Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
643
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 08.07.2019
Postitused: 377

Distributsioon: GNU/Linux (64bit/32bit)
blank.gif
postituspostitatud: 16.01.2021, 14:11  postituse pealkiri:  Encfs laeka kasutamine välisel kettal  

Mul tekkis vajadus leida kiire vahend, et hoida vajalikud failid väljaspool oma kõvakettalt, kuid ühendatud oleks kataloog samas arvutis. Seda sellepärast, et aja jooksul vananevad masinad, OS-id jne.
Ja tahaks, et keegi ei tunneks mu faile ära ja neid ei saaks avada.
Ja GUI.
Üks oleks siis ühenduskataloog[ MINU ARVUTIS], mis laeka avamisel toob loetavad failid nähtavale ja teine oleks siis laeka hoidla, kus on kõi krüpteeritud.[VÄLISEL KETTAL]
Laeka kataloogis peab olema .encfs6.xml fail, kus on sinu laeka andmed.. ja kõik failid ja nende faililaiendid on krUpeeritud kataloogidesse. Ühtegi krüpteerimata faili ja faili nime algupära ei esine.

Niimoodi saab hoida faile ka dropboxis või pilves, mitte ainult välisel kõvakettal või pulgal.
NB! Paroolipõhine ja AES. Kui sul on kerge parool, siis on ka kerge seda lahti muukida mõne minutiga.


https://pingviin.org/fpost87092.html#87092

_________________
www

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group