Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
siim
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 01.11.2005
Postitused: 13


postituspostitatud: 01.11.2005, 20:49  postituse pealkiri:  arendus?  

kõik kellad, viled ja vidinad on ilus vaadata küll jah.. aga kui on vaja point ülesse leida, siis tuleb enne silmitseda hunnikute viisi mingit crappi. võik käkki üritada leht niimodi üless ehitada, et kes otsib näiteks spetsiifilist infot, see ei peaks puutuma kokku teemadea al'a wifi ei tööta ja netti ei saa probleemidega.

kui keegi otsib õpetusi, siis ma usun, et ta oskab vastavat linki klikkida.. ei ole vaja suure-pika tulbana neid avalehel reklaamida..

portaali statistikaga tundub, et on ka üle pingutatud. rohkem asjalikkust ootaks sellelt portaalilt..


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 01.11.2005, 21:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

on kellasid vilesid - need juba Nukega kaasas. Ka see statistika asi.

Ülesehitus - foorumis on/oli ja jääb peamiseks info otsimise vahendiks ikka otsing. Sinna ei saa midagi parata, et asjalikud teemad segamini muude teemadega.

Samas käib kolimise ettevalmistus phpBB Plusile, kus kogu portaal hakkaks põhinema foorumil. St ka uudised, õpetused, küsitlused jne. Siis üks mootor, üks süsteem ja lihtsam asju leida.


walkman
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 38
Liitunud: 28.05.2005
Postitused: 37

Distributsioon: PC-BSD
estonia.gif
postituspostitatud: 01.11.2005, 21:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

olgem õnnelikud selle üle mis meil on Cool


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 01.11.2005, 22:18  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

walkman kirjutas:
olgem õnnelikud selle üle mis meil on Cool


õige.. ei ole vaja uss tagumikus ringi urgitseda ja kobiseda.. see jätab suht lapsiku mulje.. no hard feelings Rolling Eyes

_________________
Image Image Image

siim
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 01.11.2005
Postitused: 13


postituspostitatud: 02.11.2005, 08:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
walkman kirjutas:
olgem õnnelikud selle üle mis meil on Cool


õige.. ei ole vaja uss tagumikus ringi urgitseda ja kobiseda.. see jätab suht lapsiku mulje.. no hard feelings Rolling Eyes


ma tahtsin jõuda sinna, kui portaali omaink jõuab arusaamisele, et asjalikkus tagab edu.. linuxi gurud ei tule siia, kui asi kubiseb dumbjuuserite blämast.. see tuleks kuidagi esmamuljest välja jätta peites ta kuhugi foorumi sügavikku, kuhu oskavad minna ainult kasutajad, kes seda tõesti vajavad...

täitsa huvitab, et palju on siin kasutajaid ircneti #linux.ee kanali asjalikest inimestest? ja palju neist on loobunud sellest portaalist esmamulje tõttu Smile

no hard feelings.. just trying to push it up a bit Cool


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 02.11.2005, 09:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

vabandust, aga kui need dumbjuuserite küsimused ära peita ja nende mured maha matta, sis millex me seda portaali üldse teeme Rolling Eyes need nö asjalikud inimesed lahendavad oma probleemid distro ametlikus foorumis või guugeldades ennast kolmex.. ja tihti on just need "asjalikud" inimesed need, kes tulevad ja dumbjuuser maatasa teevad, too solvub ja tulebki postitus, kuidas linuxi partitsioon siledax lasta, et ruum windowsi jaox taastada.. ka vähemteadlikel inimestel peab olema koht, kus nad saavad oma muret kurta või arvamust avaldada..

_________________
Image Image Image

siim
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 01.11.2005
Postitused: 13


postituspostitatud: 02.11.2005, 09:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
vabandust, aga kui need dumbjuuserite küsimused ära peita ja nende mured maha matta, sis millex me seda portaali üldse teeme Rolling Eyes need nö asjalikud inimesed lahendavad oma probleemid distro ametlikus foorumis või guugeldades ennast kolmex.. ja tihti on just need "asjalikud" inimesed need, kes tulevad ja dumbjuuser maatasa teevad, too solvub ja tulebki postitus, kuidas linuxi partitsioon siledax lasta, et ruum windowsi jaox taastada.. ka vähemteadlikel inimestel peab olema koht, kus nad saavad oma muret kurta või arvamust avaldada..


ahaa.. niiet see on siis dumbjuuser õpetab dumbjuuserit komuuniti.. siis ma vist olen sattunud natuke valesse kohta..

ma ei mõelnud, et neid maha matta.. pigem pidasin silmas, et selliste teemadega ei tasu kogu portaali üle valada..

no ma lõpetan siis sõnavõtu sellel teemal ja eks ma ükspäev tulen tagasi, kui asi natuke arenenud on..

c'ya


Mefistofeles
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 36
Liitunud: 15.03.2005
Postitused: 309
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Debian, Ubuntu, CentOS.
estonia.gif
postituspostitatud: 02.11.2005, 16:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Põhimõtteliselt on see ainult loomulik, et meil on vaja nn Gurusid. Vastasel juhul lihtsalt pole kedagi kes õpetaks "dumbuserid". Portaali arendamine käib aktiivselt ja võimalikult kiiresti võtab kasutusele lahendusi mis võimaldavad KÕIGIL kiiresti ja lihtsalt ligipääseda just Neile vajalikule infole.

Kuid see kõik võtab siiski aega.

Ja arusaam, et dumbuserid ning gurud peaksid eraldi elutsema on vale. Portaali eesmärk siiski ühendada KÕIK Eesti linuxi kasutajad.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 02.11.2005, 20:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Võtaks siis ka sõna siin teemas. Olen siis lehe "omanik", looja ja arendaja. Osadel aladel olen leidnud juba endale toetajaid, osadel olen endiselt üksi.

Siin mainiti IRC-d, et seal istuvad targad koos ja õpetavad. Mina aga näiteks ei saa ei taha ega hakka ka aru saama IRC-st. Siin mingisugune kanali nimeline asi on Mefi poolt aretatud ka pingviinile. Käisin seal mõned korrad, tegin määä ja kõik. Pole asi minu jaoks. Olen üles kasvanud foorumites ja meeldib nendest infot otsida.

Ja eestis ei olnud ühtegi normalset Linuxi teemalist lehte, kus oleks oma korralik foorum. linux.ee leht on minu jaoks täiesti kasutu. Ainuke abi minule selle lehe juures on olnud distributsioonide tõmbamine. Uudised on seal ajast ja arust (praeguse seisuga on esilehe viimane uudis pärit 23 detsember, 2004 - 03:17 ja kokku on seal ainult 9 uudist esilehel...). Nende leht ei sobi uutele kasutajatele, kes hakkavad kasutama alles Linuxit ja kes kolivad Windowsi pealt üle. Info otsimine sealt on sama keeruline, kui Pingviini portaalis.

Minu eesmärk pole luua mingit gurude kogunemiskohta, kus karvased ja mittekarvased häkkerid istuvad üheskeskis koos ja häkivad Linuxi kallal. Igale uuele kasutajale, kes tuleb Windowsi pealt üle ja hakkab vahest natuke rumalaid küsimusi esitama, visatakse kuri pilk ja näpu otsast antakse infot.

Eesmärgiks on luua portaal, mis oleks just nendele uutele Linuxi kasutajatele, kes hakkavad alles Linuxit kasutama ja ka nendele, kes tunnevad ennast sellel alal juba kodusemalt. Ühiselt leides vastuseid erinevatele probleemidele ja talletades info fooorumi andmebaasi, et keegi kunagi võiks vajadusel selle otsingu abil üles leida. Ise olin/olen suht vähe küsinud. Kolan enamasti mööda erinevaid foorumeid ja kasutan otsingut, et leida endale vajaliku infot. Viimasena alles küsin, kui midagi ei leia või arusaamatuks jääb. Ja minusuguseid on palju - sama palju, kui neid, kes tahavad iga asja kohta midagi küsida. Aga kui viimaseid ei oleks - siis poleks minusugustel millegi seest ka otsida.... Kustutada kõik teemad, mis ei tundu piisavalt "targad" on täielik mõttetus. Kui tegu pole täis läbuga või piraatlusega, siis mingi info sealt võib ikka leida. Ja see ongi foorumi suurim pluss, et seda on võimalik ka hiljem kasutada.

Uudiste osas olen soovinud natukenegi valgustada kasutajaid Linuxi maailmas toimuvate sündmustega. Mu inglise keele oskus pole just kõige parem, selle pärast on ka uudised tihti lühikokkuvõõtted ainult. Kuid ma püüan anda endast parima, et mõni Windowsi kasutaja, kes on hakanud huvi tundma Linuxi vastu, siia sattudes näeks, et Linux pole ainult kusagil nuka taga olev mingi kahtlane asi, millest naabri Juss rääkis. Tegu on huvitava maailmaga, mis eksisteerib Microsofti kiuste ja areneb. Kui keegi tahab kaasa lüüa uudiste kirjutamisel, siis Teil on see võimalus. Kuigi PhpNuke uudiste saatmisega on natuke probleeme.

Kui nüüd küsida, miks ma seda teen - peamine vastus on enda huvi ja soov areneda - samas aidates ka teisi. Kui mina olen midagi selgeks saanud, siis miks oma teadmisi peidus hoida - kui võimalik, siis kirjutan parem pisikese õpetuse, kui aega on (mis on viimase aja suurim puudus). Loodan, et kunagi hakkab see leht vähemalt niipalju sisse tooma, et ma ei peaks iga kuu tuhandeid kroone serveri majutuse eest maksma. Aga hetkel pole see peamine. Lihtsalt teadmine, et saad õppida ja ennast arendada on minu jaoks hetkel juba piisav rahulolu. Kuigi vahest on põhitöö kõrvalt (pole IT-ga seotud) üsna raske seda aega näpistada, et ortaaliga tegeleda.

Selline oleks minu lühke sõnavõtt nüüüd. Kui kusagil on P täht puudu, siis mul läpaka klaver tiba vigane ja P tähte pean alati tugevamalt vajutama - sry.


woosh
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 14.05.2005
Postitused: 13
Asukoht: Kuressaare

blank.gif
postituspostitatud: 03.11.2005, 17:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

siim kirjutas:
ahaa.. niiet see on siis dumbjuuser õpetab dumbjuuserit komuuniti.. siis ma vist olen sattunud natuke valesse kohta..

ma ei mõelnud, et neid maha matta.. pigem pidasin silmas, et selliste teemadega ei tasu kogu portaali üle valada..

no ma lõpetan siis sõnavõtu sellel teemal ja eks ma ükspäev tulen tagasi, kui asi natuke arenenud on..

c'ya


Nägemist.

Vabandame et teie väärtusliku aega raiskasime.


pingviin
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 42
Liitunud: 26.07.2005
Postitused: 52

Distributsioon: Open Suse 11.3
estonia.gif
postituspostitatud: 16.11.2005, 21:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

L6petaks ära ka mefistofelese lause

Pingviin.org-i eesmärgiks on Eesti linuxikasutajate kokku koondamine ja uutele kasutajatele abi osutamine.

See on ilusti esilehel kirjas. V6ibolla tasuks tulevikus ennem lugeda seda, kui hakkata teiste meeste ylitist maha tegema. Minu arvates on pingviin.org tegevus igati kasulik ja t2nuv22rne yritus Smile


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group