Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8855

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 07.12.2006, 16:40  postituse pealkiri:  Milliseid küsimusi on avatud lähtekoodi litsentside kohta?  

Kuna tahan ELUGv2 üritusel osaleda ettekandega erinevatest avatud lähtekoodi litsentsidest (kajastan ainult mõnda üksikut, üheks kindlasti GPL, siis vast BSD, apache ja MPL), siis uuriks, milliseid küsimusi on tekkinud kasutajatel erinevate litsentside kohta. Mis teemad ja küsimused neid antud juhul kõige rohkem huvitavad. Millele peaks katsuma rohkem tähelepanu pöörata?

Ootan aktiivset tagasisidet Smile

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

indrek
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 412
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Kubuntu
blank.gif
postituspostitatud: 07.12.2006, 19:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mu meelest on üks olulisemaid ja üsna kehvasti mõistetud teemasid ses vallas derivative work'i tehniline definitsioon. Ehk siis mis tingimustel kaks omavahel suhtlevat moodulit moodustavad uue ühise toote (ehk GPLi puhul peavad mõlemad olema GPLi all) ning millistel tingimustel on tegemist GPLitud toote sihipärase kasutamisega (millele piiranguid ei seata), mitte arendamisega.

Litsentside valik on hää, kui, siis võibolla ma vahetaksin Apache LGPLi vastu välja.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8855

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 07.12.2006, 20:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

indrek kirjutas:
Mu meelest on üks olulisemaid ja üsna kehvasti mõistetud teemasid ses vallas derivative work'i tehniline definitsioon. Ehk siis mis tingimustel kaks omavahel suhtlevat moodulit moodustavad uue ühise toote (ehk GPLi puhul peavad mõlemad olema GPLi all) ning millistel tingimustel on tegemist GPLitud toote sihipärase kasutamisega (millele piiranguid ei seata), mitte arendamisega.

Litsentside valik on hää, kui, siis võibolla ma vahetaksin Apache LGPLi vastu välja.

eks ma vaatan, mis õnnestub vastuseks leida. Ja litsentside täpset valikut veel teinud pole. GPL on aga kindlasti sees Smile
Lihtsalt teen esitluse mitmete erinevate materjalide põhjal ja valikus lähtun sellest, mida rohkem parasjagu kajastatud on.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

indrek
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 412
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Kubuntu
blank.gif
postituspostitatud: 07.12.2006, 21:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma ka juhtunud litsentsimajandusega vähem või rohkem kokku puutuma, nii et kui mingeid lahtisi küsimusi jääb, võime üheskoos vastust otsida. Või vähemalt püüan diskussioonis tarvidusel kaasa lüüa.

Aga litsentsidest peaks GPL, BSD, LGPL ja MPL enam-vähem kõik ära katma. Võibolla on üldhuvitav ka CPL, mille all Microsoft enda asju välja annab. MPL-i, BSD, Apache ja CPLi võrdlus võiks olla huvitav lähtuvalt nende suhtest tarkvarapatentidesse, aga see läheb ilmselt juba liiga spetsiifiliseks ja sihtgrupile ebahuvitavaks. Patendinduse vaatepunktist võivad muidugi huvitavad olla ka GPL v2 ja v3 vahelised erinevused, aga see nõuab ka vaat et oma eraldi ettekannet.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8855

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 07.12.2006, 21:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

GPLv2 ja GPLv3 erinevused vajavad eraldi ettekannet kindlasti ja põhjaliku eeltööd.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

HoHo
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 527
Asukoht: Tallinn/Paide
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 07.12.2006, 22:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Võibolla võib lühidalt ära mainida mis tingimustel võib KDE ja QT teeke kasutada softi tegemiseks ning mis litsentsiga neid levitada võib.


uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 21.12.2006, 00:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

KDE on GPL ja võib vabalt muuta koodi ja levitada- seda oma distrol- muidugi GPL nõuab, kes on ka tegelik autor. Ja näita koodi..

Linuxiga samuti- GPL - levita ja muuda koodi, kuid ütle, kes on autor ja näita lähtekoodi.
BSD-s levita ja muuda koodi ja tee mis tahad.. ütle autor, kuid sa ei pea oma koode avaldama.

Windowsi sa ei tohigi kasutada, kui sul ei ole litsents välja ostetud. Samuti ei tohi sa koodi muuta ja levitada..
Samuti Vista-s kui sa ei ole koodi välja ostnud- saadetakse microsofti poolt hävitusprogramm, mis hakkab sinu andmeid ja faile nuhkima ning siis lähed sa vangi.. muidugi see on minu jutt. Kuigi raadiost kuulsin, et krashi korral.. on kõik korras- nagu norras.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group