Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8855

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 09.06.2006, 20:38  postituse pealkiri:  WiFi Radar  

Eile äratas mu tähelepanu VectorLinuxiga kaasas olev tarkvara wifi-radar. Täna otsustasingi siis põhjalikumalt uurida, millga tegu. Nimelt on minu jaoks üheks suureks probleemiks olnud pidevalt erinevate võrkude vahel vahetumine. Lisaks teiste WiFi võrkude otsimine. Kuna wifi-radar-i nimi äratas tähelepanu, siis saigi Googli abiga ta koduleht kiiresti üles leitud: http://wifi-radar.systemimager.org/. Pilk kodulehele ja mu huvi tõusis veelgi - kas tõesti on tegu selle asjaga, millest ma ammu puudust olen tundnud?
Uurisin asja lähemalt ja leidsin, et ka Ubuntu universe repositooriumites on asi täitsa olemas (wifi-radar nime all), seega on ka tema paigaldamine ülilihtne mulle. Koju jõudes sai läpakas lahti tehtud ja kiiresti WiFi Radar paigaldatud. Ning sai ka teda katsetama hakatud. Kuna just täna vahetasin välja oma WiFi ruuteri, siis sai süsteemi ka proovile pandud. Vahetusid ju WEP võtmed kui ka võrgu nimi.
Kahjuks selgus alguses kohe, et minu võrgukaart ei toeta võrgu skäneerimist. Vähemalt sellise teate lugesin logist välja. Kuigi õnnestus saada vahepeal mingi äärmiselt nõrga signaaliga võrgu tähis kätte...
Kuid kui käsitsi andsin andmed kätte, siis toimis kõik ilusti. Lisaks võimaldab WiFi Radar salvestada erinevate võrkude andmeid, et vastavasse võrgu piirkonda uuesti sattudes pole vaja enam uuesti hakata kõike ümber seadistama. Juba tänu sellele on tegu väga kasuliku lahendusega. Sisuliselt võib öelda, et ka WiFi võrkude seadistamine ja salvestamine on võimalik nüüd graafiliselt teostada Linuxi all. Seega, kes asjast veel kuulnud pole, siis tasub katsetada. Soovitan Cool .
Kui veel võrgukaart toetab võrkude otsimist, siis on tegu igati kasuliku vahendiga.
Tegin lisaks ka ise ühe kuvapildi, see on Albumites, Tarkvara all, WiFi-Radar nime all.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group