Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 19.12.2017, 18:07  postituse pealkiri:  OpenWRT+qualcomm+Telia internet  

Sai soetatud omale uus ruuter Turris Omniva millel siis jokseb OpenWRT tarkvara ning üritan saada sellel ühendust luua Telia internetiga.

SIM kaart käib otse ruuterisse kuid ühendust pole mul õnnestunud luua.

Manualis kirjutati, et vaja lisada "kmod-usb-serial-qualcomm" pakk. Lisasin selle läbi kaasas oleva software paigalduse. Vaja läheb seda uue interface loomisel et valikust leida "/dev/ttyUSB2" valik.

Ühensus loomis manual tootja lehel https://doc.turris.cz/doc/en/howto/lte_modem_install

Korra ka sain ühenduse loodud ruuteri siseselt. Tegin kaasasoleva diagnostika jupiga testi ja ping ning tratseroute toimetasid ok. Siis hakkasin leiutama kuidas luua wifi ühendus ehk siis saada karbist välja ka ühendust ning sisi oli mingi hetk kadunud see LTE (sim kaarti) ühendus.

Rohkem pole mul õnnestunud temaga kohtuda. Teinud erinevat moodi resete ja hard resete kuid kõik on tulutult.

Oskab keegi puistada tarkuseterasid mida või kuidas teha ja uurida, et kohtuda uuesti neti ühendusega.

Lisan mõne pildi ka oma seadetest mis peask olema kõik ok minuarust.

Siin näha et qualcomm on paigaltatud
Image

ja alumistel siis minu seadistused
Image
Image


tonks
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 01.12.2016
Postitused: 115
Asukoht: Harjumaa
Distributsioon: Zorin OS
estonia.gif
postituspostitatud: 19.12.2017, 19:55  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas mitte APN aknas ei peaks olema kiri internet. 4G ruuteris on nii, pulgaga oli ka midagi sarnast.


Valik_999(955).png
 Kirjeldus:
 Failisuurus:  8.82 kB
 Vaadatud:  4593 kord(a)

Valik_999(955).png



-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 20.12.2017, 14:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sorri, jätsin eelnevas postituses selle mainimata, et olen proovinud sinna kirjutada nii "internet" kui ka "pin koodi" ja ka *99# numbri.
Eelnevas kasaskantavas modemis oli mul tegelt interneti asemel kirjas seal teenuse pakkuja Sonera (nüüd siis Telia).

Ühesõnaga olen sinna proovinud kõik varjandid ära. Ja kui natuke aega oli ühendus olemas siis olid kõik täidetud nii nagu hetkel pildil.

Tegin modemile rollback-i sinna maani kus neti ühendus töötas.

SIM kaart ei ole katki ja ei ole ka lukus kuna hetkel pistsin ta tagasi vanasse modemisse ja kasutan selle kaudu neti.

Pigem ise kaldun arvama, et kusagil "nuka taga" on seadistustes midagi viga või puudu.

Kunagi oli kasutuse TP-Link ruuter millel vahetasi ise originaal tarkvara OpenWRT vastu välja ja sellel versionil oli lihtsam ja selgem see seadistus, ei olnud vaja midagi kusagile ise juurde paigaldada. SIM sisse ja ühendus oli olemas. Aint teenusepakkuja oli vaja määrata simmile ning voilaa oli olemas ühendus ja wifi.

Ma ei saa siiani aru miks uuemad versioonid mis iganes tarkvaral on nii ära nuditud, et enenm kasutusele võtmist pead päeva maadlema igasugu lisade paigaldamisega.

Ning antud modemil on olemas sim kaarti pesa juba tootja poolt ....aru ma ei mõista miks ei ole siis sinna kõik vajalik tarkvara juurde lisatud koheselt. Pean seda "qualcomm" junni silmas. Kõigil meil ei ole kaabliga interneti ja mitte mingi nipiga ei saa seda modemit ennem kasutusele kui oled saanud neti ühenduse. See on minuarust tootjate poolt üks suur ämber ja pikk-pikk miinus. Aga muidu on antud modem parimaid mis hetkel turul saadaval Very Happy


hirax
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2013
Postitused: 264
Asukoht: maal ja merel
Distributsioon: KDE Neon 5.27, Linux Lite
estonia.gif
postituspostitatud: 20.12.2017, 15:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Veel üks variant võib-olla.
Mul tööl on Teltonika 4G ruuteril APN aknas kirjas: static.emt.ee
Proovi seda kah...


DaStoned
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 42
Liitunud: 11.01.2007
Postitused: 388
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 20.12.2017, 15:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minu kogemus Quectel modemilte ja Telia prepaid SIMidega:

- SIM PIN küsimine tasub maha võtta (SIM telefoni pistes)
- APN "internet" (tegelikult võib sinna kirjutada kasvõi "nipitiri", ikka toimib)
- User/pass tühjad
- Dial nr *99#

Edasi nagu võiks toimida.
Vigade otsimiseks oleks vaja pppd logisid. Ilma selleta on raske.

_________________
When the shit hits the fan, keep your mouth shut!

-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 20.12.2017, 19:55  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minul toimetab sim kaart ilma igasugu lisa kirjeteta. Lükasin siis täna uuesti modemi järgi pärast eilset kui ühendus oli kadunud ning täna kui võluväel on sim kaartil kenasti ühendus kuigi jah ainult karbi siseselt.

Tegin värsked ekraani pildid koheselt, et näete ka milliste seadetega mul asi hetkel toimetab.

Minu arusaama järgi on nüüd LTE ühendus täiesti toimetav
Image

Selliste seadetega siis toimib täiesti
Image

Testid Ping, Traceroute, Nslookup
Image

Image

Image

Ja siin ka firewall settings
Image

Ja nüüd töötas taas täpselt nii kaua kui üritasin luua WWAN ühendust, et saaks karbist välja WIFI ja nii kaua kui ta salvestas seadeid siis pärast seda oligi net kadunud. Ja taas vana seis ei kuidagi saa mingit ühendust tekitatud. Läks karp taas riiulisse oma aega ootama:D

ma muid logisid ei oskanud leida kui sys-log ja kernel log need saadaval otse seadete lehel. Kui vaja miskit täpsealt saada eks siis peab kasutama käsurida kuid mida ja kust ma otsima pean, ei kujuta ette. Kui saan mingid juhtnöörid siis ehk leiab ka muid logisid.


syslog.txt
 Kirjeldus:

Allalaadimised
 Failinimi:  syslog.txt
 Failisuurus:  41.91 kB
 Alla laaditud:  508 kord(a)
kernel-log.txt
 Kirjeldus:

Allalaadimised
 Failinimi:  kernel-log.txt
 Failisuurus:  14.06 kB
 Alla laaditud:  531 kord(a)


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group