Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
soolikas
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 06.02.2020
Postitused: 59

Distributsioon: lubuntu
blank.gif
postituspostitatud: 10.01.2021, 15:49  postituse pealkiri:  Browseri otsetee tekitamine  

Lubuntu, 32 bitine , ei õnnestu alla ribale tõmmata brauseri ikooni, 64 bitisega asi toimib. Proovisin seadet- lisa/eemalda paneelikirjeid ja mitte ei önnestu.


ats
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 54
Liitunud: 26.01.2007
Postitused: 50
Asukoht: Türi
Distributsioon: Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 11.01.2021, 13:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui mu mälu mind ei peta, siis käis see nii: Paneel+ paneeli seaded+ lisa käivitaja. Siis käivitaja seadest tuleb vajalik veebilehitseja lisada.

EDTI: Vaatasin järgi: Paneeli seaded, sealt sakk paneeli rakendid, siis nupp lisa, siis rakenduse käivitamise riba. Paneeli tekkinud ikoonil paremklõps, avanenud aknast otsi oma veebilehitseja üles, kliki sellel (märgista) ja siis nupp lisa. Aga ma arvan, et Sul on juba paneelile rakenduste käivitamise riba olemas,. Paneelil vasakul, kus peaks olema failihalduri ikoon. Või terminali oma. Sealt saad oma veebilehitseja juurde lisada.


soolikas
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 06.02.2020
Postitused: 59

Distributsioon: lubuntu
blank.gif
postituspostitatud: 13.01.2021, 12:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ats, see mul nii ei tööta. Paremklõps ei tööta ja lohistamine käivitamise aknasse ka ei tööta, 64 bitisel töötas. Ja mõne ikooni olen saanud ära isegi likvideerida käivitaja tulbas oleva ikooonile klõpsates, tagas itaastada ei ole suuteline.
EDIT- 64 bitisel kah saan alla ribale tekitada uue paneeli ja ainult lohistades saan brauserit sinna liigutada. Välja lälitamise nuppu likvideerimisel arvata taastada ei suudaks seda , nii nutikas veel pole.


DaStoned
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 42
Liitunud: 11.01.2007
Postitused: 388
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 13.01.2021, 12:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tundub, et see lubuntu on vigane (sa pole ka öelnud, mis versioonist jutt käib). Kui väga suur huvi, siis uuri välja kuhu LXDE logi jookseb ja otsi sealt vihjeid mis viltu läheb.

Üldiselt ma väldiks aastal 2021 32-bitiseid distrosid - kasutajaskond on nii kokku kuivanud, et võib juhtuda et isegi elemetaarseid vigu ei viitsi keegi raporteerida või parandada.

_________________
When the shit hits the fan, keep your mouth shut!

643
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 08.07.2019
Postitused: 375

Distributsioon: GNU/Linux (64bit/32bit)
blank.gif
postituspostitatud: 13.01.2021, 12:58  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

32bit Lubuntu ei ole vigane. 64 bitised on nüüd LXQt tõõlaua peal.

Paneeli seade - Paneeli rakendid - Lisa - Rakenduse käivitamise ja tegumiriba + sealt saab lisada endale menüüsse. Lohistamise asemel tuleb lisada see sinna.

..

Üldiselt 32bitise aeg saab lubuntus läbi. Mul on 32bitine arvuti debian lxde peal ja seal pole veel 32bit tugi läbi saanud.

_________________
www



Viimati muutis 643 21.01.2021, 11:58; muudetud 1 kord
ats
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 54
Liitunud: 26.01.2007
Postitused: 50
Asukoht: Türi
Distributsioon: Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 13.01.2021, 13:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Viimane 32 - bitine Lubuntu on versiooniga 18.04.5 (Lubuntu lehelt), ja see on viimane LXDE töölauaga versioon, kui ma nüüd õigesti mäletan. Ka mulle tundub, et midagi on Su Lubuntus valesti. Aga üldiselt jah, soovitan minagi 64 - bitisele Linuxile üle kolida. 32 - bitiste aeg hakkab tasapisi läbi saama.


soolikas
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 06.02.2020
Postitused: 59

Distributsioon: lubuntu
blank.gif
postituspostitatud: 13.01.2021, 13:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

See mis pildilt näitasid, sama pilt mul jääbki, paremalt tulbalt midagi valides keskmises tulbas - lisa ja emmalda jäävadki mitteaktiivseks. Lohistada ka ei saa sinna
643 kirjutas:
32bit Lubuntu ei ole vigane. 64 bitised on nüüd LXQt tõõlaua peal.

Paneeli seade - Paneeli rakendid - Lisa - Rakenduse käivitamise ja tegumiriba + sealt saab lisada endale menüüsse. Lohistamise asemel tuleb lisada see sinna.

Pilt: https://share.riseup.net/#QpsH0ClPKNz-_Kjve_ftKA

Üldiselt 32bitise aeg saab lubuntus läbi. Mul on 32bitine arvuti debian lxde peal ja seal pole veel 32bit tugi läbi saanud.


Ja see toe värk ei puutu võibolla asjasse, kui sain ise midagi vussi keerata, peaks seda ju loogiliselt saama taastada. Pealegi, mul vana arvuti, 64 bitist ei toeta. Ning 64 bitisega sama jant, browserit saan küll uut tekitatud "rakenduslahtrile" all ribal lohistada, aga ONN/OFF nuppu juba ei tõmba sinna, kui ära kustutaksin. Ei hakka katsetama, aga 32 bitisel juba proovisin Laughing


643
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 08.07.2019
Postitused: 375

Distributsioon: GNU/Linux (64bit/32bit)
blank.gif
postituspostitatud: 13.01.2021, 15:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

soolikas kirjutas:

Ja see toe värk ei puutu võibolla asjasse, kui sain ise midagi vussi keerata, peaks seda ju loogiliselt saama taastada. Pealegi, mul vana arvuti, 64 bitist ei toeta. Ning 64 bitisega sama jant, browserit saan küll uut tekitatud "rakenduslahtrile" all ribal lohistada, aga ONN/OFF nuppu juba ei tõmba sinna, kui ära kustutaksin. Ei hakka katsetama, aga 32 bitisel juba proovisin Laughing


Saab ikka. Kogu krempel on hidden failides. Profiilisätted eemaldades, paneb LXDE vaikefailid uuesti.
.config kataloogist saab ära kustutada lxpanel, lxsession kataloogi
enda peakataloogist jätta alles kolm peidetud faili:
.bash_logout, bashrc ja .profile

Uuesti sisse logides peaks LXDE ennast taastama vaikeolekusse nagu paigaldades kunagi oli..

Võid teha arvutisse teise kasutajakonto ja seal mängida hidden failidega kui muidu ei julge..

_________________
www

soolikas
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 06.02.2020
Postitused: 59

Distributsioon: lubuntu
blank.gif
postituspostitatud: 13.01.2021, 15:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Aitüma miis, asi töötas! Kõik ilusti, kausta mis mainisid, kustutasin, aga mainitet faile ma ei leidnud. Aga põhiline , et tööle läks, tasus riskimist!
643 kirjutas:
soolikas kirjutas:

Ja see toe värk ei puutu võibolla asjasse, kui sain ise midagi vussi keerata, peaks seda ju loogiliselt saama taastada. Pealegi, mul vana arvuti, 64 bitist ei toeta. Ning 64 bitisega sama jant, browserit saan küll uut tekitatud "rakenduslahtrile" all ribal lohistada, aga ONN/OFF nuppu juba ei tõmba sinna, kui ära kustutaksin. Ei hakka katsetama, aga 32 bitisel juba proovisin Laughing


Saab ikka. Kogu krempel on hidden failides. Profiilisätted eemaldades, paneb LXDE vaikefailid uuesti.
.config kataloogist saab ära kustutada lxpanel, lxsession kataloogi
enda peakataloogist jätta alles kolm peidetud faili:
.bash_logout, bashrc ja .profile

Uuesti sisse logides peaks LXDE ennast taastama vaikeolekusse nagu paigaldades kunagi oli..

Võid teha arvutisse teise kasutajakonto ja seal mängida hidden failidega kui muidu ei julge..
Smile
EDIT- taastada sain jah aga sama trikki, et tulpadesse liigutamist ikka ei saa teha, samas ei ole vaja ka enam teha, sest ikoonid mis mul vaja, on riba peal olemas.


643
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 08.07.2019
Postitused: 375

Distributsioon: GNU/Linux (64bit/32bit)
blank.gif
postituspostitatud: 17.01.2021, 14:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

soolikas kirjutas:
Aitüma miis, asi töötas! Kõik ilusti, kausta mis mainisid, kustutasin, aga mainitet faile ma ei leidnud. Aga põhiline , et tööle läks, tasus riskimist!

EDIT- taastada sain jah aga sama trikki, et tulpadesse liigutamist ikka ei saa teha, samas ei ole vaja ka enam teha, sest ikoonid mis mul vaja, on riba peal olemas.


Jah, samas kataloogis neid ei olegi. Kuid ribasätete kataloogide kustutmisest vist piisab.

Üldiselt on lubuntu hea, kuid siiamaani ei pakkunud teisele versioonile üleminekut(distributsiooniuuendust), pidid tegema värske paigalduse.
See ajab närvi kui 18.04 LTS pealt ei saa 20.04LTS peale uuendada vaid tuleb pulgalt või plaadilt uuesti paigaldada.. 1804 lubuntu hakkab igasugusi KDE jamasi selga istutama..muidu..

_________________
www

ats
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 54
Liitunud: 26.01.2007
Postitused: 50
Asukoht: Türi
Distributsioon: Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 18.01.2021, 12:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Lubuntu on hea jah, aga minule meeldib LXDE palju rohkem kui LXQT. Olen proovinud ja katsetanud küll, aga vaat mitte ei istu. 18.04 pealt üleminek 20.04 tähendas ka töölaua vahetust(LXDE - lt LXQT - le), ja sellepärast tulebki värske install teha.


soolikas
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 06.02.2020
Postitused: 59

Distributsioon: lubuntu
blank.gif
postituspostitatud: 18.01.2021, 15:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ats kirjutas:
Lubuntu on hea jah, aga minule meeldib LXDE palju rohkem kui LXQT. Olen proovinud ja katsetanud küll, aga vaat mitte ei istu. 18.04 pealt üleminek 20.04 tähendas ka töölaua vahetust(LXDE - lt LXQT - le), ja sellepärast tulebki värske install teha.


Mul ju va 32 bitine, ükskord sai 20 versioonile uuendatud, kohe pidin maha laskma. 18.04 on tuntavalt kiirem. Mingi lisavidinate pärast kiirust alandama ma küll ei hakka, maitse asi.


643
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 08.07.2019
Postitused: 375

Distributsioon: GNU/Linux (64bit/32bit)
blank.gif
postituspostitatud: 18.01.2021, 16:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

20.04 peal ei saagi 32bitiseid arvuteid kasutada. Ainult debian busteri peal saab.

_________________
www

soolikas
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 06.02.2020
Postitused: 59

Distributsioon: lubuntu
blank.gif
postituspostitatud: 18.01.2021, 16:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Võibolla ka, arvata 64 bitisele vist pakkus seda uuendust, mõlemad lubuntu peal, kuna toetavad id kaardi kasutamist ja parim koosluse suhe. Ma võtsin selle uuenduste setttingust linnukese eest ära, enam seda versiooni ei paku.
643 kirjutas:
20.04 peal ei saagi 32bitiseid arvuteid kasutada. Ainult debian busteri peal saab.


643
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 08.07.2019
Postitused: 375

Distributsioon: GNU/Linux (64bit/32bit)
blank.gif
postituspostitatud: 18.01.2021, 16:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

soolikas kirjutas:
Võibolla ka, arvata 64 bitisele vist pakkus seda uuendust, mõlemad lubuntu peal, kuna toetavad id kaardi kasutamist ja parim koosluse suhe. Ma võtsin selle uuenduste setttingust linnukese eest ära, enam seda versiooni ei paku.

Mul on üks 18 aastat vana sülearvuti compaq, kus on peal windows xp. Töötab. Netis ei käi, kuid aku on ainult mõni aasta vana ja audaciouse vanema versiooniga kuulan muusikat.
Terve ketas eesti musa.

_________________
www

soolikas
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 06.02.2020
Postitused: 59

Distributsioon: lubuntu
blank.gif
postituspostitatud: 21.01.2021, 08:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mul umbes sama vana see ront. Dualboot XP- ga. Xp- ga jah muusikat saaks käima, aga kui brauserit lahti teha, siis tuleb umbes 1 minut oodata Laughing Aga Lubuntuga hea lehti lugeda, aga videod vaikselt juba hanguvad. Opera brauseriga natuke paremini video töötab.


643
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 08.07.2019
Postitused: 375

Distributsioon: GNU/Linux (64bit/32bit)
blank.gif
postituspostitatud: 21.01.2021, 12:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

soolikas kirjutas:
Mul umbes sama vana see ront. Dualboot XP- ga. Xp- ga jah muusikat saaks käima, aga kui brauserit lahti teha, siis tuleb umbes 1 minut oodata Laughing Aga Lubuntuga hea lehti lugeda, aga videod vaikselt juba hanguvad. Opera brauseriga natuke paremini video töötab.

Windows XP-ga küll enam ei tohiks netti minna.
Kas poleks parem video jooksutamiseks muretseda vähemalt kahetuumaline - 64bitine?

_________________
www

ats
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 54
Liitunud: 26.01.2007
Postitused: 50
Asukoht: Türi
Distributsioon: Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 21.01.2021, 13:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Eks need brauserid ise on kõvad ressursiõgijad. Võid proovida Vivaldit. See on saadaval ka 32 - bitisena , ja minu meelest ta nii hoolega ressursse ei õgi. Nt kui minul Firefox õgis Facebooki vaatamisel üle 2 GB mälu, siis Vivaldi on tagasihoidlikum. Lisaks saab Vivaldit väga põhjalikult seadistada. Ja ka Chrome'i laiendused töötavad Vivaldis, ka ID - kaart. Videote koha pealt on tähtis ka videokaart. kui see jääb lahjaks, siis on tõesti mõtet uue masina peale mõelda. XP - ga jah netti pole mõtet ronida. Ega ma ei teagi, kas sellele browserite tuge ka veel on.


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 21.01.2021, 14:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui browser saab kasutada 2GB mälu, siis ta seda ka püüab kasutada. Alpine linux, 512MB RAM pealt veab ka FF käima.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

643
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 08.07.2019
Postitused: 375

Distributsioon: GNU/Linux (64bit/32bit)
blank.gif
postituspostitatud: 21.01.2021, 16:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Niipalju võin veel vihjata, et minu windows xp arvutil on võrgukaart (wifi) eemaldatud. Puudub bluetooth ja LAN võrgukaarti ei ühenda kunagi. Ainuke ühendus on USB mälupulk. Ja seal ka tohib olla ainult muusikafailid. DRM-i pärast windows media playerit ei kasuta. Ainult audacious kõige vanemat versiooni.
Niimoodi soovitan kaasutada WINDOWS XP-d soojalt. Kui tahate, siis win98,95 või win3.1 - viimastes puudub ka DRM üldse.

_________________
www

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group