Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
bp
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 12.07.2006
Postitused: 1


blank.gif
postituspostitatud: 12.07.2006, 18:39  postituse pealkiri:  Probleemike Ubuntu installeerimisel  

Juhtus nii, et soovisin Ubuntu 6.06 enne täielikku installeerimist pisut katsetada, jättes senise Windows 98SE veel alles. Enne Linuxi installeerimist oli arvutis kettaruum jaotatud järgmiselt: 3.2GB masteri peal oli Windows ja 180GB slave peal 4 vabakasutuses partitsiooni.

Juba Ubuntu live-CDd jooksutades ei suutnud ta windowsi partitsioone ära tunda ja andis veateate. Sellest hoolimata suutis partitsioneerija installeerimise käigus 180GB ketta keskele luua linuxile ruumi ja lõpetas installeerimise ilusasti. Samas ei teatanud installeerija 98 olemasolust ja ei küsinud GRUBi paigaldamise kohta. Ehk rebootimisel, nagu oodatud, andis BIOS teate "Cannot boot the operating system" vms. Viimases hädas kirjutasin ma MBRi windowsi fdiskiga üle, et midagigi arvutil töötaks.

Kas keegi oskab öelda kas ja kuidas panna linux nüüd bootima?


Margus723
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 34
Liitunud: 31.03.2006
Postitused: 30
Asukoht: Põlva
Distributsioon: Ubuntu 6.10 Edgy Eft
estonia.gif
postituspostitatud: 23.07.2006, 11:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tuleb meelde minu esimese Linuxi paigaldamine, milleks oli Mandrakelinux 10.0 (midagi). Kuna mul oli enne seda Windows XP-ga ketas niikuinii kaheks jaotatud plaanisin ka Linuxi esialgu "ühele" partitsioonile panna jne. Lõpuks tuli välja, et kõik minu failid jm siiski läksid failide paradiisi ja tuli kogu kõvaketas ära vormindada. Siis ma ei teadnud veel mitte midagi sellest, et Linuxitele NTFS eriti ei meeldi.
Lühidalt soovitaksin Sinulgi selle Windows 98SE jätta ja kohe Ubuntu puhtalt peale panna kogu kõvaketta ulatuses, kui praegult Windowsi ainult Ubuntu katsetamise mõttes alles jätsid. Kokkuvõttes tuleb 98-st niikuinii lahti öelda ja kui Ubuntu 6.06 ei sobi proovid midagi muud. See on siiski ainult soovitus.
Muidu aidata ei oska.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group