Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
faramir
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 47
Liitunud: 02.08.2006
Postitused: 117
Asukoht: Tallinn/Tammispää
Distributsioon: Debian 4.0
estonia.gif
postituspostitatud: 09.08.2006, 09:57  postituse pealkiri:  Ubuntu "black screen" pärast uppteitimist  

Mure järgmine.
Panin eile Ubuntu 6.06-e arvutile XP kõrvale püsti. Installi sain tehtud ainult nn safe modes, täisgraafilises andis mingit errorit, täpselt ei mäleta enam. Aga igatahes sain süsteemi peale ja kenasti tööle, võrk jne.

Probleeme tegelt mitu:
1. Pärast uuenduste installi läheb ubuntu kuni sisselogimiseni, aga pärast kasutajanime ja parooli sisestamist jääbki ette see tumepruun ekraan, millel mingit kirja jne ei ole, arvuti kah enam midagi ei tee, kõvakettaaktiivsust pole jne... Kuidas saaksin jälle graafilisse keskkonda? Või tegelt selleks vist vaja saada enne nn käsureale?

2. nVidia videodraivereid ei õnnestunud installida ja vaikeinstalli poolt võimaldatav reso max mida pakub ainult 1024*768, minu monitor tahaks natiivsena kena pildi jaoks saada ikka 1280*1024. Draiveri installimisel andis teada et midagi puudu, aga kuna praegu ma Linuxisse esimese punkti tõttu ei saa, muidu vast saan selle probleemiga lõpuks ise hakkama.

Ahjaa, videokaart 7600GS AGP, mis suht uus asi, äkki sellepärast ei suutnud nn täisgraafiliselt liveCD pealt üles bootida?

Igasugune abi teretulnud, Ubuntut seni korra proovind, natuke on kogemusi rohkem Mandriva/Mandrake peal. Tahaks natuke ikka Ubuntut uurida, aga uuesti install väga ei ahvatle hetkel...

_________________
Avataril olev pilt on illustratiivne...

laurivosandi
Moderaator
Moderaator


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 647
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 09.08.2006, 10:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ma pakun et asi polnud uuendamises vaid selles et sa need draiverid poolikult peale panid. soovitaks uuesti peale lasta ja mitte näperdada nvidia proprietary draivereid (veel), need naguinii vajalikud selleks et 3D kiirendust saada. Graafilise liidese konfi näppimiseks on fail /etc/X11/xorg.conf. Kui üldse sellest midagi aru ei saa siis on keerukas seletada..


faramir
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 47
Liitunud: 02.08.2006
Postitused: 117
Asukoht: Tallinn/Tammispää
Distributsioon: Debian 4.0
estonia.gif
postituspostitatud: 09.08.2006, 10:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kusjuures ma ei usu seda et poolikult peale said. Sest install kui selline ei alanudki, kohe ütles et ei saa installida, kuna see ja see puudu (oli mingi asi ls- iga nime alguses vist).

Mandrival ati draiveritega hea kogemus, sain väga kenasti peale ja olen ikka kuulnud et nvidia draivud kõvasti paremad. Ja et saada kena selget pilti oma LCD mollist välja vajan 1280*1024 resot.

Saan ikka aru Wink ega ma päris tubakas kah Linuxis enam pole, Mandrivaga ikka mässatud. Aga kuidas saada nn käsurealt sisse Linuxisse praeguses seisus?

_________________
Avataril olev pilt on illustratiivne...

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 09.08.2006, 10:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

anna parem see tekst, et mis puudu on täpselt.

Kuid muidu - loe Vikist alustamisjuhendit ja lisa uued repositooriumid. Saad seda muideks ka ilusti Synapticust teha. Settings-->Repositories alt.
Seejäre - sudo apt-get update
suda apt-get upgrade
Las paigaldab kõik uuendused ära.
Siis paigalda 686 Kernel - sudo apt-get install linux-686
Peale seda sudo apt-get install linux-headers-686 linux-restricted-modules-686
Ära veel restarti tee. Nüüd uuenda veel Grub, et uute Kernelitega üles tulla. Tänu ühele bug-ile pead seda hetkel nii tegema:
LANG=C sudo update-grub
Nüüd paigalda uuuesti nVidia draiverid ja siis tee restart - vaata, mis saab...

kui jääd hätta - siis katsu vimalikult täpselt kirja panna, mis veateate annab.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

faramir
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 47
Liitunud: 02.08.2006
Postitused: 117
Asukoht: Tallinn/Tammispää
Distributsioon: Debian 4.0
estonia.gif
postituspostitatud: 09.08.2006, 10:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tänud Spott
Probleem selles et momendil ei annagi ju veateadet, lihtsalt tume ekraan tuleb ette pärast parooli sisestamis ja nii jääbki. Nüüd oleks vaja kuidagi terminaali saada, siis saaksin neid käske proovida. Või saan äkku live cd abil ligi?

_________________
Avataril olev pilt on illustratiivne...

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 09.08.2006, 10:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

aga ära sisesta parooli ja proovi ctrl + alt + F2, see peax sind x-st välja tõstma käsureale ning saad sealt sisse logida

_________________
Image Image Image

faramir
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 47
Liitunud: 02.08.2006
Postitused: 117
Asukoht: Tallinn/Tammispää
Distributsioon: Debian 4.0
estonia.gif
postituspostitatud: 09.08.2006, 10:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tnx, seda oligi vaja teada Razz, eks ma õhtul hakkan proovima

_________________
Avataril olev pilt on illustratiivne...

faramir
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 47
Liitunud: 02.08.2006
Postitused: 117
Asukoht: Tallinn/Tammispää
Distributsioon: Debian 4.0
estonia.gif
postituspostitatud: 09.08.2006, 22:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Niisiis sain Spotti näpunäidete järgi recovery modes jälle graafilise keskkonna tööle. Paraku nvidia draivud ikka peale ei lähe, kuna ütleb et vastava kerneli jaoks pole kompileeritud draiverit. Ja kompileerimisega minu kernelile ei saanud kah hakkama, kuna polnud c kompilaatorit. Panin siis kompilaatori peale synapticu abiga, siis tuli järgmine probleem, ei olegi enam meeles mis...
Lähenesin siis teist teed ja panin sünapticus oleva nvidia ajuri peale ja konsoolist panin enable, nagu õpetatud sünapticus. Igatahes ei tule nüüd enam X üles Smile ja täna ei viitsi rohkem mässata. krt, Mandriva ja ati kooslus sai radeon 9600prole kenasti draiverid kompileeritud. 9600-ga oleks võib olla Ubuntus kah korras, aga ei taha vana kaarti tagasi ju panna.

_________________
Avataril olev pilt on illustratiivne...

faramir
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 47
Liitunud: 02.08.2006
Postitused: 117
Asukoht: Tallinn/Tammispää
Distributsioon: Debian 4.0
estonia.gif
postituspostitatud: 11.08.2006, 15:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nonii, kuna pärast synapticuga nvidia draiverite installi enam X üles ei tulnud ja logifailis näitas kah miskipärast nagu oleks mul ATI 700 seeria videokaart, otsustasin uue installi teha, seekord mõtlesin et prooviks Mepise ära. Igatahes on mepises kasutatav partitsioonide tegija qparte vist oli nimi väga haige usabilityga ja sain oma kõvaketta kogu sisust lahti, kuna kirjutasin partitsioonitabeli üle. Lõpuks leidsin siiski üles koha kus partitsioonide tegemise kinnitatud ja reaalselt tehtud sai. Edasi ei olnud installiga probleeme. nLitega tehtud XP install ja seejärel Mepise install tunnike läks. Esmamulje Mepisest päris hea, kuigi tilulilut nagu mõttetult a la see akvaariumijura seal tegumiribal. Aga mõnusalt kiire tundub süsteem küll. Paraku on ekraanipilt endiselt 1024*768 st asi on LCD-l udune. Selle videoga (7600gs AGP) on ka muidugi winis probleeme, nVidia draivereid peale ei lase panna, aga MSI moditud plaadi pealt muidugi töötavad. Nüüd ei julgegi nagu enam video draiverite kallale minna, aga selle reso ja ekraanipildiga ma küll Linuxit kasutada ei taha. Muidugi oleks saanud ilmselt x-i mingitmoodi vanasse seisu tagasi, aga seda ma esialgu veel ei oska. Kui keegi oskab veel soovitada midagi videokaardi norm draivude installiks oleks väga viis.

_________________
Avataril olev pilt on illustratiivne...

faramir
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 47
Liitunud: 02.08.2006
Postitused: 117
Asukoht: Tallinn/Tammispää
Distributsioon: Debian 4.0
estonia.gif
postituspostitatud: 14.08.2006, 20:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nonii, tundub et sain video draiverid peale ja käsitsi xorg.conf faili 1280*1024 lisades ka vajaliku resolutsiooni kätte. Spotti vikis http://viki.pingviin.org/index.php/Monitori_resolutsiooni_ja_sageduse_muutmine
toodud meetod mul ei töötanud miskipärast, lisaks ei tunta mu Samsungi molli ära, aga see on praegu suht savi. Igatages on tekst nüüd linuxis jupp maad teravam ja loetavam.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 14.08.2006, 20:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

see sai kunagi fedora peal kirjutatud

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

faramir
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 47
Liitunud: 02.08.2006
Postitused: 117
Asukoht: Tallinn/Tammispää
Distributsioon: Debian 4.0
estonia.gif
postituspostitatud: 14.08.2006, 22:58  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Aga väärt materjal oli ikkagi, tänu sellele leidsin üles koha (faili), kus natuke loogilist mõtlemist kasutades sain probleemile lahenduse, Tänud Spott.

_________________
Avataril olev pilt on illustratiivne...

laurivosandi
Moderaator
Moderaator


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 647
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 17.08.2006, 10:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

faramir kirjutas:
natuke loogilist mõtlemist kasutades sain probleemile lahenduse


Et rohkem selliseid algajaid linuxikasutajaid oleks Wink


faramir
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 47
Liitunud: 02.08.2006
Postitused: 117
Asukoht: Tallinn/Tammispää
Distributsioon: Debian 4.0
estonia.gif
postituspostitatud: 17.08.2006, 17:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ega ma päris algaja kah pole, esimesi Linuxilisi sai proovitud juba 6-7 aastat tagasi, aga tõsisemalt otsustasin nüüd käsile võtta. Eelmine aasta mässasin vahepeal Mandrake ja Mandrivaga, mis istusid kogu aeg paralleelselt winiga kettal.
Paraku on üheks suureks tagasilöögiks Linuxi juures see (mis ka mind korduvalt eemale peletanud) just korraliku resoga ja hertsidega ekraanipildi esile manamine. Tihti lõpevad algajate katsetused vigase X-iga ja terminalis on algajal raske midagi teha kui käske ei tea jne.
Õnneks seekord arvan juba niipalju asja jagavat (paljuski tänu pingviinile Razz), et must ekraan ei tähenda enam uut installi.

_________________
Avataril olev pilt on illustratiivne...

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group