Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
ertserts
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.10.2013
Postitused: 445
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 14.11.2014, 12:43  postituse pealkiri:  Sülearvuti Touchpad puuteplaadi kasutus Enter käsuks?  

Järgnev küsimus asjaosalistele ja teadjatele.

Nimelt on üks vanemat sorti Ordi sülearvuti kuhu panin peale Estobuntu 14.04 LTS. Kuid sülekal on üks häda, nimelt sellel klaviatuuril ei tööta enam 'Enter' klahv, see on "surnud", amortiseerunud.

Olen üritanud 'Enter' käsku süleka puutepaneelile külge konfida utiliidiga 'synclient' kuid kahjuks tulemusteta. Uurinud netist ka muid võimalusi. Midagi ammendavat leidnud veel pole.
Selle süleka puuteplaadi konfi mark läbi 'xinput' käsu on: SynPs/2 Synaptics TouchPad

Kas on võimalik kuidagi konfida süleka puutepaneeli nii et 2x kiiret näpu koputust annab käsu 'Enter'?

Saan aru nii et süleka puutepaneeli numbriline järjekord on: nr1 - suur puutepaneel (siia oleks vaja 2x näpu koputusega uus 'Enter'), nr2 - paneeli vasakpoolne klahv ja nr3 - paneeli parempoolne klahv.

Muidugi oleks teiseks variandiks üritada sülekal mingi suva vähemkasutatav klaviatuuriklahv konfiga muuta uueks 'Enter' klahviks.

Midagi tuleb päeva jooksul teha, sest töökaaslasest kasutaja soovib enda sülekat täna tagasi saada. Smile

_________________
ertserts@linuxialune:~$ echo;echo Local and Remote IP connections:;netstat -at|sort -k5|grep ESTABLISHED|cut -c20-80;echo

obundra
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 1213
Asukoht: 127.0.0.1
Distributsioon: RHEL, Solaris, Debian, Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 14.11.2014, 14:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Puuteplaate on Synaptics, Alps või Elantech tüüpi, sellest infost pole hetkel eriti abi.Kuidas plaadile klahvifunktsioon külge pookida, ma ei tea, aga ilmselt oleks kõige lihtsam/kiirem lahendus klaver ära vahetada.Mis on läpaka barebone mudel?Mul on pihutäis "endurode" klavereid, ehk leiab sobiva.

_________________
IT teenused

ertserts
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.10.2013
Postitused: 445
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 14.11.2014, 15:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tänud sulle vastuse eest.

Sülearvuti omanik ei oodanud lahendit ära ja ma loovutasin talle tema süleka. Seega leppis ta olukorraga et kasutab antud süleka puhul lisapikendusena alati PC usb-klaverit.

Aga samas oleks see klahvi funktsioonide vahetus teistelegi väärt info. Juhul kui kellelgi on midagi analoogset juhtunud. Mine tea, mille otsa võib edaspidi komistada.

_________________
ertserts@linuxialune:~$ echo;echo Local and Remote IP connections:;netstat -at|sort -k5|grep ESTABLISHED|cut -c20-80;echo

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group