Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
vooler3
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 21.12.2015
Postitused: 479


blank.gif
postituspostitatud: 23.01.2017, 09:35  postituse pealkiri:  Arch-ilt: Arch Anywhere ISO ning lubatakse kiir-installi  

Paistab, et jätkub Distrode tegijate moodsa aja moodne mäng: Minu Distro installeerub kiiremini kui minu konkurentide Distrode installide ajad on.

Igatahes tõi Arch välja Distro, nimega Arch Anywhere ning sellele lubatakse väga kiiret installi aega:
Install a Fully Custom Arch Linux System in Minutes.

http://news.softpedia.com/news/arch-anywhere-iso-lets-you-install-a-fully-custom-arch-linux-system-in-minutes-512082.shtml

PS: panin selle Distro alla laadima, eks siis ole näha kui kiire see install ka reaalselt on.


tonks
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 01.12.2016
Postitused: 115
Asukoht: Harjumaa
Distributsioon: Zorin OS
estonia.gif
postituspostitatud: 24.01.2017, 03:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Küla soss-sepa tasandilt käis tõesti kiirelt...prügikasti. Kaks korda proovisin paigaldada, rohkem oma pead ei vaeva. Kohe alguses andis peotäie erroreid, ei saanud mõningaid pakette uuendada, kuna repo serveriga ei saanud ühendust. Kuni installimiseni sai toimetada, siis jäi nende samade pakettide taha asi pidama.


ertserts
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.10.2013
Postitused: 445
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 25.01.2017, 13:18  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma ei sooviks siin olla eriti sarkastiline kuid testides Linuxit Arch Anywhere tuli uuesti tõdeda asjaolu et palju lubatud "simple way" installatsioon muutus märkamatult "hard way" installatsiooniks. Huvitav kas tarkvara arendajad ise ikka testivad neid arvutikasutajatele väljapakutud kerge- ja raskekaalulisi installatsioone?

Ma olin isegi nii järjekindel et tegin lausa 3x Arch Anywhere installatsiooni üritust. Kahjuks lõpetasin täpselt seal kus kasutaja 'tonks'. Ehk siis tema raiskas asja peale vähem aega kui mina. Hea et ma vähemalt ei üritanud 10x.

Arch Anywhere terminalis istudes teed installatsioonil valiku 'arch-anywhere' ja hakkad täpselt valima mida soovid (teadlikult). Kusjuures netiühendus on sellel hetkel olemas. Kui oled jõudnud installatsioonil lõpukünnisele siis kuvatakse pakettide installatsioonil teade et laetakse alla 0MB softi. Peale seda tulebki veateade stiilis: ".....error: failed to update...repository..." Kõik...Game Over...unusta "simple way" Arch Anywhere installatsioon!

Arch Anywhere "simple way" terminali toega installatsioonil eeldatakse et arvutikasutaja paneb ise paika oma language, key-map, locale, time zone, partition drive, filesystem, base, command shell, boot loader (grub vs syslinux?), network utility, desktop environment, display manager valikulised sätted.

Pole mõtet keskmist arvutikasutajat hullutada ja pakkuda talle distro installatsiooni läbi terminali. Kõike seda "lihtsust" arvestades ongi Distrowatch reitingus Arch Linux pingereas 11 mitte aga esimese 5 hulgas.

Minu jaoks jäävad sellised Linux/Unix distributsioonid nagu seda on Arch, Gentoo, FreeBSD jt valikuliste hobide klassi a'la: "kui sul pole peret, sõpru, kooli ega tööd siis pühendu 100%...24/7." Smile

_________________
ertserts@linuxialune:~$ echo;echo Local and Remote IP connections:;netstat -at|sort -k5|grep ESTABLISHED|cut -c20-80;echo

vooler3
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 21.12.2015
Postitused: 479


blank.gif
postituspostitatud: 25.01.2017, 16:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Väike tähelepanek - testläppariga - ja mis mulle väga meeldib - läppar töötab meeldivalt vaikselt.

Harjumatu on veel hetkel see, et juba installi ajal tuleb välja valida programmid mille olemasolu vajalikuks pead.
------------------
Hetkel töötab koos Cinnamoni töölauaga. Järgmine test tuleb kas MATE või siis Deepin töölauaga.


tris

Troll - ära toida!
Troll - ära toida!



Liitunud: 23.08.2014
Postitused: 713

Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 25.01.2017, 17:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

See etapp on juba läbitud.
Läpakas töötab ikka veel lubuntu LTS-s.

_________________
ricochet:yckka6zlbxv767lz

vooler3
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 21.12.2015
Postitused: 479


blank.gif
postituspostitatud: 26.01.2017, 11:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Temperatuurist - nüüd on siis kenasti näha miks see masin meeldvalt jahe ja vaikne on.

1, Ventilaator hakkab sellel masinal tööle alates 60 kraadi.
2. Kuid selle Archi & Cinnamon versiooni korral on töötemperatuur vahemikus nii 45-55 kraadi.
- Ainult HD videoga õnnestus saada kätte temperatuur üle 60 kraadi.
--------------
See siis selle konkreetse läppariga (Packard Bell ehk Aceri "kloon").

Aga eks nii see on - mulle meeldib igatahes kui läppar vaikselt töötab ja ei "karju vastu kõrvu". Very Happy


tonks
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 01.12.2016
Postitused: 115
Asukoht: Harjumaa
Distributsioon: Zorin OS
estonia.gif
postituspostitatud: 26.01.2017, 15:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tegin veel huvi pärast paar katset, aga mina seda nurgatagust ei leidnud, kuidas seda paika saada.


vooler3
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 21.12.2015
Postitused: 479


blank.gif
postituspostitatud: 26.01.2017, 23:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Veel üks tähelepanek - ehk on kasu sellest neil kelledel on arvutites kasutusel väiksemahulised SSD-d või mälukaardid:
1. Swap - vähemalt minu arvutis - on automaatselt tehtuna suuruses: 512MB.

2. Ja teine asi, mainin ka selle ära, et automaatselt paigutatakse Swap ketta algusesse. Mitte nii nagu paljudel teistel on, et Swap asub ketta lõpus.
---------------
PS: Võrdlesin natuke aega tagasi uuema GeckoLinuxiga, GeckoLinux haaras endale ketta lõpust 8GB.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group