koostada vastava listi /etc/ conf failidest, mida tuleb alati uendamisel jälgida?
Minu masin on tüüpiline desktop, mingeid servereid ega muud imelikku seal ei jookse seega on confe suht vähe mida jälgida tarvis. Üldine reegel on et kui ma ise pole mõnd faili muutnud siis võin suht rahulikult selle automaatselt uuendada.

Failid mida ma automaatselt ei lase /etc kataloogis uuendada on:
Kood:

X11/xorg.conf
conf.d's
   net
   rc
portage kataloogis kõik failid
fstab
locales.build
make.conf
rc.conf
resolv.conf

Nende puhul vaatan mida muudeti. Kui midagi mu enda modifitseeritut ei ole muudetud siis lasen üle.
Kõik ülejäänud lasen suht külma kõhuga updateda. Siiani pole probleeme tekkinud. Samamoodi polnud mul probleemi kui kunagi ammu olid kõik conf failid ~4 kuud uuendamata ning siis ühel päeval need uuendasin. Võibolla mul lihtsalt vedas.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 27.07.2005, 19:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kusjuures sai ka KDE-d Fedora all mitmeid kordi uuendatud. Alustasin versioon 3.2-ga ja lõpuks oli 3.4. Kordagi mingeid probleeme küll ei mäleta...


dwight
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 9

Distributsioon: Arch
blank.gif
postituspostitatud: 27.07.2005, 19:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Võibolla pole see nüüd just kõige õigem koht oma distro-eelistusest rääkimiseks, aga ma ikkagi mainin ära, et mingi aeg tagasi kasutasin ise ka Gentoo'd ja ausalt öeldes viskas ära see pidev kompileerimine. Samas oli soov ikkagi kasutada uusimat tarkvara. Leidsin siis sellise linuxi distro nagu Arch. Võibolla olete kuulnud võibolla mitte. Ma ei hakka mingit promojuttu tegema aga keda huvitab võib näiteks lugeda nende foorumis teemat a la Gentoo vs. Arch. Ja kui tõsisemalt huvitama hakkab eks siis edasi oskab igaüks ise. Very Happy


laurivosandi
Moderaator
Moderaator


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 647
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 28.07.2005, 11:18  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

arch oli ypris broo aga siiski gentoo sydamel2hedasem


indrek
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 412
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Kubuntu
blank.gif
postituspostitatud: 03.08.2005, 18:50  postituse pealkiri:  alternatiivid etc-updatele  

etc-updatele on muidu olemas päris mitu alternatiivi. Levinuim neist dispatch-conf - võtab peale lühikest kasutamist märksa vähem aega, aga et ma alati ta nime ära unustan, siis jõuan ikka ja jälle etc-update juurde tagasi.
Üks vanem õpetus dispatch-confi konfimisest:
http://forums.gentoo.org/viewtopic.php?t=184107


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group