Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
Innu
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 34
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 202
Asukoht: T.A.R.T.U
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 22.10.2006, 01:04  postituse pealkiri:  Kubuntu <-> Ubuntu filesharing  

Hei.

Sai viidud teine arvuti kubuntu peale üle. Arvuti millelt sharin asju kasutab ubuntut. Mõlemal versioon 6.10.
Mountisin kubuntuga kausta. Probleem selles, et ei näe täpitähti nendel. Mingid ristkülikulised kastid nende asemel. Amarok näiteks selliseid muusikafaile ei mängi.

Iseenesest mul networkis ühtegi wini masinat ei ole. Ehk peaksin mingit muud filesharing tarkvara kasutama?

OT: Kus muidu Kubuntul saab määrata, et kaustad avanevad jms kahe hiire kliki abil?


Ziim
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 34
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 99

Distributsioon: bleedin' edge
estonia.gif
postituspostitatud: 22.10.2006, 02:49  postituse pealkiri:  Re: Kubuntu <-> Ubuntu filesharing  

Innu kirjutas:
Hei.

Sai viidud teine arvuti kubuntu peale üle. Arvuti millelt sharin asju kasutab ubuntut. Mõlemal versioon 6.10.
Mountisin kubuntuga kausta. Probleem selles, et ei näe täpitähti nendel. Mingid ristkülikulised kastid nende asemel. Amarok näiteks selliseid muusikafaile ei mängi.

Iseenesest mul networkis ühtegi wini masinat ei ole. Ehk peaksin mingit muud filesharing tarkvara kasutama?

OT: Kus muidu Kubuntul saab määrata, et kaustad avanevad jms kahe hiire kliki abil?


Mul jäi hetkel selgusetuks, mida siis jagamiseks kasutad, aga lõhnab samba moodi. kasulikum oleks NFS. Mis, kuhu ja kuidas saad abi "man nfs"

_________________
Debian | Ubuntu | GNOME | Firefox

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 22.10.2006, 09:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minu kogemus - kõige lihtsam suuri andmemahte ühest arvutist teisse tõsta on ikka ssh abil...

Kuid kui lihtsalt nö võrgu jagamine, siis vast Samba või NTF-s jah. Kuid täpitähed viidavad, et kusagil on midagi valesti kodeeringuga.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

Innu
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 34
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 202
Asukoht: T.A.R.T.U
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 22.10.2006, 11:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sambat kasutan hetkel jah. Aga kust ma saaks kodeeringu paika?
Kui oli ainult kahe ubuntu vahel filesharing siis täpitähed toimisid korralikult. Aga kubuntul default encoding vist mingi muu.


obundra
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 1213
Asukoht: 127.0.0.1
Distributsioon: RHEL, Solaris, Debian, Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 22.10.2006, 13:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Samba konfis muudad järgnevaid ridu vastavalt oma vajadusele:
Kood:
 dos charset = 850
 unix charset = ISO8859-1

Kahe linuxi vahel oleks minuarust NFS-i abil lihtsam faile jagada.

_________________
IT teenused

Innu
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 34
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 202
Asukoht: T.A.R.T.U
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 22.10.2006, 16:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

charseti panin ISO8859-15 ning mountides lisasin iocharset=ISO8859-15. Hakkas toimima küll.


Ziim
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 34
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 99

Distributsioon: bleedin' edge
estonia.gif
postituspostitatud: 22.10.2006, 19:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Siiski, nagu minu linuxigurust isa mulle alati tambib on samba windowsiga ühenduse pidamiseks ja kahe linuxi vahel on oluliselt mõistlikum nfs. Peale selle, et ta lihtsalt kuivem, pehmem ja muretum on.

_________________
Debian | Ubuntu | GNOME | Firefox

johnsmith
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 24.07.2006
Postitused: 714
Asukoht: Universum
Distributsioon: Ubuntu/Gentoo/FreeBSD
finland.gif
postituspostitatud: 23.10.2006, 21:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ziim kirjutas:
Siiski, nagu minu linuxigurust isa mulle alati tambib on samba windowsiga ühenduse pidamiseks ja kahe linuxi vahel on oluliselt mõistlikum nfs. Peale selle, et ta lihtsalt kuivem, pehmem ja muretum on.


Mul on Freebsd serveri ja linuxi vahel lähivõrgus nfs ühendus, kõik on suurepärane moundib automaatselt ja mingeid pretensioone ei ole peale selle, et ei mängi video faile üle võrgu. No mängib aga vahepeal jookseb kinni nagu ei oleks ühendus piisavalt hea, sambaga seda probleemi ei ole täheldanud.
Ma ise arvan, et kuna nfs kasutab vaikimisi udp protokolli siis kuna udp on ühenduseta protokoll siis player ei saa udp datagrammi puhverdada nagu tcp -d
Peaks vist muutma ära tcp peale, lähivõrgus peaks ikka kõik ära mängima.
Mida gurud asjast arvavad ?


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group