Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 07.12.2006, 17:15  postituse pealkiri:  openSuse 10.2 ametlikult väljas  

Kuigi openSuse 10.2 sai valmis juba eelmisel nädalal, siis täna on see päev, kui pidulikult ja ametlikult uus openSuse 10.2 välja lasti. Vahepealne aeg kulus ISO-failide levitamiseks peegelserveritesse ja muuks, et väljatulekul ikka kasutajatele ka kohe midagi pakkuda oleks. Tegu on siis ühtlasi esimese Susega, mis kannab nüüd nime openSuse ja mille arendamise eest suuremalt jaolt vastutab juba openSuse kommuun, mitte enam Novell. Uus versioon on saadaval 1 DVD-na või 5 CD-na ja lisaks nendele ka lisa-CDd suletud koodiga tarkvara ja "teise ringi" keelte toe jaoks. Mida uut siis openSuse 10.2 meile kaasa toob? Arendajad on ära märkinud, et nad on ümber kujundanud nii KDE kui ka Gnome välimuse, lisatud on Firefox 2.0, ext3 on nüüd vaikimisi failisüsteem, lisatud on sisemiste SD kaardilugejate toetus, uus voolutarbe haldur, parandatud on ka paketihaldurit. Lähemat infot saate veel uue openSuse 10.2 ametlikust väljalasketeatest või DistroWatchi lehelt.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 08.12.2006, 13:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ka on kellegil juba peal? Et kuidas töötab ning mis on paremaks läinud?




Viimati muutis uniz 08.12.2006, 15:44; muudetud 1 kord
ain
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 25.09.2006
Postitused: 218

Distributsioon: openSUSE
blank.gif
postituspostitatud: 08.12.2006, 15:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Baassüsteem on nüüd vähemalt osaliselt eestikeelne (ehkki vigane mõnest kohast pisut, aga siin on pigem küsimus vormis, mitte midagi täielikku arusaamatust tekitavat). Keeled on jagatud nii:
- kõik baassüsteemi tõlked on paigalduse põhikomplektis
- nende keelte, mille bassüsteem on tõlgitud üle 98% muud tõlked (KDE, OO.o, sõnastikud) on samuti põhikomplektis
- ülejäänud keelte muud tõlked ja sõnastikud on plaadil ***-Addon-Lang-***, mis tuleb paigalduse alguses lisatootena registreerida, siis küsitakse seda hiljem ja saab kohe kõik korraga peale
- ftp-paigaldusel on kõik tõlked kohe saadaval
- openSUSE peegel Eestis on ftp.estpak.ee/pub/suse/opensuse/distribution/10.2


uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 08.12.2006, 21:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ain kirjutas:
Baassüsteem on nüüd vähemalt osaliselt eestikeelne (ehkki vigane mõnest kohast pisut, aga siin on pigem küsimus vormis, mitte midagi täielikku arusaamatust tekitavat). Keeled on jagatud nii:
- kõik baassüsteemi tõlked on paigalduse põhikomplektis
- nende keelte, mille bassüsteem on tõlgitud üle 98% muud tõlked (KDE, OO.o, sõnastikud) on samuti põhikomplektis
- ülejäänud keelte muud tõlked ja sõnastikud on plaadil ***-Addon-Lang-***, mis tuleb paigalduse alguses lisatootena registreerida, siis küsitakse seda hiljem ja saab kohe kõik korraga peale
- ftp-paigaldusel on kõik tõlked kohe saadaval
- openSUSE peegel Eestis on ftp.estpak.ee/pub/suse/opensuse/distribution/10.2


Läbi võrgu ei ole mõttet


Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 08.12.2006, 21:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

uniz kirjutas:
Läbi võrgu ei ole mõttet

Mis mõttes pole mõtet? Kas sa eelistad siis oodata, kuni keegi sulle CD-d või DVD kätte toimetab? Ikka võrgu kaudu, olgu siis ISO-t alla laadides või puhtalt võrgu kaudu paigaldades...


uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 08.12.2006, 21:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Qilaq kirjutas:
uniz kirjutas:
Läbi võrgu ei ole mõttet

Mis mõttes pole mõtet? Kas sa eelistad siis oodata, kuni keegi sulle CD-d või DVD kätte toimetab? Ikka võrgu kaudu, olgu siis ISO-t alla laadides või puhtalt võrgu kaudu paigaldades...

Eks, proovi läbi võrgu installida..


ain
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 25.09.2006
Postitused: 218

Distributsioon: openSUSE
blank.gif
postituspostitatud: 08.12.2006, 22:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma olen suurema jao susesid läbi võrgu installinud viimase 6...7 aasta jooksul, väga suur mõte on. Isegi maksimuminstalli puhul on allalaaditava pasa suurus palju vähem kui 1 CD jagu ja ei võta üle kahe tunni, tavaliselt tund-poolteist. Praegu isode kõrvetamiseks pidin ma 7 CD-d alla tõmbama, kuna ma installisn enne, kui repod lugemiseks avati, see võttis oma 4 tundi.


uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 08.12.2006, 22:55  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ain kirjutas:
Ma olen suurema jao susesid läbi võrgu installinud viimase 6...7 aasta jooksul, väga suur mõte on. Isegi maksimuminstalli puhul on allalaaditava pasa suurus palju vähem kui 1 CD jagu ja ei võta üle kahe tunni, tavaliselt tund-poolteist. Praegu isode kõrvetamiseks pidin ma 7 CD-d alla tõmbama, kuna ma installisn enne, kui repod lugemiseks avati, see võttis oma 4 tundi.

Seda küll..

Aga ma ei saa opensuse mini cd-ga installida- kuigi mul on 256MB mälu- tahab ta veel swap-i ning vahepeal läheb inglise keelseks ja siis tuleb sinine yast. Ja punaseks läheb ka. Sain ftp aadressi paika jne..

Kuid ma ei julge installida, sest mul on hda1 (25g) windows, hda2(40g) AES-serpent (256+125)krüpteeritud ja unknow, hda3 (9g)on ext3 ja hda4 on swap - plaanis hda3 ja hda4 kustutada ja installida freeBSD uuesti..
Kuid suse näitab hda1 c mountpoint ja siis tekib hda3 ja hda4 ja hda5 ja hda7- kus need hda5 ja hda 7 tulevad- ma kardan, et ta varastab mult hda2 krüpteeritud partitsiooni ära- seal on mul arhiivitud materjal- samuti kõik matrixi filmid. krt!
Parem ootan natuke kui nad stabiilse freeBSD 6.2 välja lasevad.


ain
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 25.09.2006
Postitused: 218

Distributsioon: openSUSE
blank.gif
postituspostitatud: 08.12.2006, 23:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

No see on juba meditsiiniline probleem. Selle pisiasja tõttu ei peaks soovitama võrguinstalli mitte kasutada, paljudel inimestel polegi hda2, mida varastada.
Oled sa kunagi tähele pannud, et suse kasutajateks on enamasti inimesed, kes kasutavad tarkvara (näiteks töö tegemiseks), mitte ei katseta seda? Selles ongi erinevus... Smile


ain
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 25.09.2006
Postitused: 218

Distributsioon: openSUSE
blank.gif
postituspostitatud: 08.12.2006, 23:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tähelepanu... Üks tüütu viga siiski alles YAST-is, vt. https://bugzilla.novell.com/show_bug.cgi?id=227256 - samas ma kirjeldasin ka workaroundi, seega peaks hakkama saama. See ei morjenda installil, küll aga hilisemal paigaldusallikate lisamisel. Srry, olin testperioodil väga hõivatud, ei märganud õigel ajal Sad


uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 08.12.2006, 23:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ain kirjutas:
No see on juba meditsiiniline probleem. Selle pisiasja tõttu ei peaks soovitama võrguinstalli mitte kasutada, paljudel inimestel polegi hda2, mida varastada.
Oled sa kunagi tähele pannud, et suse kasutajateks on enamasti inimesed, kes kasutavad tarkvara (näiteks töö tegemiseks), mitte ei katseta seda? Selles ongi erinevus... Smile


Kui statistikat teha, siis paljud inimesed kasutavad Eestis ainult Windowsi (sest arvutipoed müüvad koos windows xp-ga hetkel)

Huvitav. et kui kellegil on midagi ära krüptitud, siis on ta kohe varastanud..

Mina katsetan ikkagi edasi..
Tahaks kunagi firma luua, mis tegeleb *nixi arvutitega. Kõik varuosad ja lisaseadmed ühestkohast- nagu hea apple-
Võib-olla järgmises elus. Pole probleeme riistvaraga..




Viimati muutis uniz 08.12.2006, 23:35; muudetud 1 kord
uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 08.12.2006, 23:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ain kirjutas:
Tähelepanu... Üks tüütu viga siiski alles YAST-is, vt. https://bugzilla.novell.com/show_bug.cgi?id=227256 - samas ma kirjeldasin ka workaroundi, seega peaks hakkama saama. See ei morjenda installil, küll aga hilisemal paigaldusallikate lisamisel. Srry, olin testperioodil väga hõivatud, ei märganud õigel ajal Sad


Selle vea all ma kannatasingi- ikkagi kriitiline..


ain
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 25.09.2006
Postitused: 218

Distributsioon: openSUSE
blank.gif
postituspostitatud: 08.12.2006, 23:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Jah? Jumalime. Ütlend siis, et kannatad, ma oleks selle raportinud mitu tundi varem, kui Tšehhimaal veel tööpäev oli.
See, et Jeesus sinusuguste eest juba ära kannatas, ei vabasta veel bugidest teatamise vajadusest.


uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 09.12.2006, 18:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ain kirjutas:
Jah? Jumalime. Ütlend siis, et kannatad, ma oleks selle raportinud mitu tundi varem, kui T%u0161ehhimaal veel tööpäev oli.
See, et Jeesus sinusuguste eest juba ära kannatas, ei vabasta veel bugidest teatamise vajadusest.


Image
Seda nüüd küll..

ain kirjutas:
No see on juba meditsiiniline probleem. Selle pisiasja tõttu ei peaks soovitama võrguinstalli mitte kasutada, paljudel inimestel polegi hda2, mida varastada.
Oled sa kunagi tähele pannud, et suse kasutajateks on enamasti inimesed, kes kasutavad tarkvara (näiteks töö tegemiseks), mitte ei katseta seda? Selles ongi erinevus... Smile


Kui tekib aja jooksul terve hunnik cd plaate, kuhu siis panna- ikka ühte kohta.. plaadid niikuinii aja jooksul riknevad- kõvaketas on aga eluaegne.. kerge backup teisele jne.. Plaadid lähevad hävitamisele..
nt. pc ajairja plaadid- kõik kõvakettale ning hiljem- välisele kõvakettale jne..


murdock
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 48
Liitunud: 08.06.2006
Postitused: 140
Asukoht: harjumaa

estonia.gif
postituspostitatud: 11.12.2006, 17:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas sellel distrol live CD võimalus ka on? Ennem ei hakka enam ühtegi linuxit installima millel see puudub.

_________________
Harjutamine teeb heaks harjutajaks, meistrid sünnivad!

indrek
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 412
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Kubuntu
blank.gif
postituspostitatud: 11.12.2006, 22:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kiire küsimus - kas minicd võimaldab tänapäeval üle adsli võrku minna?


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 16.12.2006, 02:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mind huvitab ka see, et kas mingit live cd-d ka on, millega arengut nagu vaadata, 10.1 õnnestus mul ühele masinale peale lasta, aga seal sai suse aeg kiirelt otsa, sest peale kerneli uuendust keeras ta põhimõtteliselt bootimise peapeale ja iga uuendusega just sellist asja näha ei tahaks, tahaks lihtsalt live cd-lt näha, et kuidas asi välja näeb Smile

_________________
Image Image Image

uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 16.12.2006, 11:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
mind huvitab ka see, et kas mingit live cd-d ka on, millega arengut nagu vaadata, 10.1 õnnestus mul ühele masinale peale lasta, aga seal sai suse aeg kiirelt otsa, sest peale kerneli uuendust keeras ta põhimõtteliselt bootimise peapeale ja iga uuendusega just sellist asja näha ei tahaks, tahaks lihtsalt live cd-lt näha, et kuidas asi välja näeb Smile

Vaata parem pilte.
http://forumsuse.free.fr/ftp/SuSE-10.1RC1/
opensuse on nii suure valikuga, et seal vaevalt nüüd live vaja läheb-


Zen

Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 35
Liitunud: 07.10.2005
Postitused: 155


estonia.gif
postituspostitatud: 16.12.2006, 14:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Live DVD peaks lähima nädala jooksul välja tulema.
http://download.opensuse.org/


ain
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 25.09.2006
Postitused: 218

Distributsioon: openSUSE
blank.gif
postituspostitatud: 25.01.2007, 22:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Adrian Schröter
to suse-mirror

show details
7:21 pm (2 hours ago)

Live-seesamuse kohta mirrors-listist -

Hi,

The last missing bit for openSUSE 10.2, the Live DVD does get synced now to
our stage area. It will fill another 2GB on your systems ...

bye
adrian


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group