Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
dinosaurusetaltsutaja
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 35
Liitunud: 02.02.2009
Postitused: 432

Distributsioon: Ubuntu MATE 22.04.4 LTS
estonia.gif
postituspostitatud: 13.09.2018, 10:23  postituse pealkiri:  Tohuvapohu meili andmebaasiga  

Tegu on organisatsiooniga kus ma olen vabatahtlikuks. Nendel on 10 aastat vana yahoo emaili aadress. Probleem on selles et nende emaili register on suvaline wordi fail mis sisaldab 6500 emaili aadresi ilma adresaadi nimeta. Ja nad tahaksid kogu selle listi mingis emaili süsteemis ära grupeerida nii viisi et see oleks hallatav ning meile saaks saata paari nupuvajutusega. Kas on mõni emaili haldus tarkvara mis on nõus töötama yahoo meili teenusega?




Viimati muutis dinosaurusetaltsutaja 13.09.2018, 11:29; muudetud 1 kord
libre

Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 27.05.2018
Postitused: 205

Distributsioon: debian
canada.gif
postituspostitatud: 13.09.2018, 10:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ei tahaks, et minu e-mail oleks seal andmebaasis! Milline leke!!
Ja eriti kui haldab inimene, kes puterdab eesti keeles..


DaStoned
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 42
Liitunud: 11.01.2007
Postitused: 388
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 13.09.2018, 14:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Meile võid sa enamasti välja saata ükskõik millise SMTP serveri kaudu mis sulle kättesaadav on ja saatja aadressiks märkida ükskõik millise e-posti aadressi. Näiteks Telia SMTP-d kasutades võid saata kirju mille saatja aadressiks on bill.gates@microsoft.com, gmaili SMTP-d kasutades somebody@yahoo.com, Yahoo SMTP-d kasutades somebody.else@gmail.com jne. Seda ei kontrolli keegi. Küll aga kontrollitakse, et sa ei saadaks neid liiga palju, mispuhul rakendub mingi spämmifilter ja sind pannakse 24-ks tunniks "puhkama".

Näiteks Yahoo väljaminev meili teenus lubab end tarvitada üle standardse SMTP protokolli ja sa võid seda kasutada ükskõik millise asjaga, mis autenditud SMTP-d oskab teha. Nagu ma ütlesin, võid ka mõne teise SMTP teenuse valida.

Ei Yahoo, gmail ega muud STMP teenused ei taha et sa nende kaudu rämpsposti saadad ja neil on mingid limiidid, kui paljudele inimestele ja kui palju kirju sa saad päevas välja saata:
https://help.yahoo.com/kb/postmaster/sln3353.html

_________________
When the shit hits the fan, keep your mouth shut!

Gomi
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 24.12.2017
Postitused: 182

Distributsioon: Gentoo, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 13.09.2018, 19:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

DaStoned kirjutas:
Meile võid sa enamasti välja saata ükskõik millise SMTP serveri kaudu mis sulle kättesaadav on ja saatja aadressiks märkida ükskõik millise e-posti aadressi. Näiteks Telia SMTP-d kasutades võid saata kirju mille saatja aadressiks on bill.gates@microsoft.com, gmaili SMTP-d kasutades somebody@yahoo.com, Yahoo SMTP-d kasutades somebody.else@gmail.com jne. Seda ei kontrolli keegi. Küll aga kontrollitakse, et sa ei saadaks neid liiga palju, mispuhul rakendub mingi spämmifilter ja sind pannakse 24-ks tunniks "puhkama".

Näiteks Yahoo väljaminev meili teenus lubab end tarvitada üle standardse SMTP protokolli ja sa võid seda kasutada ükskõik millise asjaga, mis autenditud SMTP-d oskab teha. Nagu ma ütlesin, võid ka mõne teise SMTP teenuse valida.

Ei Yahoo, gmail ega muud STMP teenused ei taha et sa nende kaudu rämpsposti saadad ja neil on mingid limiidid, kui paljudele inimestele ja kui palju kirju sa saad päevas välja saata:
https://help.yahoo.com/kb/postmaster/sln3353.html


Ei tea.
Minu cock.li aadressitelt see toimib imeliselt, kuid näiteks gmail "korrekteerib" saatja ära ning lisab X-Google-Original-From välja headerisse (mida keegi niisama vaatama ei hakka) kontoga, mille üritasid saatjaks pookida, ning Microsofti Outlooki serverid üldse keelduvad saatmast ning annavad sõnumi "Client does not have permissions to send as this sender"


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 13.09.2018, 20:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

libre kirjutas:
Ei tahaks, et minu e-mail oleks seal andmebaasis! Milline leke!!
Ja eriti kui haldab inimene, kes puterdab eesti keeles..


...uuri palun ennem kasutaja tausta kui hakkad midagi kirjutama!


libre

Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 27.05.2018
Postitused: 205

Distributsioon: debian
canada.gif
postituspostitatud: 14.09.2018, 07:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Paljudel programmidel on aadressiraamat kuhu saab importida CSV formaate. Pead kas doc konvertima csv võit txt konvertima csv formaati.
Mul on sylpheed.

On ka ldap server ja ldif formaat olemas..

Aadressiraamatust saad lisada cc või bcc väljale. Ma ei tea, kas just 6000 kirja-kopeeri korraga on soovitav saata. Kas see ei lähe mitte spämmi alla?

Muidu ma saan ise aadressiraamatust küll teha ctrl+A ja vajutada aadressiraamatu nupule
kellele, koopia või pimekoopia, mis saadab kõik aadressid compose e. uue kirja lehele..


DaStoned
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 42
Liitunud: 11.01.2007
Postitused: 388
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 14.09.2018, 09:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Gomi kirjutas:
Ei tea.
Minu cock.li aadressitelt see toimib imeliselt, kuid näiteks gmail "korrekteerib" saatja ära ning lisab X-Google-Original-From välja headerisse (mida keegi niisama vaatama ei hakka) kontoga, mille üritasid saatjaks pookida, ning Microsofti Outlooki serverid üldse keelduvad saatmast ning annavad sõnumi "Client does not have permissions to send as this sender"


Ahhaa, sul on õigus. Vabandan ette ja taha. Ma mäletan et ma olen seda Gmaili SMTP-d oma mail.ee ja hot.ee kirjade saatmiseks kasutanud (kunagi halbadel aegadel keelas Telia netiühendus ligipääsu smtp.mail.ee-le ja Tele2 mobiilnett keelas ühenduse smtp.hot.ee-le), aga tõesti hetkel Gmaili SMTP keerab saatja vägisi "õigeks". Seega on dinosaurusetaltsutajal tõenäoliselt võimalik kasutada kas ikkagi Yahoo enda SMTP-d või oma Interneti pakkuja oma. Või mõnda liberaalset SMTP-d. Või enda SMTP server üles panna, kui raatsib virtuaalhosti eest maksta.

_________________
When the shit hits the fan, keep your mouth shut!

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group