Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 01.01.2007, 16:16  postituse pealkiri:  DistroWatchi aasta kokkuvõte  

DistroWatch on teinud nüüd uue kokkuvõte erinevate distributsioonide populaarsuse kohta. Kõrvuti on pandud siis 25 kõige populaarsemat distributsiooni 2005. ja 2006. aastal. Esimene koht kuulub ikka Ubuntule, see pole muutunud. Samas on näha, et 2005. aasta kolmandal kohal olnud Suse (nüüd openSuse) tuleb väga hoogsalt järgi. Sellise kasutajate arvu kasvuga võib openSuse aasta lõpuks isegi Ubuntu esikohalt kukutada. 2005 aasta teine koht Mandriva jätkab aga allakäigu spiraali koos Knoppixi ja Xandrosega. Viimane on kukkunud 12. kohalt 21. kohale, Mandriva aga ainult teiselt viiendale. Nii Fedora Core, kui ka MEPIS on tõusnud mõlemad ühe koha võrra - vastavalt kolmandale ja neljandale kohale. Kaks nö "nohikute" distributsiooni - Slackware ja Gentoo on aga jätkuvalt suutnud hoida oma positsioone esimese kümne seas. Nad on vaid kohad ära vahetatud omavahel. Suurimateks tõusjateks on aga Zenwalk ja PCLinuxOS, millest esimene on tõusnud tabelis kaheksa kohta ja teine viis. Keda antud edetabel rohkem huvitab, siis tasub vaadata DistroWatchi lehele.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 01.01.2007, 17:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

see tabel võiks olla kuidagi paremini üles ehitatud, või nad võiks teha mingi teise tabeli kõrvale, kus oleks statistika nagu see bsd-si kokku lugev on, sest midagi erilist see praegune tabel ei näita, kõrgema koha saavad need, kes rohkem meediasse jõuavad, opensuse oma windowsi teemaga ja ubuntu suure promoga, eks ikka inimene läheb ja vaatab, et mis see distro siis endast kujutab, knopperi langevust võib ehk põhjendada lihtsalt sellega, et enamus teab, et see on parimaid vahendeid, millega korralikult ämbri kukkund süsteemi veel taastada, see vast ka põhjus, miks enam vastavat lehekülge eriti ei vaadata.. samas on ka palju livecd-si ilmund, mis võtavad knopperi eesmärkidelt oma osa Smile

_________________
Image Image Image

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 01.01.2007, 20:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mnjah

Sai siis järgi proovitud praegu Mandriva Linux 2007 ja tuleb tõesti tunnistada - minu kunagised kogemused Mandrivaga olid tunduvalt paremad.
Proovisin siis talitada nii, et konsooli ei puudu. Ei tulnud sellest midagi välja. Kuna olen mõnda aega ka KDE-st eemal olnud, siis see tekitas parajalt uue kasutaja tunde. Mis häiris:
* minu nVidia videokaart pandi ikka tööle generic draiveritega ja seda kohta, kust ma oleks saanud lisada nVidia enda draiverid - mina ei leidnud.
* Erinevatest seadistusvõimalustest on kokku kasvanud tõeline segapudru - KDE enda vahendi, siis Mandriva loodud
* Täielik jama on uuendamise protseduur - mulle pakuti välja kümneid pakette, mida uuendada - aga märgistama, et nad ikka alla tõmmataks - tuleb kõik ükshaaval. Sellist valikut, et märgista kõik uuendused - ei leidnud.
* Tarkvara paigaldusest ei saanud mitte halligi aru - kohalik graafiline lahendusega ei õnnestunud minul küll erinevatest repositooriumitest Firefoxi leida. Ja lisasin eelnevalt seal erinevad Mandriva repositooriumid. Lisaks - selle käivitamisel sain alati ka veateate, et pakett install lõpetas ootamatult vms.
* Praegu lõpetuseks aga - enam ma sisse logida ka ei saa. Kogemata panin Mandriva teemade halduses vaikimisi teemaks drake3d, mis selgus, et on 3D töölaud. Nüüd tuleb ette mingi imelik konsool (mitte KDE KDM), kus sisestan oma kasutajanime ja parooli (isegi seanssi ei saa valida, kuigi paigaldasin ka teised töölauad), siis avaneb 3D töölaua seadistuse aken (peale seda, kui olen root parooli sisestanud), kuid see teatab, et minu riistvara ei toeta 3D-d ja ainuke valik jääb Loobu. Ja olengi tagasi selle sisselogimise juures.

Meenutan veelkord - üritasin kõike korda ajada ilma konsoolita. Peale viimast jama siiski pidin sellest valikust loobuma. Õnneks urpmi käsud veel meeles ja õnnestus nano paigaldada, kuid kust ma seda vaikimisi teemat saan muuta - seda ma küll kdm-i conf failist üles ei leidnud.

Seega on minu hinnang hetkel Mandrivale - ei ole enam tegu selle kasutajasõbraliku distributsiooniga, mis kunagi oli. Teised on järgi tulnud jõudsalt ja pakuvad tunduvalt paremaid lahendusi. Seega lihtsalt kohe mp3 toe pärast mina küll enam kellegile Mandrivat ei soovita.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 01.01.2007, 21:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Veidrad kogemused... täiesti erinevad mu enda omadest...
Ehkki pole eriline "raketiteadlane", üritan mõnda asja ehk selgitada. (nVidia kaardi jätan vahele, kuna ma ei ole kunagi aru saanud, milleks need "nVidia enda" draiverid head on või mille poolest nad paremad on kui see, mida X nagunii pakub...)
Kui ma aru saan, oli tegemist uue paigaldusega, mitte vana uuendamisega? Mis uuendustega siis tegu on? Need, mis paigaldamise lõpus antakse?
Firefox on täiesti kindlalt olemas, kui muidu ei leia, pane Rpmdrake'is otsingusse. Ainult et ML2007 jaoks oli see veel vana versioon, ma ei ole kindel, kas praeguseks on FF2 tagasi porditud või mitte.
Mis mõttes on seadistused segapudru? KDE-s saad valida seadistused, mis seadistavad üldjuhul töölauda (kasutaja oma; tõsi, seal on ka ühtteist, mille seadistamiseks läheb vaja administraatori õigusi); Mandriva seadistused puudutavad üldjuhul asju, mida "tavaline kasutaja" eriti ei vajagi või vähemalt ei vaja pidevalt.
Mis paganama teemahaldur? Drake3d ei ole mingi teema, vaid sisuliselt töölauakeskkond (Compiz, Beryl või mis iganes). Sisselogimisaken peaks olema ikka KDM, kui see ei ole, siis tuleb see ümber määrata - kui sisselogimine graafilisse keskkonda ei õnnestu, siis käsurealt "drakedm" võimaldab seda vahetada nt GDM-i või XDM-i vastu - muidugi saab ka avada virtuaalkonsooli ja sealt käsurealt sisse logida otse KDE-sse.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 02.01.2007, 00:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

nvidia draiveri paigaldamiseks on vaja kas kirjutada urpmi nvidia või siis otsida graafilisest pakihaldurist, seal on vist ainult see teema, et peab olema olemas plf-(non)free repo, sest nvidia minuteada ametlikus repos oma litsentsi tõttu ei tohiks eksisteerida

mandriva seadistuste kohta on mul seni ainult head sõnad Rolling Eyes

uuendamise külg on tõesti hetkel natuke nõrk, aga päris kindel on see, et vastav linnukeste märkimine uuenduste ette peaks olema olemas juba cookeris ja vbl on see ka praeguseks hetkeks juba tagasi porditud..
vaikimisi teemaks saab drake3D panna? mäletan, et selle saab kdm-ist määrata vaikimisi töölauakeskkonnaks, muudad vastavad seaded ära ning seejärel uuesti kdm-ist kde või mõni muu..
päris oma esmaste kogemuste põhjal pole veel mõtet miskit nii maha teha Razz ma ka ubuntuga hakkama ei saa, ma ei ole sellep veel väitnud, et see distro täiesti puusse on Smile (vähemalt õnnestus mul mdv2006 -> upgrade -> mdv2007 100% probleemideta Razz)

_________________
Image Image Image

uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 02.01.2007, 02:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

FreeBSD on ühe koha võrra langenud- ja vist langeb ka edaspidi, sest ta kasutab ikka oma sinist sysinstalli (aga sellest ei ole midagi halba); on ikkagi väiksema kõikumisega.

PC-BSD puhul on see lihtsalt ajutine näide, kuna ta on nii uus ja nüüd alles hakkab midagi looma..

Kas see on selle bsd stati kood või?

http://www.koders.com/c/fid56BC47A864BBDC5FCF45BFA9442F3F101C44D6F3.aspx


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 02.01.2007, 22:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

katsun oma vastuse homme kirja panna. Kui saaks uuesti süsteemi tööle, siis võiks nädalavahetustel isegi pilte sellest teha, mis asjad mind häirivad. kdm-is oli see jah, kus ma dark3d valisin. Äkki annad juhkiseid, kust ma selle keelata saaks? St mittegraafilises keskonnas. Mingi totakas logimise aken on igaljuhul - see pole tüüpiline KDE.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 02.01.2007, 22:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

drakedm käsurealt avab sisselogimisakna elik kuvahalduri valimise dialoogi. Valikud on KDM, GDM ja XDM (vähemalt minul, GDM võib ka puududa, ma usun). Drake3d saab vist ka välja lülitada käsurealt, kuigi selles ma väga kindel ei ole (küll peaks aitama, kui käsureal urpmiga (urpme 'pakett' siis) eemaldada vastavad paketid, siis neid ei laadita, sest pole midagi laadida - paketid peaksid olema arvatavasti compiz näiteks või xgl või midagi sellist)

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 02.01.2007, 22:45  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Selle peaks saama kusagilt conf failis ju määrata, millesse ta sisse logib. Kuid vähemalt kiiruga kdm-i confist ma seda ei leidnud. Kuid see oli ka nii paljusid asju täis, et võis kahesilmavahele jääda.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 02.01.2007, 23:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
Selle peaks saama kusagilt conf failis ju määrata, millesse ta sisse logib. Kuid vähemalt kiiruga kdm-i confist ma seda ei leidnud. Kuid see oli ka nii paljusid asju täis, et võis kahesilmavahele jääda.


Abiks võib olla lugeda vastavat Errata saiti wikis

Võimalik, et see ka aitab midagi: http://mandrivausers.org/lofiversion/index.php/t36558.html


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group