Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 28.12.2006, 14:03  postituse pealkiri:  uus täpsustus seoses paljude asjadega  

Et milline standart valitseb pingviinis? Kui palju ja mida võib kommenteerida ning mis on moraalsed piirangud, et kollast kaarti ei saaks? Veidi täpsemalt paluks, mida tohib ja mida ei tohi?

ning tahaks kuulda nõuannet oma litsentsi suhtes, kas see on ka arusaamatu või tuleb täpsustada:
http://uniz.myftp.org/eeslax/COPYRIGHT.txt


indrek56
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 30.08.2006
Postitused: 282
Asukoht: Tartu
Distributsioon: opensuse
estonia.gif
postituspostitatud: 28.12.2006, 14:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

pole küll päris võrreldav, aga kodus ntx meil ka kuskil eriti midagi kokkulepitud ja kirjas pole, oma sisekõhutunne ütleb ikka päris hästi ära, siiani veel koos.
ja kui lähebki midagi viltu (inimesed ju ikkagi) siis on sellest ainult õppida ja võimalus targemalt edasi minna.




Viimati muutis indrek56 28.12.2006, 14:20; muudetud 1 kord
uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 28.12.2006, 14:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Vastan samaga:
http://uniz.myftp.org/?Uudised


HoHo
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 527
Asukoht: Tallinn/Paide
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 28.12.2006, 14:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

uniz kirjutas:
Laughing
Kas "liigne lohakus ja hoolimatus teiste foorumlaste suhtes" tähendab seda et nad pole piisavalt kiired su läbu kustutamisel?


priit
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 521
Asukoht: Tartu
Distributsioon: CentOS / OS X
estonia.gif
postituspostitatud: 28.12.2006, 15:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

uniz kirjutas:


Sul on vist palju probleeme. Katsu üle saada. Päriselt.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 28.12.2006, 15:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

uniz kirjutas:

Kollaseid kaarte võid sa saada kuni 10.

Tüdinud su mõttetu läbu lihtsalt kustutamisest. Nüüd jääb jälg maha. Ühtlasi on see teistele kasutajatele hoiatuseks.

Sa suudad postitada 20% juhtudest teemasse ja sellest võõib kasvada ka asjalik arutelu. Kuid kui sa täiesti lambist hakkad nö segast ajama mingitest päkapikudest, halvast ilmast ja ma ei tea millest veel - siis see on puhas läbu ja ei kuulu teemasse. Lisaks ka postitused Linuxi abi teemades, et Linux on pahn ja kasutage BSD-d. Kui inimene on tulnud siia abi küsima Linuxi kohta, siis pole vaja hakkata talle kärbseid pähe ajama BSD asjus. Eriti, kui selle sisu pole muud, kui BSD on palju parem kui Linux. Ilma ühegi põhjenduseta, ilma näiteta, et mille poolest siis antud probleem BSDs paremini oleks lahendatud.

Ma austan iga inimese põhimõtteid ja veendumusi. Mul ei ole midagi BSD vastu ja tahan seda juba pikemat aega ka ise katsetada põhjalikult (minu puhul põhjalikult tähendab 1-2 kuud kasutamist). Ja samas säilitan ma austuse igal juhul kõigi teiste operatsioonisüsteemide kasutajate vastu. V.a veendunud Windowsi vargad, kelle ainuke põhjendus Windowsi kasutamiseks on, et he atunne on, kui midagi pira arvutis on.

Ja tänan selle punase kaardi eest.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 28.12.2006, 15:56  postituse pealkiri:  Re: uus täpsustus seoses paljude asjadega  

uniz kirjutas:
Et milline standart valitseb pingviinis? Kui palju ja mida võib kommenteerida ning mis on moraalsed piirangud, et kollast kaarti ei saaks? Veidi täpsemalt paluks, mida tohib ja mida ei tohi?

ning tahaks kuulda nõuannet oma litsentsi suhtes, kas see on ka arusaamatu või tuleb täpsustada:
http://uniz.myftp.org/eeslax/COPYRIGHT.txt

antud litsents pole ühilduv GPL litsentsiga. Nimelt on miinuseks see osa:
Kood:

Müüa seda koodi ilma koopia omaniku loata on keelatud ning samuti kui
on tehtud koodis muudatusi, siis tuleks võtta ühendust koopiaõiguste omanikuga.


Lisaks tekitab segadust punkt:


Kood:
eeslax *.* igasugustes failiformaatides välja arvatud eeslax.iso või ee_slax.iso, kuhu kuulub ka GPL litsents.


eeslax põhineb GPL litsentsiga toodetel. Sina ei saa neile enam mingil moel piiranguid peale panna. Sa saad lisada sinna oma koodi ja need eraldi litsenseerida, kuid siis pead sa oma Copyright tingimusi kõvasti muutma. Nimelt pead sa teada andma, mis on sinu tehtud ja eraldi litsentsi all ja mis on mujalt võetud.

Praegusel juhul rikud sa oma Copyright tingimustega räigelt GPL litsentsi. Sest ma võin vabalt alla tõmmata selle eeslax ISO faili ja seda edasi levitada vabalt TAR formaadis. Ja selleks annab mulle õiguse Slackware litsents.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 28.12.2006, 17:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma tegin vastavad muudatused/parandused siis, et kas nüüd on arusaadav..

Ilmselt on ikka mingi patent vaja võtta mingile programmile, kuid see on lihtslalt ju arusaadav, et kui inimene on reaalsel kujul olemas, siis on tal ka mingeid õigusi enda faili osasi kaitsta. Umbes nagu autoriõigus enda pildile..

See on siis tore, et spottil kasvas isu bsd vastu.. samas olen mina ka poolt, et ma kasutan ainult bsd'd ja mitte windowsi, sest bsd ei ole windows. Kodulehe arvuti on mul täielikult bsd ja gpl-i alla ja kui ma seda ka tõestada ei suuda, siis ma saan spottilt varsti punase kaardi?? On ju nii..

Ning samas on täiesti vastik kuuluda Windowsi kasutajate hulka, kuna siis võidakse sind süüdistada illegaalse windowsi kasutamises, ning saad jälle kollase kaardi- seepärast olen püüdnud nii vähegi kui võimalik FreeBSD poole minna. Eesmärk ja minek sinnapoole on. Kõik masinad bsd alla. JA kel meeldib linux, siis sinna alla...

Ja samas pidingi teie pärast hülgama unix.planet.ee et see ei olnud freeBSD- vähemalt keegi pole väitnud, et on. Näe nüüd on mu kodukas kooskõlas FreeBSD ja PCBSD-ga.

Selgituseks muidugi, et eeslax ei ole bsd, vaid linuxi distro.

Eks mul viskabki GPL- üle, et mind ei usuta, et ma selle distro tegin. Tuleb õppida BSD värki ning täielikult kood sulgeda.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 28.12.2006, 19:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sa ei saanud ikka aru, miks sa need kollased kaardid said...
Nu ega siis polegi muud teha. Kui mõistus ei võta, siis ei võta.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 28.12.2006, 20:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
sa ei saanud ikka aru, miks sa need kollased kaardid said...
Nu ega siis polegi muud teha. Kui mõistus ei võta, siis ei võta.

Nagu ma aru saan, sain ma scripts and programmide eest, mida tembeldati kohe illegaalseks ning varastatud e. kuulujuttude põhjal.

Jus sel hetkel tekkis ka kollane kaart.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 28.12.2006, 20:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ei - selle eest sa ei saanud. See pole meie mure, mida sa oma serveris jagad.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 28.12.2006, 20:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
ei - selle eest sa ei saanud. See pole meie mure, mida sa oma serveris jagad.

Tore, aga see tekkis kuidagi samal ajal..


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 28.12.2006, 20:55  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Muideks - su Copyright on endiselt kehtetu. Nimelt pole see su distributsiooniga kaasas, filelistis ja changelogis pole märkigi et antud fail oleks teise litsentsi all. Ainuke litsents, mis kaasas on on GPL. See tähendab, et sa oled ka pannud oma mooduli GPL-i alla. Kuidas seda vältida:
Muuda faili Litcense, siis muuda faili Copying, filelistis määra ära, mis fail ei kuulu GPL litsentsi alla ja täida korralikult ära changelog.txt fail.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 28.12.2006, 21:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
Muideks - su Copyright on endiselt kehtetu. Nimelt pole see su distributsiooniga kaasas, filelistis ja changelogis pole märkigi et antud fail oleks teise litsentsi all. Ainuke litsents, mis kaasas on on GPL. See tähendab, et sa oled ka pannud oma mooduli GPL-i alla. Kuidas seda vältida:
Muuda faili Litcense, siis muuda faili Copying, filelistis määra ära, mis fail ei kuulu GPL litsentsi alla ja täida korralikult ära changelog.txt fail.


Vist jah- aga see suht ükstapuha ju.. minu kodukal on copyright juba üleval ning selgelt märku antud, kuid jah.. eks ta nii ole.. tegelikult jumala õgus.

Ega see ee_slax midagi erilist ka ei ole.. siiamaani ühtegi kiitvat sõna ei ole saanud- ju ta üks pask on..


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 28.12.2006, 21:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sinu koduka Copyrightist pole midagi kasu, kuna kogu ülejäänud eeslax kasutab GPL litsentsi. See täähendab, et kuna mul on sinu arvutis sinu ISO fail olemas, siis ma võin seda sajas eksemplaris omakorda edasi levitada.

See ongi peamine põhjus, miks GPL NÕUAB, et litsents oleks kaasas vastava tarkvara paketiga. Mitte ei rahulduta mingi lingiga või mainimisega.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 28.12.2006, 21:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ok. Võid ju levitada, kui tahad.. mul praegu firefox 20% tõlkega..

Aga tänan nõuande eest ja kollase kaardi eest.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group