Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
zeroconf
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 31.03.2007
Postitused: 1030


blank.gif
postituspostitatud: 04.09.2015, 21:11  postituse pealkiri:  Uue põlvkonna suhtlus  

Uue põlvkonna (kiir)suhtlus on Telegram - https://telegram.org/
Nime poolest vana ja tuntud ent sisult uus. Tegemist pilvepõhise ja jäädavalt tasuta keskkonnaga. Kliendipoole lähtekoodi leiab siit - https://github.com/telegramdesktop/tdesktop , serveri poole saab küsimise peale.
Vestlused hoitakse igavesti pilves ja kui võrgus ei ole siis hiljem liitudes on näha vahepeal räägitud vestlused. Ka faile saab vahetada ja need pannakse samuti pilve. Kuni 1,5 GB on ühe faili suuruse piirang ent koguarv ega -maht ei ole piiratud. Ka failid on igavesti kättesaadavad. Kui üks ära kustutab siis fail pilvest sellega veel ei kustu - alles siis kui kõik osapooled kustutavad - siis kustub fail ka ise pilvest ära. On olemas ka otsing. Programm olemas kõikidele levinud tarkvaraplatvormidele ja ka veebipõhine versioon on olemas. Ka portatiivsed versioonid on olemas ehk siis saab kasutada ka administraatori õigusi omamata arvutis rakendust - peale allalaadimist ja lahtipakkimist on kohe kasutusvalmis. Kasutajanimeks on mobiiltelefoni number ja salasõnaks SMS'iga saadetav kinnituskood. Sisse on vaja logida esimesel korral - kui vahepeal välja ei logi siis järgmisel avamisel ollakse kohe sees. Vajadusel saab vestlused ka salasõnaga kaitsta ja ka 2-astmeline isikutuvastus (salasõna+SMS) on võimalik. Tasapisi on Telegram asendamas e-posti kuna sõnumeid saab samamoodi interaktiivselt saata ja igaüks loeb neid siis kui aega on. Lisaks ka faile saab samamoodi saata kui sõnumeid. Ka vestlusgruppe saab teha - hetkel kuni 200 liiget ja sügisel 2015 on tulemas mitmeid uuendusi - võimalik, et ka see number (200) suureneb. Ka helisõnumeid saab saata - hoides all mikrofoninuppu, salvestatakse helifail otse Telegram'i pilve ja sealt saab seda ka otse kuulata. Kõiki faile (sh pilte) saab ka eraldi jagatud meedia lingi alt (seadetes) lehitseda. Kõikide failide (sh piltide) edastamine on äärmiselt lihtne - tuleb vaid lohistada Telegram'i aknasse. Pilte saab kohe ka täisekraanis vaadata ja see toimib kiirelt. Ka nutiseadmes seob Telegram ennast teiste programmidega ja sealgi on failide (sh piltide) jagamine lihtne ja mugav. Soovitav ongi esmalt nutiseadmes paigaldada ja seejärel muudes seadmetes - siis sünkroniseeritakse kontaktid ka kõikide seadmetega. Kasutajad leiab/saab lisada mobiiltelefoni numbri alusel ja kui on siis ka kasutajanime alusel. Kasutajanime saab määrata peale mobiilinumbriga sisselogimist seadete alt. Programm võtab vähe ressurssi ja on kõrge turvalisusega. On ka suured summad välja pandud auhinnaks kes suudab murda krüpteeringu - https://telegram.org/blog/cryptocontest

Uurige IRC, Skype'i vahendusel linke või küsige liitmist kanaliga. Töötab ka IRC<->Telegram bot. Oleme tänulikud kui teistegi IRC-kanalite sünkroniseerimiseks Telegram'iga on võimalik bot'id käima panna ja seejärel ka vestlusgrupid.


tris

Troll - ära toida!
Troll - ära toida!Liitunud: 23.08.2014
Postitused: 713

Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 30.12.2015, 20:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

https://www.bitmessage.org/wiki/Main_Page

Bitmessage puhul on IP aadress mitte nähtav ning kirjasisu loetav ainult suhtluspooltele.

torchat-is saab otsesuhtlust ja faile saata.

_________________
ricochet:yckka6zlbxv767lz

tramm
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 03.11.2008
Postitused: 899

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 01.01.2016, 01:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Edward Snowden soovitab:

* https://whispersystems.org/blog/signal-desktop/

Ja omakorda soovitab George Torwell oma uusaastakõnes:

* https://youtu.be/c4EEa0HAqzQ

Electronic Frontier Foundationi auditis on Signal saanud maksimumpunktid nagu ka ülalmainitud Telegram (see siiski ainult "salajaste vestluste" osas).

Või mis see uus põlvkond tähendab, äkki hoopis Fleep ja Slack (aga nendel pole vabavaraga eriti midagi pistmist)?


zeroconf
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 31.03.2007
Postitused: 1030


blank.gif
postituspostitatud: 25.08.2017, 00:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Vahepeal on Telegramm küll tublisti arenenud (ka heli-, videovestlus on nüüd olemas) ja ka lähtekoodi avalikustatakse üha enam - https://telegram.org/source

Siiski on tulnud üks läbinisti avatud lähtekoodiga vabatarkvaraline uus platvorm - Matrix - enam ei ole vaja valida sinise või punase pilli vahel vaid piisab kui minna aadressile https://matrix.org/

Matrix'ile on tehtud mitmeid kliente - https://matrix.org/docs/projects/try-matrix-now.html ja üks populaarsemaid neist on Riot https://riot.im/ - olemas erinevatele OS'idele (sh nutiseadmed) + ka veebipõhine - toetab muuhulgas mitmesuguseid roboteid, mis suudavad eri rakenduste vestlusi omavahel sünkroniseerida. Kohe kaasas on mitmed IRC botid. Võibki öelda, et Riot on kaasaegne versioon IRC'st, mis toetab ajalugu, heli- ja videovestlust, failide saatmist jne. Toetab ka Gitter'it (GitHub'i kontoga vestlused). Info erinevate APIde kohta leiab siit https://matrix.org/docs/api/client-server/

Siit ka minu ettepanek, et võiks vabatarkvara kogukonna suhtluse Skype, IRC, Telegrammi jne sillata kokku hoopis Riot'isse. Ehk on see võimalik nii ära teha, et ei pea ise mingit masinat selleks eraldi töös hoidma.

IMHO on pisut häbiasi, et põhiline vestlus Skype'is käib, mis igatpidi suletud tarkvara ja tagatipuks Microsofti kontrolli all....


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 35
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 25.08.2017, 13:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Viimati kui Matrixit/Riotit sai uuritud, siis nende video ja audio käis kõik läbi nende enda keskse serveri ja seda ei olnud võimalik oma serverisse ilma nende vahemeheta suunata. Kas selles osas on neil mingit progressi olnud?

_________________
Image Image Image

zeroconf
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 31.03.2007
Postitused: 1030


blank.gif
postituspostitatud: 26.08.2017, 14:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
Viimati kui Matrixit/Riotit sai uuritud, siis nende video ja audio käis kõik läbi nende enda keskse serveri ja seda ei olnud võimalik oma serverisse ilma nende vahemeheta suunata. Kas selles osas on neil mingit progressi olnud?


...ei ole seda uurinud kuid huvitav oleks teada... Samas kuna vabatarkvara siis kas ei ole võimalik oma süsteemi püsti panna? Ei pea ju nende oma kasutama.

Praegu siin mõtlesin pingviin.org ehk siis eesti vabatarkvara kogukonna vestlust - seda ilmselt keegi personaalselt ei võta (ega peagi võtma) enda hallata. Selles mõttes ei tohiks see olla takistuseks kuna praegused suhtluskeskkonnad IRC, Skype, Telegram jms on samuti teiste serverites.


karlsson


Pingviini aktivist
Pingviini aktivistLiitunud: 30.09.2011
Postitused: 122


niger.gif
postituspostitatud: 26.08.2017, 19:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

See uue põlvkonna suhtlus nagu ei toimi.
Ilge keberniit logimisel ja muud hädad.
Kood:
Method: auth.sendCode
Result: {"_":"rpc_error","error_code":420,"error_message":"FLOOD_WAIT_85120"}

Oskab keegi öelda kuidas "uue põlvkonna" suhtlemisel nüüd sisse logida saaks?
PS. Mingit floodi polnud.


zeroconf
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 31.03.2007
Postitused: 1030


blank.gif
postituspostitatud: 26.08.2017, 20:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Olen paigaldanud 64-bit Debiani versiooni varamust https://riot.im/desktop.html ja toimib kenasti. Proovisin ka üle veebi sisse logida ja ei mingit probleemi - https://riot.im/app/ - ka Androidi peal töötab kenasti. Ehk saab täpsustada kasutatavat tarkvara (OS jne) - võibolla koorub sealt midagi.


karlsson


Pingviini aktivist
Pingviini aktivistLiitunud: 30.09.2011
Postitused: 122


niger.gif
postituspostitatud: 26.08.2017, 20:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Windows 7 x64.
Alguses panin portable versiooni. Sain sisse. Siis avastasin, et telegrammi grupid(ruumid) ei tööta portable-ga. Siis panin täisversiooni ja siis esimesel logimisel oligi jama sees. Nagu lugesin, siis teha ei anna muud, kui neile kirjutada. Vaadates seda teadet mis ette tuleb, "Proovi hiljem uuesti".. Arvestades sekunditeks see timout, siis selgub, et alla 24 tunni ei muutu midagi. Normaalne teade! Proovi 24h igaks juhuks..?

-Edit-
Vaatasin Sul riot lingid, aga mul telegram.org probleem.


zeroconf
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 31.03.2007
Postitused: 1030


blank.gif
postituspostitatud: 26.08.2017, 20:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Soovitan paigaldada puhta MS Windowsi alla see Telegramm (nt virtuaalmasinasse) - ehk on olemasolev MS Windows mõjutatud mingist teisest rakendusest vms. Või siis kasutada veebipõhist versiooni. Üldiselt ei ole Telegrammiga MS Windowsis probleeme olnud - tean näiteks, et Win10 64-bit toimib hästi. Võimalik, et see on Win7 eripära... Grupid jms kasutajad ei ole seni sõltunud kasutatavast binaarist (paigaldatud, portable, veeb, nutiseade) - igal pool on kõik kasutajad, grupid olemas olnud. Muidugi on peamiselt Win10 praegu arenduses, teisi parandatakse vaid suuremal vajadusel.

Muidugi soovitan võtta kasutusele 64-bit Linuxi - siis on ka OS vabavara lisaks kasutatavale kiirsuhtlusprogrammile.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 35
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 27.08.2017, 19:23  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui kasutada kolmanda osapoole hostitavat teenust, siis ma pigem kasutaks Telegarmi. Ja kui ise hostida, siis ma vaataks kas XMPP poole või siis Mattermosti poole.

_________________
Image Image Image

zeroconf
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 31.03.2007
Postitused: 1030


blank.gif
postituspostitatud: 27.08.2017, 20:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Telegramm muidu tore aga kahte miinust näiteks ei saa sisestada - teisendatakse üheks pikaks sidekriipsuks (seal veel ka muud problemaatilised teisendused). See oluline kui vaja mõnda Linuxi käsku ja selle parameetreid kahe miinusega edastada.
Ilmselt peaks siin vaatama erinevate programmide võimalusi, erinevate võimaluste jätkusuutlikkust ja analüüsima, mis kohe oluline ja mis võibolla tulevikus oluline.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 35
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 27.08.2017, 21:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Selle jaoks tuleb Telegramis kirjutada `käsk --parameetritega` või siis

```
esimene --käsk
teine --käsk
```

_________________
Image Image Image

643
Pingviini aktivist
Pingviini aktivistLiitunud: 08.07.2019
Postitused: 233

Distributsioon: (salajane)
blank.gif
postituspostitatud: 31.03.2021, 22:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Telegram kui iga teine messenser:
https://www.err.ee/1608161662/pealtnagija-sukeldus-internetis-toimuvasse-uimastiarisse

_________________
homepage: link

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group