Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
simon10362
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 32
Liitunud: 14.01.2018
Postitused: 2

Distributsioon: Ubuntu MATE, OEL7, CentOS7
estonia.gif
postituspostitatud: 15.01.2019, 17:11  postituse pealkiri:  DNSSEC  

Tere,

Kas kellegil on kogemusi olukorraga kus haldad omaenda NSi ning oleks vaja DS kirje lisada TLD NSi et DNSSEC tööle pista.

Nimelt on case selline et ühe saidiga tahan asja ära teha aga pole varem kunagi teinud. Mõndagi ma juba tean ja regulaarne DNS on töös.

Küsimus on aga et kuidas see protseduur tavaliselt teistel välja ehitatud on? Täpsemalt siis see sync võtmete DNSKEY ja allkirjade, RRSIG ning delegeeritud allkirjastaja, DS kirjete liigutamine ühe NS provideri juurest teise?(on ka teretulnud lokaalsüsteemi loogika scriptide näol jne.)

Meil on juhuslikult registrant Elisa aga ma pole veel nende otsalt kuskilt interfacei selle jaoks ülesse leidnud kust seda a'la teha saaks. (Jutt siis oma master nimeserveriga caseist, mitte lihtkliendi vaatest)

Tegemist on xxxxxx.ee saidiga, ehk TLD on .ee aga nendeni käib side üle Elisa ma eeldan. Või peaks hoopis minema otse internet.ee vendade juurde? Küsimuse olen muidu Elisasse saatnud aga nood pole veel jõudnud vastata.

Arvamusi? Ettepanekuid? Abi?

Mul oleks hea meel igasuguste ettepanekute üle.

Tänan.

PS. Ilmselt tuleb ka teemaks NSEC3 ja siis tulevikus ka NSEC5 NSK'ga aga alguses saab veel vist aastaid hakkama NSEC3 peal.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group