Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
643
Pingviini aktivist
Pingviini aktivistLiitunud: 08.07.2019
Postitused: 173

Distributsioon: debian
blank.gif
postituspostitatud: 18.09.2019, 18:06  postituse pealkiri:  Stallman astus tagasi  

16. septembril 2019 astus tagasi vaba tarkvara fondi asutaja ja president Richard M. Stallman (FSF) presidendina ja selle juhatusest.

https://www.fsf.org/news/richard-m-stallman-resigns

Lisainfo:

https://www.vice.com/en_us/article/mbm74x/computer-scientist-richard-stallman-resigns-from-mit-over-epstein-comments


ertserts
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 31.10.2013
Postitused: 443
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 21.09.2019, 16:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

66-aastase Richard Matthew Stallman tagasiastumise tagamaid Free Software Foundation (FSF) presidendi ametikohalt võiks pisut rohkem avada. Muidu jääb paljudele see teema segaseks ja uduseks. Eriti veel nendele kes ei loe inglise keelt või ei leia piisavalt aega antud teemasse süveneda.

Sisuliselt hr. Stallman 2019 tagasiastumise põhjuseks on meediakära mis tekkis 2016 multimiljonäär Jeffrey Epstein (1953-2019) ja MIT professor Marvin Minsky (1927-2016) seksiskandaalist. Minsky oli MIT tehisintellekti ekspert ja 1969 Turingi auhinna võitja. Turing informaatika auhinda võrreldakse samaväärselt Nobeli auhinnaga. Nimelt olevat Jeffrey Epstein 2001 mahitanud kellegi 17-aastase Virginia Giuffre mittevabatahtlikult seksile 73-aastase MIT professor Marvin Minsky'ga. Härra Stallmann avaldas meedias oma arvamuse ja seisukoha nimetatud seksiskandaali kohta. Meedia aga tõlgendas seda kui hr. Stallman heakskiitu, poolehoidu ja õigustust seksitegudele mida korraldas multimiljonäär Jeffrey Epstein ning mille kiitis heaks MIT professor Marvin Minsky. Sellele järgneski hr. Stallman tagasiastumine FSF presidendi kohalt. Küllaltki komplitseeritud, keeruline ja otsese vastuseta kriminaalne lugu.

Kes oli multimiljonäär Jeffrey Epstein?

Interneti allikate põhjal sai mees oma pooliku lõpetamata kõrghariduse Cooper Union ja New York University ülikoolidest. Ametitelt oli õpetaja (füüsika, matemaatika), pankur, ärimees, meedia magnaat, investor jne. Nüüd tuleb andeka ja toimeka mehe halb ning väga tume pool. Kohtulikult karistatud mitmel korral. Süüdistused: pedofiilia, seksiteenuste kupeldamine, vägistamised, kümmned seksiskandaalid, ahistamised jms. räpased teod. Mees tundis ja suhtles sadade kuulsustega: kuningad, printsid, presidendid, poliitikud, näitlejad, muusikud, teadlased ja teised maailma vägevad prominendid. Mees kukkus 2019 uuesti oma järjekordsete seksiskandaalide ja hämarate seksimahitustega vanglasse ning seal ta ka samal aastal suri. Surma asjaolud vanglas olid ja on segased, kahtlustati kas mõrva või enesetappu. Jääb mulje et selle mehe elu kulges allakäiguspiraalis suurte rahade ja madalate instinktide keskel.

Kui me nüüd toome sellesse "kuritegelikku mosaiiki" sisse hr. Stallman'i siis tuleb tõdeda, et ta ei mahu ega ühildu esmapilgul mitte kuidagi selle looga.
Ma ise usun ja loodan, et hr. Stallman polnud pahalasest multimiljonäär Jeffrey Epstein'i hea tuttav või mis veel hullem sõber. Samas võis hr. Stallman väga hästi tunda MIT professorit Marvin Minsky't. Kuid privaatsust austav hr. Stallman ei soovinud ega tahtnud suure tõenäosusega mitte midagi teada MIT professor Marvin Minsky salasoovidest ega voodielust. Pigem on siin hukutavaks probleemiks ja põhjuseks see, et hr. Stallman võttis sõna valel ajal ja vales kohas! See julge samm vales kohas läkski talle maksma üldsuse silmis tema reputatsiooni ja ametikoha.

Richard Matthew Stallman (hüüdnimega RMS) näol on tegemist andeka vahest isegi geniaalse programmeerija ja tarkvaraarendajaga (Emacs, GNU C Compiler, GNU Debugger), vabavara liikumise asutaja (FSF) ja ta on GNU GPL litsentsi üks autoritest. Väidetakse et oma oskustelt ta oli ja on hea häkker. Ma ise mõtlen, et kas ta nüüd enam on võimeline koodi häkkima aga see selleks. Väidetakse sedagi et hr. Stallman oskab elus paremini suhelda arvutitega. Inimeste ja meediaga uhtlemine õnnestub ning kukub vanameistril välja tunduvalt konarlikumalt.

Youtube keskkonnas on mõned head videod hr. Stallman isikusest (võluv taat, mulle meeldib):

Richard Stallman Freaks Out and Has a Meltdown
Richard Stallman: Apple fanboys are foolish people
hampeas yells at stallman
Richard Stallman debates animal rights activist at Penn
Free software, free society: Richard Stallman at TEDxGeneva 2014

Vaatamata hr. Stalmann'i keskmisele kasvule, toekale kaalule ja vägagi suurele egole on ta värvikas ning kordumatu natuur IT maailmas. Smile

_________________
ertserts@linuxialune:~$ echo;echo Local and Remote IP connections:;netstat -at|sort -k5|grep ESTABLISHED|cut -c20-80;echo

643
Pingviini aktivist
Pingviini aktivistLiitunud: 08.07.2019
Postitused: 173

Distributsioon: debian
blank.gif
postituspostitatud: 22.09.2019, 11:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minu arust igati mõistlik tegu, et FSF kodulehel on tagasihoidlik tagasiastumise info.

_________________
service

karlsson


Pingviini aktivist
Pingviini aktivistLiitunud: 30.09.2011
Postitused: 122


niger.gif
postituspostitatud: 22.09.2019, 15:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ertserts, tänan kokkuvõtte eest.


643
Pingviini aktivist
Pingviini aktivistLiitunud: 08.07.2019
Postitused: 173

Distributsioon: debian
blank.gif
postituspostitatud: 23.09.2019, 10:23  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Käis 4. septembris microsofti juures redmondis:

https://stallman.org/articles/microsoft-talk.html

Andis soovitused Microsoftile.

Täna pani üles oma kodulehele.

_________________
service

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group