Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
murdock
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 48
Liitunud: 08.06.2006
Postitused: 140
Asukoht: harjumaa

estonia.gif
postituspostitatud: 16.06.2006, 13:29  postituse pealkiri:  Kirjandust linuxi kohta?  

Tõstatasin ka ühes teises foorumis üles teema eestikeelse kirjanduse kohta linuxi teemadel, õigemini selle puudumise kohta. Tundub et ega eriti seda leida ei ole. Olen näinud "Pingviiniaabitsat" ja mingi kollast värvi raamat "Linux võhikutele"vms. Ja ega vist muud polegi. Loomulikult on pingviini foorum, kuid raamat on ikkagi raamat. Amazonis hakkas silma järgmine raamat
oskab keegi ehk öelda, on see oma hinda väärt. Kuna inglise keel on selline 3- siis on raamat nagu mugavam, saab kasvõi sõnastikust abi.


vih
Moderaator
Moderaator



Liitunud: 10.08.2005
Postitused: 654


blank.gif
postituspostitatud: 16.06.2006, 14:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kõik sõltub sellest, mida täpselt sa Linuxist teada tahad. Selle saab järeldada, kui sa tead, mis tööd sa pead arvutiga tegema.

Ma eile installisin Ubuntu 6.06 endale ning kogu infi sain meie vikist. viki.pingviin.org.

Minu arvamus raamatust: raha raiskamine.

Kõik vajalik kraam on veebis olemas.

Samas ma saan sinust täesti aru, raamat on hoopis teine asi, kui arvutist midagi lugeda ning ise eelistan raamatuid. Kuid siiski. Tee oma töö keskkond eestikeelseks ning tutvu GNOMEiga menüüdes jalutades ja nii. Kui midagi spetsiifilist vaja siis otsi ja kui ei leia siis küsi Wink


2ndalpha
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 37
Liitunud: 16.04.2006
Postitused: 45

Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 16.06.2006, 16:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Need võhikute asjad seletavad põhilise ära. Iga asja jaoks uut raamatut trükkida pole mõtet, linuxi maailm muutub liiga kiiresti.


commodore

Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 02.10.2005
Postitused: 745


blank.gif
postituspostitatud: 16.06.2006, 17:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kustutatud




Viimati muutis commodore 16.08.2015, 16:57; muudetud 1 kord
murdock
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 48
Liitunud: 08.06.2006
Postitused: 140
Asukoht: harjumaa

estonia.gif
postituspostitatud: 16.06.2006, 22:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

2ndalpha kirjutas:
Need võhikute asjad seletavad põhilise ära. Iga asja jaoks uut raamatut trükkida pole mõtet, linuxi maailm muutub liiga kiiresti.

Sedant nüüd küll, aga see linux võhikutele on selline teos, et peale 10 lehekülge ei saa enam mitte midagi aru. Oleks vaja just sellist raamatut, mille
pealkiri oleks-see on muidugi välja mõeldud- "Kuidas alustada linuxiga: paadunud Windowsi kasutajale". Et tehtaks A ja O'st selgeks. Kuidas programmid paiknevad, kuidas installida, miks ei ole eri kettaid, jne, jne, jne. Just midagi sellist ma otsin, olgu siis inglise keeles. Sest ma ei ole algaja arvutikasutaja, Win'i tunnen päris hästi, aga need teadmised on saadud jällegi raamatute toel (algteadmised), sest olgem ausad, Billi toodangu kohta on ka eesti keeles palju kirjandust, totaalsest algajast profini. Ja just selle totaalse algaja koha pealt jätab linuxi kirjandus soovida. Võib-olla kui päris nullist alustada, on see lihtsam, aga kui oled ikka vähemalt viis aastat ainult Wini kasutanud ja seda ikka pidevalt ja järjest rohkem ja rohkem seda endale selgeks tehes, siis linuxist arusaamine võtab ikka aega. Aga noh, foorumid ja internet on muidugi head, aga paberkujul raamat on midagi muud. Kui ma näen netis mingit endale olulist materjali, siis ma panen küll järjehoidja veebibrauserisse, kuid trükin ka välja. Iseloomu viga Laughing


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 16.06.2006, 22:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tegelikult väga ei võtagi, kogemused tulevad kasutamise käigus, otsest sellist manuali nagu ei leiagi vajalikku olevat, linuxi puhul on erinevaid distrosi nii palju, et ühtne raamat nende kohta kokku panna on väga keeruline, isegi mõned tavalised käsurea käsklused võivad erinevate distrote vahel juba erineda, kui probleem esineb, siis on alati võimalus siit foorumist küsida ja ma arvan, et abi tuleb kindlasti Smile

_________________
Image Image Image

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 17.06.2006, 16:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ubuntul on endal väga hea raamat kohe kaasas. Vaatame - ehk tõlgime selle ära isegi...

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

laurivosandi
Moderaator
Moderaator


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 647
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 17.06.2006, 17:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma olen mingi 20% tõlkind sellest


murdock
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 48
Liitunud: 08.06.2006
Postitused: 140
Asukoht: harjumaa

estonia.gif
postituspostitatud: 17.06.2006, 21:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

v6sa kirjutas:
Ma olen mingi 20% tõlkind sellest

Igatahes jõudu ja et jaks otsa ei saaks! Allkirjaks sobiks "Windowsi kasutajate tänulik kollektiiv" Laughing


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group