Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
markus
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 38
Liitunud: 11.08.2006
Postitused: 43
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
blank.gif
postituspostitatud: 20.09.2006, 19:25  postituse pealkiri:  Linux mentor projekt  

Tahtsin sellest teemast ka juba varem r22kida, aga ei olnud meeles. Otsisin nyyd siis ka vastava artikkli yles NewsForge'ist:
http://business.newsforge.com/article.pl?sid=05/09/13/1816200&tid=35

Tegemist oleks siis yhe teemaga mis v6iks kuuluda ELUGi eesm2rkide alla. Idee on minu meelest 22rmiselt hea, kahju, et keegi seda ei ole yritanud suuremal skaalal l2bi viia. Aga noh, eks suurel skaalal ongi see problemaatiline ja mingit rolli t2idavad juba ka kohalikud LUG'id.

Neile kes ei viitsinud artikklit l2bi lugeda: p6hiidee seisneb selles, et pakkuda mingi viis otseseks kontaktiks konkreetse inimesega, kes siis:
- annab algajatele vihjeid ja suunab neid 6igetele materjalidele
- leevendab mingil m22ral alustamise koormat
- annab vastust kysimustele mida igas howto-s ei pruugi olla
- annab spetsiaalset abi seoses mingi kindla distributsiooniga
- 6petab inimesi ise m6tlema ja probleeme lahendama (see on vast k6ige t2htsam punkt!!!)

Tean omast k2est 8elda, kui raske on hakata probleemile lahendust v6i kysimusele vastust otsima, kui ei tea kust pihta hakata. Tuutorprogrammi eeliseks lisaks otsesele kontaktile kellegi konkreetsega, oleks see, et piisavate tuutorite korral peaks olema v6imalik juba kysida abi konkreetsest distributsioonist l2htuvalt, ning samuti valida tuutoreid asukoha j2rgi. Mina oleksin valmis n2iteks olema tuutoriks Tartus, (aga ka Eestis yldiselt). Distributsiooniks Gentoo, aga ka praktiliselt k6ik muud (mul on v6imalik vajadusel installida uusi distroid, samas palju on distrotes ka yhist).

Suhtluskanalid oleks:
- E-mail
- IM (MSN, ICQ, Jabber, ..., IRC)
- VoiP
- Vajadusel ka telefon
- RL (Real Life): kui tuutor elab samas linnas, on v6imalik ka p2riselt kokku saada ja m6ningaid asju n2idata. Koduvisiite ma kyll tegema ei hakka (ei ole aega, viitsimist, ega tahtmist), aga oma kodus v6in vabalt abi pakkuda.
- Pingviini foorum

Ilmselt on oluline ka keelsus. Mina suudaks pakkuda abi muulastele kes suhtlevad vabalt eesti v6i inglise keeles.

Yks oluline punkt siin on ka see, et mentor ei pea olema ilmtingimata keegi kes v2ga h2sti valdab linuxit, vaid keegi kes lihtsalt oskab uusi kasutajaid 6igesse kohta suunata ning vajadusel abistada probleemi lahendamisel. Raskemate probleemide puhul tuleb nii v6i naa teha abipalve m6nda (nt. vastava distro) foorumisse.

Tooksin ka yhe n2ite edukast mitte-ametlikust tuutori jadast: Minu agiteerimisel kasutab mu vend ka linuxit, algselt SuSE, siis Gentoo ja nyyd Ubuntu. Kui temal mingi probleem v6i kysimus on millega ise hakkama ei saa, siis on minu k2est m6nigi kord kasulikku n6u saanud. Linuxit kasutavad nyyd ka minu ema, ja 6de kes vennaga koos elavad, ning oma probleeme kurdavad vennale. Ehk siis, kehtib mudel:
mina -> mu vend -> ema, 6de

Sarnaseid mudeleid v6iks veelgi luua. Mida antud artikkel aga v2lja pakub, on see, et seda teha avalikult veebi kaudu, mis lubaks ka v66rastel leida abi. Yheks abi andmise tingimuseks v6iks siis olla n2iteks see, et edaspidi pakud samamoodi abi ka teistele uutele. Pingviini portaalile oleks see suurep2raseks lisaks.

Nyyd on selline probleem j2lle: Mentor on IMHO kohmakas s6na. Sellele oleks v6ibolla vaja eestindatud vastet. Tuutor on esimene alternatiiv mis p2he torkab, aga ka see tundub kohmakas. Estofiilid, ae!


priit
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 521
Asukoht: Tartu
Distributsioon: CentOS / OS X
estonia.gif
postituspostitatud: 20.09.2006, 19:32  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mentor - suur juht ja õpetaja...


cpina
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 42
Liitunud: 16.09.2006
Postitused: 13


blank.gif
postituspostitatud: 15.10.2006, 19:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Finally is there Linux mentor projekt?

In Spain people who want to know Linux asks and visits LUG's, but lot of people is so lazy to move to free software that doesn't ask. Free software is not difficult: people doesn't spend some hours to start to move...


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 15.10.2006, 19:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

No - right now not yet.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group